• سه شنبه ۱۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 962-1874-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

عضو هيئت مديره شركت عمران و بهسازي شهري ايران:

بازآفريني محور زنديه طي 2.5 سال آينده انجام مي‌شود

عضو هيئت مديره شركت مادر تخصصي عمران و بهسازي شهري ايران با بيان اينكه طبق برنامه ششم توسعه، بايد سالانه براي 270 محله در كشور برنامه بازآفريني شهري ارائه شود، از اجراي طرح بازآفريني محور زنديه شيراز طي 30 ماه آينده خبر داد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، هوشنگ عشايري سه‌شنبه 19 ارديبهشت در حاشيه بازديد از پروژه‌هاي هدف بازآفريني شهري در شيراز، گفت: 21 دستگاه عضو ستاد بازآفرینی کشور بايد برنامه بازآفريني شهري براي محله‌هاي كشور تدوین و براساس آن پروژه تعریف كنند.

وي رویکرد شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران در دولت تدبير و اميد را جايگزيني محله محوري به جاي پروژه محوري عنوان و اضافه كرد: در گذشته فعالیت‌هایی که انجام می‌دادیم تمرکز بر پروژه بود و به همين دليل بازخورد مطلوبي را شاهد نبوديم و تاثیر چندانی بر کیفیت زندگی مردم محله احساس نمی‌شد .

عشايري با تاكيد براينكه محله‌محور بودن پروژه‌ها، ارتقاء كيفيت زندگي مردم در هر محله را به‌دنبال دارد، گفت: امسال و در سال اول اجرای برنامه ششم توسعه، به 234 محله در کشور همراه با 21 دستگاه عضو ستاد بازآفرینی شهري ورود کرده‌ايم.

او گفت: یک میلیون و 200 هزار مترمربع ساختمان آموزشی، بهداشتی و درمانی، ورزشی، اجتماعي و فرهنگي و چند منظوره و 2 ميليون و 500 هزار مترمربع فضاي عمومي شهري براي امسال در دستور كار قرار دارد.

عضو هيئت مدیره شرکت عمران و بهسازی شهری ایران گفت: سهم شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران و شهرداري‌ها در اعتبارات اين پروژه‌ها هر يك 800 میلیارد تومان و آورده 19 دستگاه ديگر عضو ستاد بازآفريني شهري نيز جمعا 800 ميليارد تومان تعيين شده است.

عشايري ابراز اميدواري كرد که با فعالیت‌های بسیار جدی شروع و اعتبارات پیش بینی شده، شاهد انجام اقدامات چشمگیری در محلات هدف و در نهايت ارتقاء كمي و كيفي زندگي مردم در محله‌هاي مختلف باشيم.

وی اعتبار استان فارس را به لحاظ حساسیت‌ها و گستردگی استان در زمينه محله های تاریخی و جايگاه اين استان به لحاظ گردشگري را مناسب دانست و گفت: 262 میلیارد ریال اعتبار براي سال 96 از منابع بودجه عمومی دولت و 140 میلیارد ریال از منابع داخلی شرکت عمران و بهسازی به فارس اختصاص داده شده است.

عشایری با بيان اينكه سهم استان فارس از محل اعتبارات شرکت عمران و بهسازی و منابع دولتی جمعا 400 میلیارد ریال است، گفت: اين رقم برای انجام فعالیت‌های ساختمانی و فضای عمومی شهری و تهیه طرح‌ها در نظر گرفته شده است .

عضو شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران افزود: پروژه زنديه در شيراز، يكي از موارد مورد نظر است كه به‌دليل حساسيت اين محله، براي طراحي آن به استفاده از يك مشاور اكتفا نكرده‌ايم.

وي گفت: یک مسابقه بین‌المللی براي طراحي اين پروژه برگزار شد كه طي آن ابتدا 64 مشاور بعد از فراخوان اعلام آمادگی کردند که صلاحیت 16 مشاور تایید شد و در نهايت 12 مشاور طرح‌هاي خود را ارائه كردند.

عضو هيئت مدیره عمران و بهسازی شهری ایران ابراز اميدواري كرد كه این مکان تاریخی و گردشگری (زنديه شيراز) طي مدت 2.5 سال آينده به قابلیت اصلی خود که بازگردانده شده و باز آفرینی شود.

عشايري گفت: چهار آیتم مد نظر در طراحي محله زنديه شيراز، احیاء دروازه اصفهان به‌عنوان يكي از دروازه‌هاي اصلي شهر در گذشته، مجموعه بازار وکیل به عنوان بدنه اجتماعی طرح و مرکز داد و ستد و کسب و کار، احیاء محله درب شازده از محله‌هاي اصلي منطقه و چهارم احیاء مجموعه ارگ کریم خان و دیوانخانه و میدان توپخانه و باغ نظر که در قدیم در این منطقه وجود داشت، است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: