• سه شنبه ۱۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 962-3280-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مبادله تفاهم‌نمه بين شهرداري و دانشگاه هنر شيراز

دانشگاه هنر و معماري و شهرداري شيراز تفاهم‌نامه همكاري با هدف رونق و تقويت هنر در كلانشهر شيراز امضا و مبادله كردند.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، معاون فرهنگي و اجتماعي شهرداري شيراز و رئيس دانشگاه هنر شيراز با امضاء‌ و مبادله تفاهم‌نامه‌اي، بر همكاري‌هاي دوجانبه براي بسترسازي رونق و تقويت هنر تاكيد كردند.

رئیس دانشگاه هنر و معماري شیراز در حاشيه جلسه امضاء‌ و مبادله تفاهم‌نامه با معاونت فرهنگي شهرداري شيراز گفت: 500 دانشجوي مستعد و 20 عضو هيئت علمي دانشكده هنر ظرفيتي ارزنده براي است كه مي‌توان از آن در مسير تعالي شهر استفاده كرد.

علي‌رضا عسكري با اشاره به فعالیت دانشجویان رشته مرمت بنا در محله حاج زینل شیراز با هدف احیای این محله و بافت تاریخی آن، گفت: ظرفیت دانشجویان در ساير رشته‌های این دانشگاه را می‌توان در خدمت به توسعه شهر و هنر شیراز و ارتقای جایگاه سومین حرم اهل بیت (ع) به کار گرفت .

رئیس دانشگاه هنر شیراز با تاکید بر اینکه تقویت مرکز هنری شیراز باید در اولویت قرار گیرد، گفت: باید فرصت تبدیل ایده‌های دانشجویان به کار و در نهایت کارآفرینی که به توسعه واقعی شهر کمک می‌کند برای دانشجویان و علاقمندان به رشته‌های هنری فراهم شود .

عسکری همکاری با شهرداری شیراز در برگزاری دوره‌های آموزشی هنری، برنامه‌های علمی و هنری، تهیه محتواهای علمی، آموزشی و کاربردی، برگزاری نشست‌ها، سمینارها، همایش‌ها و کارگاه‌های آموزش تخصصی، ارائه مشاوره هنری به شهروندان، مربیان آموزشی طرف قرارداد شهرداری و مدیران سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی، آموزش هنری اقشار مختلف، تهيه و ارائه طرح‌هاي پژوهشي و ... را از تعهدات دانشگاه هنر قيد شده در تفاهم‌نامه‌اي كه مبادله شد عنوان كرد.

معاون فرهنگی، اجتماعي و ورزشي شهردار شیراز نيز رونق و تقویت اقتصاد هنر در شیراز را يك نياز ضروري در تحقق درآمدهاي پايدار دانست و گفت: با انعقاد این تفاهم‌نامه از توانمندی دانشکده هنر و معماری دانشگاه شیراز در زمینه آموزش با هدف ارتقای فرهنگ شهروندی استفاده می‌شود .

احمد همتی‌بوشهري تصریح کرد: با توجه به به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر تدوین «برنامه‌های مطالعاتی با قشرهای مختلف» و رسالت شهرداری در تعامل با سازمان‌ها، مؤسسات هنری، علمی و جایگاه علمی و آموزشی و هنری دانشگاه هنر شیراز، این تفاهم‌نامه منعقد شده است.

همتي با بیان اینکه همکاری‌های مشترک علمی، فرهنگی و هنری در شیراز هدف این تفاهم‌نامه است، گفت: همکاری کارشناسان، اعضای هیئت علمی و دانشجویان در امور آموزشی و هنری، حمایت از نمایشگاه‌ها و جشنواره‌های طرفین، استفاده از ظرفیت‌ها و امکانات طرفین در برگزاری مراسم هنری در شیراز، اطلا‌ ع رسانی متقابل در خصوص همایش‌ها، نمایشگاه‌ها و نشست‌های علمی و غیره از مفاد این تفاهم‌نامه است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: