• سه شنبه ۱۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 962-4176-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

بهره‌برداری از نخستین زمین چمن مصنوعی مدارس عشایر کشور در فارس

طي مراسمي بهره‌برداري از نخستين زمين چمن مصنوعي مدارس عشاير كشور در مدرسه شبانه‌روزي ميرزا جهانگيرخان قشقايي شهر صدرا آغاز شد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، مدیر کل آموزش و پرورش فارس سه‌شنبه 19 ارديبهشت در مراسم بهره‌برداري از نخستين زمين چمن مصنوعي مدارس عشايري كشور در فارس، هر يك از دانش‌آموزان عشايري براي كشور سرمايه‌اي ارزشمند محسوب مي‌شوند.

حميدرضا آذري با تاكيد بر لزوم توجه همه مسئولان به ظرفيت‌هاي ارزشمند دانش‌آموزي خصوصا در حوزه آموزش عشاير، گفت: عشایر سهم بالایی در انقلاب دارند و باید خصوصا در اختصاص امکانات برای تعلیم وتربیت فرزندانشان مورد توجه بیشتری قرار گیرند.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس با بيان اينكه فارس در زمينه سرانه ورزشي مدارس ابتداي دولت يازدهم جزو استان‌هاي آخر كشور بود، گفت: از ابتداي فعاليت دولت تدبير و اميد، موضوع افزايش سرانه ورزشي مدارس فارس مد نظر قرار گرفت.

آذري اعتقاد دارد اقدامات انجام شده در زمينه افزايش سرانه ورزشي مدارس فارس، بسيار ارزشمند و معادل اقدامات انجام شده در سال‌هاي گذشته بوده است.

او با بيان اينكه زمین چمن مصنوعي مدرسه عشایری جهانگيرخان قشقائي با اعتباری بالغ بر یک میلیارد ریال و در مدت یک سال احداث شده است، گفت: این زمین 690 متر مربع مساحت دارد.

آذري با اشاره به اينكه زمين چمن مصنوعي مدرسه عشايري صدرا، چهاردهمين زمين چمن مصنوعي افتتاح شده مدارس استان فارس طي 4 سال گذشته است، گفت: 6 زمین چمن مصنوعی دیگر نیز یا درمرحله عقد قرارداد يا در مرحله احداث است.

رئیس آموزش و پرورش عشایر فارس نیز در این مراسم گفت: بیش از 11 هزار دانش آموز در مدارس عشایری فارس مشغول به تحصیل هستند که 4 هزار نفر آنان در مدارس شبانه‌روزي تحصيل مي‌كنند.

علی‌عسکر نجفی گفت: دوری از خانواده و ضرورت تحرک بدنی دو عاملی است که توسعه امکانات ورزرشی در مدارس شبانه روزی عشایری را متمایز و حساس تر از سایر مدارس کرده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: