• سه شنبه ۱۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۱
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 962-1881-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

بالاترین نشان کمیته بین‌المللی پارالمپیک به خانواده گلبارنژاد اعطا شد

فیلیپ کریون، رئیس کمیته بین المللی پارالمپیک در دیدار با خانواده مرحوم بهمن گلبارنژاد بالاترین نشان ریاست IPC را به آنان اعطاء كرد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی ورزش و جوانان فارس، فیلیپ کریون، رئیس کمیته بین المللی پارالمپیک در سفر به استان فارس با خانواده مرحوم بهمن گلبارنژاد دیدار و بالاترين نشان رياست كميته بين‌المللي المپيك را به آنان اعطاء کرد.

دبير كميته ملي پارالمپيك ايران در اين ديدار با اشاره به حادثه غم‌بار بازي‌هاي المپيك ريو، گفت: حادثه فوت بهمن گلبارنژاد، حادثه‌اي ناگوار بود كه براساس نتايج تحقيقات، به دليل وجود مشكل در مسير پيست دوچرخه‌سواري نبوده است.

مسعود اشرفی تصريح كرد: از آنجا که این اتفاق برای بهمن گلبارنژاد رخ داد، آقای فیلیپ کریون، رئیس کمیته بین المللی پارالمپیک متاثر شدند و پیشنهاد کردند در سفر به ایران با خانواده مرحوم گلبارنژاد ملاقات و ادای احترام کنند .

رئیس کمیته بین المللی پارالمپیک نيز خطاب به خانواده گلبارنژاد گفت: من درک می‌کنم شرایط دشواری دارید، ما جایگاه خاصی را برای ایران قائل هستیم.

فیلیپ کریون گفت: از سال 1995 که برای برگزاری کلاس مربیگری بسکتبال با ویلچر به ایران آمد تاکنون چندین بار به کشورتان سفر کردم و به مردم ایران علاقمند هستم .

او مرحوم بهمن گلبارنژاد را به عنوان یکی از بهترین ورزشکاران جهان معرفی و اضافه كرد: هفته گذشته در مراسم اعطای نشان صنعت در ورزش، عکس ورزشکاران بزرگی که از میان ما رفته‌اند به نمایش گذاشته و از آنها تقدیر شد؛ مرحوم بهمن گلبارنژاد هم یکی از این افراد بود كه به او ادای احترام شد .

كوريون با اعطاي نشان پين رياست، به‌عنوان بالاترین نشان کمیته بین المللی پارالمپیک، به خانواده گلبارنژاد، گفت: این نشان که از مدال پارالمپیک ارزشمندتر است را به افراد خانواده پارالمپیک می‌دهیم.

او گفت: در طول 16 سال ریاستم در کمیته بین المللی پارالمپیک این نشان به 12 نفر هدیه شده است كه دو نشان به آقایان محمود خسروی وفا و مسعود اشرفی، رئیس و دبیر کمیته ملی پارالمپیک ايران بوده است.

ندا فراستی، ملی پوش سابق بسکتبال باویلچر و همسر مرحوم بهمن گلبارنژاد نيز با قدرداني از رئيس كميته پارالمپيك جهان و دبير كميته پارالمپيك ايران، گفت: حضور شما در اینجا ارزشمند و باعث افتخار است و به دلیل ارزشی که به خانواده گلبارنژاد دادید، تشکر می کنم .

خانواده گلبارنژاد نیز به پاس قدرداني از رئیس کمیته بین‌المللی پارالمپیک به او لوح سپاسي را اهداء كردند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: