• چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 962-3380-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رشد 52 درصدي بازديد گردشگر خارجي از اماكن تاريخي فارس

مديركل ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان فارس گفت: طي 45 روز ابتداي سال 96 شاهد رشدي حدود 52 درصد در بازديد گردشگران خارجي از اماكن تاريخي و گردشگري استان فارس بوده‌ايم.

به گزارش ايسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومي ميراث فرهنگي فارس، مصيب اميري گفت: از ابتداي سال 96 تا 15 ارديبهشت، بالغ بر 127 هزار و 279 نفر گردشگر خارجي از اماكن مختلف تحت نظارت اين اداره كل در استان فارس بازديد كرده‌اند.

او با بيان اينكه سال گذشته در همين مدت 83 هزار و 526 گردشگر از اماكن تاريخي در فارس بازديد كرده بودند، خاطرنشان كرد: مقايسه آمار بازديدكنندگان سال گذشته و امسال نشان از رشد 52 درصدي بازديد گردشگران از اماكن تحت نظارت اين اداره كل در فارس دارد.

اميري همچنين گفت: از ابتدا تا نيمه ارديبهشت ماه نيز در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته شاهد افزايش 45 درصدي بازديد گردشگران خارجي از نقاط ديدني استان فارس بوده‌ايم.

مديركل ميراث فرهنگي فارس با بيان اينكه گردشگران اروپايي در صدر تعداد گردشگران بازديد كننده از اماكن تاريخي و گردشگري فارس قرار دارند، خاطرنشان كرد: از ابتدا تا 15 ارديبهشت امسال بالغ بر 58 هزار و 107 گردشگر خارجي از اماكن تحت مديريت ميراث فرهنگي فارس بازديد كرده اند.

اميري تعداد گردشگراني كه سال گذشته از ابتدا تا نيمه ارديبهشت به بازديد اماكن تاريخي و فرهنگي فارس رفته بودند را 40 هزار و 72 نفر اعلام كرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: