• چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 962-3480-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان حج و زیارت:

پنجشنبه 21 ارديبهشت اسامي كاروان‌ها و قيمت‌ها اعلام مي‌شود

معاون وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي و رئيس سازمان حج و زيارت گفت: بنا داريم پنجشنبه 21 ارديبهشت ماه، اسامي كاروان‌‌ها و قيمت‌ها را اعلام كنيم.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، حميد محمدي چهارشنبه 20 ارديبهشت در جمع كارگزاران زيارتي استان فارس گفت: تلاش كرده‌ايم كه قيمت‌ها نسبت به 2 سال قبل تغييري نداشته باشد.

وي در عين‌حال بروز وقفه يكساله در اعزام حجاج از ايران را عاملي در از دست رفتن برخي زيرساخت‌ها دانست و گفت: به دليل از دست رفتن برخي زيرساخت‌ها، در مقايسه با ساير كشورها حدود 4 ماه در بحث آماده‌سازي بسترهاي اعزام حجاج، عقب هستيم.

محمدي استفاده از كارگزاران  و دست‌اندركاران با تجربه در حج سال 96 را يكي از راهكارهاي رفع مشكلات ناشي از وقفه يكساله اعزام حجاج دانست و گفت: اميدواريم اگر قيمت‌ها نسبت به دو سال قبل(94) تفاوتي داشت به دليل بهبود خدمت‌رساني و ارتقاء كيفيت مكان‌هاي اسكان باشد.

رئيس سازمان حج و زيارت يكي از مشكلات را كمبود تخت براي اسكان زائران در مدينه عنوان و اضافه كرد: براي اسكان زائران ايراني در مدينه به 280 هزار تخت نياز داريم حال آنكه تعداد تخت‌هاي موجود 110 هزار دستگاه است.

محمدي زمان آغاز اعزام حجاج ايراني را مردادماه اعلام و اضافه كرد: امسال 86 هزار و 500 زائر ايراني اعزام مي‌شوند كه در مقايسه با سال 94 شاهد افزايش 35 درصدي هستيم.

رئيس سازمان حج و زيارت با تصريح اينكه استفاده حجاج ايراني از مچ‌بند توسط ايران دنبال مي‌شود نه دولت عربستان، گفت: به دليل بالا بودن ميانگين سني حجاج ايراني، استفاده از چنين امكاني از بروز مشكل براي افراد پيشگيري خواهد كرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: