• چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 962-3780-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رئيس سازمان حج و زيارت مطرح كرد

تاكيد بر حفظ امنيت و عزت حجاج ايراني در ايام حج

معاون وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي و رئیس سازمان حج و زیارت، امنيت و عزت حجاج ايراني را خط قرمز كارگزاران حج دانست و يادآور شد كه در توافق‌ها با دولت عربستان بر حفظ امنيت و عزت حجاج ايران تاكيد شده است.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، حميد محمدي چهارشنبه 20 ارديبهشت در ديدار با نماينده ولي فقيه در فارس و امام جمعه شيراز، دغدغه‌هاي مطرح شده از سوي آيت‌الله ايماني در خصوص حج امسال و توافق‌هاي انجام شده را به حق دانست و گفت: مردم ايران به حق در خصوص تامين امنيت حجاج خود دلهره دارند.

او با اشاره به تجارب قبلي حجاج ايراني و تبليغاتي كه عليه ايران و شيعيان انجام شده و مي‌شود، اين مسائل را بستر ساز نگراني مردم برشمرد و تصريح كرد: تمام مباحث حج مطابق با عرف نظام بین‌الملل است و در یك چارچوب قرارداد و تفاهم‌نامه‌هایی میان عربستان و سایر كشورها منعقد شده و براساس آن طرفين نسبت به هم متعهد مي‌شوند.

محمدي با تاكيد براينكه حفظ امنیت، عزت، احترام و كرامت حجاج ايراني را صراحتاً در توافق‌نامه حج امسال ذكر كرده‌ايم، ابراز اميدواري كرد كه امور جاري حج امسال براساس توافق‌ها و به‌خوبي انجام شود و گفت: راهكارهایی را ارائه داده‌ایم تا شرایط آنگونه كه موجب عزت ايرانيان است پيش رفته و آسايش و آرامش حجاج برقرار باشد.

رئيس سازمان حج و زيارت با بيان اينكه مسائل حج امسال بي‌وقفه در حال پيگيري است، گفت: اقدامات مربوط به تداركات و تغذيه حجاج تمام شده است.

محمدي اضافه كرد: عربستان كار حج را طبق قوانین خود انجام می‌دهد؛ طبق قانون عربستان ۵۰ درصد حجاج توسط هواپیماهای سعودی منتقل می‌شوند.

رئيس سازمان حج و زيارت گفت: امسال تلاش كرده‌ایم تا سهميه 50 درصدي هواپيماهاي سعودي در انتقال حجاج را كمتر و به هواپيماهاي ايراني اضافه كنيم.

محمدي با اشاره به مذاكرات انجام شده با طرف عربستاني، ابراز اميدواري كرد كه سهم پروازهاي ايران در حج امسال به 70 درصد افزايش يابد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: