• پنجشنبه ۲۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 962-3880-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدير مركز اسناد و كتابخانه ملي فارس:

مستندسازي تاريخ دواير دولتي استان فارس آغاز شده است

مدير مركز اسناد و كتابخانه ملي استان فارس از آغاز مستندسازي دواير دولتي اين استان خبر داد و تاكيد كرد كه اين اقدام در راستاي تدوين تاريخچه شكل‌گيري و فعاليت مراكز، سازمان‌ها و دواير دولتي از اهميت ويژه‌اي برخوردار است.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، كورش كمالي سروستاني پنجشنبه 21 ارديبهشت در همايش مديريت اسناد، گفت: اگر تاريخ مستندسازي به نتيجه برسد مي‌توانيم در اين زمينه الگو بود.

وي با يادآوري اينكه روند مستندسازي تاريخي در يكي از سازمان‌هاي دولتي در فارس آغاز شده است و ابراز اميدواري كرد كه اين روند به شكل مطلوبي تداوم يابد.

مدير مركز اسناد و كتابخانه ملي فارس با بيان اينكه تاريخ آرشيو اسناد در ايران به دوران هخامنشيان باز مي‌گردد، زمان شكل‌گيري رسمي مركز اسناد در ايران سال 1347 اعلام و اضافه كرد: قوانين مربوط به مركز اسناد نيز مربوط به همان دوران است و به همين دليل خلاء‌هاي قانوني وجود دارد و فرايند يكسان‌سازي در تمام دواير انجام نشده است.

كمالي با تاكيد براينكه توجه به آرشيو اسناد در استان فارس به شكل ويژه مد نظر قرار دارد، دانشگاه علوم پزشكي و دادگستري را در ارسال اسناد اداري براي مركز اسناد، جزو دواير موفق ارزيابي كرد.

مدير مركز اسناد و كتابخانه ملي فارس معتقد است كه سرفصل‌هاي موجود با اسناد اداره‌ها منطبق نيست و كار به‌شكل سليقه‌اي در اغلب موارد پيش مي‌رود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: