• جمعه ۲۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 962-5714-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

برگزاري جشنواره جوان؛ نشاط و امید در شیراز/
افشاني: شاد زيستن مهمترين حق انسان است

اولین جشنواره جوان؛ نشاط و امید، همزمان با میلاد منجی عالم بشریت مهدی موعود(عج) در شیراز برگزار شد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، به نقل از اداره كل ورزش و جوانان فارس، همزمان با ميلاد خجسته حضرت مهدي(عج) و با حضور جمع كثيري از جوانان، اولين جشنواره جوان؛ نشاط و اميد، در ورزشگاه شهيد آيت‌الله دستغيب شيراز برگزار شد.

 مدیر کل ورزش و جوانان استان فارس دراین جشنواره ضمن تبریک هفته جوان گفت: شادی و نشاط جوانان باعث می‌شود تا جامعه پویایی باشد و در مسیر موفقیت گام بردارد.

حیدرعلی کامیاب‌کلانتری به موفقیت‌های کسب شده در حوزه ورزش و جوانان در استان فارس اشاره و اضافه كرد: دولت تدبیر و امید گام‌های بلندي در زمينه‌هاي ورزش و جوانان در استان پهناور فارس برداشت.

كامياب با بيان اينكه در آغاز کار دولت یازدهم، تعداد سازمان‌های مردم نهاد حوزه جوانان در فارس کمتر از انگشتان دو دست بود، گفت: طي سه سال و نيم گذشته سازمان‌هاي مردم نهاد استان فارس به لحاظ كمي به عدد سال‌هاي 83 و 84 رسيده است. تا کنون این تعدادسازمان مردم نهاد فعال به تعداد سالهای 83 و 84 درحال نزدیک شدن است.

وی فلسفه تشکیل سازمان‌های مردم نهاد در حوزه جوانان را رسیدن جوانان به مرزخودباوری دانست و افزود:جوان یعنی نشاط، یعنی امید بر همین اساس اگر در جامعه‌ای جوانان منفعل شوند، نشاط و امید از آن جامعه رخت بر خواهد بست.

استاندار فارس نيز شاد زيستن را از مهمترين حقوق انسان‌ها دانست و گفت: همه جوامع به‌خوبي دريافته‌اند كه انسان خلاق و اميدوار است كه آينده كشور خود را مي‌سازد.

سيد محمدعلي افشاني با بیان این که ایجاد امیدواری برای جوانان یک هدف اصلی دولت تدبیر و امید است، گفت: در هدف گذاری دولت تدبیر و امید یکی از مهم ترین اهداف ایجاد نشاط و امید برای جوانان است .

افشاني با اشاره به اينكه انسان‌هاي اميدوار براي ساختن زندگي بهتر تلاش مي‌كنند، گفت: انسان‌هاي مايوس و نااميد، يا افسرده و سرخورده مي‌شوند يا وامانده و بيمار؛ هيچ خيانتي در جامعه بالاتر از نااميد كردن مردم نيست و در مقابل آن اميدوار كردن مردم خدمت بزرگي محسوب مي‌شود؛ البته ايجاد اميد با عمل قابل حصول است كه دوصد گفته چون نيم كردار نيست.

وي تقويت سمن‌ها را در توسعه كشور تاثيرگذار دانست و با بيان اينكه قبل از آغاز فعاليت دولت تدبير و اميد در استان فارس يك شركت دانش بنيان وجود نداشت، گفت: امروز بيش از 600 شركت در اين عرصه فعال شده‌اند و 97 شركت دانش‌بنيان فارس مورد تاييد معاونت علمي و فنآوري رئيس‌جمهوي قرار گرفته است.

افشاني با اشاره به اينكه در كمتر از 21 ماه گذشته 40 هزار نفر بر اساس تائيد ليست بيمه تائيد اجتماعي در استان فارس مشغول كار شده‌اند، افزود: هنوز تعداد كثيري از جوانان بيكار هستند كه اگر اين مسير خوب ادامه يابد و راه قطع نشود در آينده بر اين مشكل نيز فائق شده و آن را حل خواهيم كرد.

قدرداني از انیس دشتستانی، محمد مسعودیان، علی‌رضا احمدپور، محمد صداقتی جهرمی، سید سینا سلطانی، محمد فرزانه به عنوان جوانان برتر نشاط آفرین درحوزه‌های مشارکت اجتماعی، ورزش، خلاقیت، کار آفرینی و گردشگری از برنامه‌هاي اين جشنواره بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: