• جمعه ۲۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 962-4280-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

شهردار شیراز در اختتامیه جشنواره عکس شیراز امروز:

هنرمندان واقعی شهدا هستند

شهردار شیراز اعتقاد دارد که هنرمندان واقعی شهدا بودند که با نثار خون خود زمینه آزادی و استقلال کشور اسلامی را فراهم کردند.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، علی‌رضا پاک‌فطرت شامگاه جمعه 22 اردیبهشت در مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره بین‌المللی عکس شیراز امروز گفت: قطعا هنر روح شهر و جامعه است و هنرمندان با فعالیت‌ها و تولیدات هنری خود این روح را در کالبد جامعه می‌دمند تا به پویایی آن کمک کنند.

پاک‌فطرت با تصریح اینکه پویایی بدون توجه به هنر و هنرمندان عقیم خواهد بود،‌ به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت هنر و هنرمند اشاره و اضافه کرد: هنرمندان عکاس بی‌تردید از ریزبین و تیزبین‌ترین افراد جامعه محسوب می‌شوند و دشواری کار داوران در چنین جشنواره‌هایی انتخاب تاثرگذارترین اثر چنین هنرمندانی است.

وی با قدردانی از تمام دستگاه‌های همکار در اجرای چهارمین جشنواره عکس شیراز امروز، از دبیر اجرایی این جشنواره به شکل ویژه‌ای قدردانی کرد و گفت: فرهنگ و هنر رکن اصلی هر جامعه‌ای را تشکیل می‌دهد و بی‌تردید هیچ پیام و تمدنی بدون تلاش‌های فرهنگی و هنری پویا و ماندگار نخواهد بود.

شهردار شیراز ابراز امیدواری کرد که در دوره‌های آتی جشنواره عکس شیراز زمینه‌ای برای حضور عکاسان هنرمندی از تمام کشورهای جهان فراهم شود، تصریح کرد که نگاه شهرداری در سال‌های اخیر به مقوله‌های فرهنگ و هنر زیرساختی و بسیار تاثیرگذار بوده است.

پاک‌فطرت گفت: شهرداری شیراز هم به زیرساخت‌های سخت‌افزاری و هم به زیرساخت‌های نرم‌افزاری توجه جدی داشته و دارد.

شهردار شیراز ابراز امیداوری کرد که تمام دستگاه‌های اجرایی بتوانند با به‌کار گیری پتانسیل‌های خود از ابزار هنر برای تسری فرهنگ ایرانی و اسلامی در سطح جهان استفاده مناسب و کارآمدی را داشته باشند.

به گزارش ایسنا، مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره عکس شیراز امروز، شامگاه جمعه 22 اردیبهشت در شیراز برگزار و از منتخبین سه بخش این جشنواره بین‌المللی قدردانی شدو


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: