• شنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 962-5914-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

قاتل درختان جنگلی کوهمره سرخی شیراز دستگیر شد

رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان شيراز گفت: فردي كه درختان جنگلي منطقه كوهمره سرخي را قطع مي‌كرد، دستگير شد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، به نقل از روابط عمومي منابع‌طبيعي فارس، محمود طهماسبي افزود: به دنبال دریافت گزارش‌های مردمی در خصوص قطع درختان جنگلی، اقدامات لازم برای شناسایی و دستگیری این فرد آغاز شد.

او با بيان اينكه اكيپي براي بررسي وضعيت و رسيدگي به موضوع تعيين و به منطقه كوهمره سرخي اعزام شد، گفت: با ايجاد گروه‌هاي گشتي و انجام تلاش‌هاي فراوان، فردي با هويت (ق-ب) در حين ارتكاب جرم دستگير شد.

طهماسبي با بيان اينكه فرد متخلف پس از تشکیل پرونده به دستگاه قضائي معرفي شد، گفت: فرد مورد نظر شبانه و با استفاده از يك دستگاه اره موتوري، درختان بلوط منطقه كوهمره سرخي را قطع مي‌كرد.

او با اشاره به تمهیدات جدی و سختگیرانه منابع طبیعی در برخورد با متجاوزان و متخلفان اراضی ملی به‌ویژه در عرصه‌هاي جنگلي و جنگل‌هاي ارزشمند بلوط منطقه کوهمره سرخی شیراز، گفت: نيروهاي يگان حفاظت با آمادگي كامل از انفال و منابع طبيعي محافظت مي‌كنند و اجازه تعرض را به متخلفان و سودجويان نمي‌دهند.

طهماسبي، ضمن تاكيد بر توجه جدي به توصيه‌هاي رهبري معظم انقلاب در خصوص تبديل فرهنگ منابع طبيعي به معارف عمومي، گفت: نهادینه کردن فرهنگ ارزشمند منابع طبیعی بین مردم سرلوحه و اولویت تمام فعالیت‌های منابع طبیعی است .

به گزارش ايسنا، منطقه كوهمره سرخي، منطقه‌اي است كوهستاني در 40 كيلومتري شيراز كه بالغ بر 80 هزار هكتار جنگل بلوط را در بطن خود دارد.

كوهمره سرخي از مناطق گردشگري طبيعي زيباي فارس و كشور به‌شمار مي‌رود و همواره از طرف سودجويان و منفعت‌طلبان، مورد تعرض قرار داشته و دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: