• شنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 962-2374-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

قاسمي خبر داد

پرداخت غرامت به كشاورزان آسيب ديده از خشكسالي در فارس

رئيس سازمان جهاد كشاورزي استان فارس گفت: با تامين هزينه غرامت بيمه كشاورزان خسارت ديده از خشكسالي، بيش از 85 درصد كل خسارت‌ها به كشاورزان پرداخت شده است.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، محمدمهدي قاسمي شنبه 23 ارديبهشت به خبرنگاران گفت: غرامت خشكسالي تامين و پرداخت شده از محل بيمه محصولات كشاورزي و مربوط به سال زراعي 95-94 بوده است.

وي با بيان اينكه براي تامين و پرداخت غرامت خسارت خشكسالي، پيگيري‌هاي مستمري توسط سازمان جهادكشاورزي، صندوق بیمه محصولات کشاورزی و تشکل‌های مردمی بخش کشاورزی انجام شده است، حجم كل خسارت‌ها را هزار ميليارد ريال و كل خسارت پرداخت شده تاكنون را 850 ميليارد ريال اعلام كرد.

قاسمي از تامين اعتبار مابقی مطالبات كشاورزان خسارت ديده خبر داد و گفت: مشكلات مربوط به شماره حساب و ثبت اطلاعات در سامانه، دليل پرداخت نشدن مابقي مبلغ خسارت‌ها بوده است.

او از کشاورزان خسارت دیده که غرامت به حسابشان واريز نشده است خواست كه با مراجعه به بانك كشاورزي شهرستان خود، مشكلات احتمالي را رفع و مبلغ مورد نظر را دريافت كنند.

قاسمي يادآور شد: بیمه محصولات کشاورزی سال زراعی جاری نیز مراحل كارشناسي و ارزيابي را طي مي‌كند و تامين اعتبار آن نيز در حال پيگيري است.

رئيس جهادكشاورزي فارس گفت: امسال پوشش بیمه کشاورزی برای حدود 150 هزار هکتار از مزارع، 65 هزار هکتار از محصولات باغی، بیش از 415 هزار راس دام، حدود 13 هزار کندوی زنبور عسل و بیش از 40 میلیون قطعه نیمچه گوشتی متعلق به بیش از 80 هزار نفر از بهره برداران توسط معاونت خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی استان فارس ایجاد شده و عملیات بیمه گری با سرعت و دقت مطلوب برای باغ‌هاي مرکبات، نخیلات، کشت‌های بهاره، مراتع، دام و طیور و ... در حال انجام است.

قاسمي با بيان اينكه از سال زراعی 92-91 تاکنون حدود 405 هزار نفر از بیمه گذاران در بخش‌های زراعت، باغ و دام، زیر پوشش بیمه قرار داده شده‌اند، گفت: علی‌رغم مسائل و چالش‌های فراوان، عملیات کمی و کیفی بیمه کشاورزی همه ساله در استان فارس پیگیری می‌شود.

او گفت: از سال زراعی 92-91 تاکنون، برآورد مجموع غرامت‌های ارزیابی شده در زیر بخش زراعت حدود 550 میلیارد ریال، در زیر بخش باغبانی 1400 میلیارد ریال و در زیر بخش دام و طیور حدود 400 میلیارد ریال و در مجموع بالغ بر 2400 میلیارد ریال بوده كه طبق مقررات صندوق بیمه در وجه بیمه گذاران پرداخت شده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: