• شنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 962-4376-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

توضيح دانشگاه فسا در مورد انفجار آزمايشگاه مكانيك

به دنبال درج خبر وقوع انفجار در آزمايشگاه مكانيك دانشگاه دولتي فسا، مسئولان آن دانشگاه با ارسال نمابري توضيحاتي در تكميل خبر ارائه كردند.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، در نمابر ارسالي دانشگاه دولتي فسا، موضوع وقوع حادثه انفجار يك دستگاه آزمايشگاهي در حين انجام فعاليت دانشجويي در آزمايشگاه مكانيك، تشريح شده است.

متن نامه دانشگاه دولتي فسا كه به امضاؤ محمدامين تسليميان، روابط عمومي و امور بين‌الملل آن دانشگاه رسيده به شرح زير است.

"دانشگاه فسا دستگاه "بمب كالريمتر" مربوط به گروه مهندسي مكانيك را از يكي از شركت‌هاي معتبر حاضر در نمايشگاه تجهيزات و مواد آزمايشگاهي، ساخت ايران 193 خريداري كرده است.

دستگاه مذكور در تاريخ 3 خرداد 94 در محل آزمايشگاه ترموديناميك دانشگاه توسط كارشناسان شركت سازنده نصب و راه‌اندازي و تست شده است.

در تاريخ 17 ارديبهشت 96 و براي دومين بار ( براي دفعه اول آزمايش مذكور توسط همين استاد و در بهار سال 1395 انجام شده است) آزمايش مزبور توسط استاد درس و با حضور تكنسين‌ آزمايشگاه انجام شد.

براساس گزارش استاد درس، مراحل انجام آزمايش و استانداردهاي مربوط توسط استاد به‌صورت كامل رعايت شده است.

در حين انجام آزمايش، مخزن دستگاه، در اثر تنش ديناميكي وارد شده، از محل خود جدا شده و پرتا شده است. در نتيجه جدار پلكسي گلس خارجي دستگاه نيز خرد شده و قطعات آن به اطراف پرتاب شده است. در نهايت شش تن از دانشجويان و استاد درس به خاطر جراحات وارد به بيمارستان منتقل شدند و پس از بخيه و پانسمان، همگي مصدومين مرخص شدند.

يكي از دانشجويان كه در ناحيه گوش احساس درد مختصر و صداي زنگ مي‌كرد، تا ساعت 20 و 30 دقيقه در محل بيمارستان منتظر پزشك متخصص ماند و پس از معاينه مرخص شد.

روز بعد از حادثه نيز پزشك متخصص ديگري دانشجوي مزبور را معاينه نمود و از عدم وجود هرگونه شئي خارجي در گوش نامبرده اطمينان حاصل شد."

خبرگزاري ايسنا ساعتي بعد از وقوع اين حادثه، گزارش خبري آن را منتشر كرده بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: