• شنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 962-4476-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

قدرداني از اعضاي برتر هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي شيراز

به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم و روز استاد، طي مراسمي از اعضاي برتر هيئت‌علمي دانشگاه علوم پزشكي شيراز تجليل شد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، به نقل از دانشگاه علوم پزشكي شيراز، طي مراسمي كه روز 21 ارديبهشت و در گرامي‌داشت مقام استاد برگزار شد، از استادان برتر اين دانشگاه قدرداني و یاد استادان درگذشته، مرحوم دکتر "رضا قریب"، مرحوم دکتر "محمدرضا محرری" و مرحوم دکتر "منصور حق شناس" با تقدیر از خانواده آنان، گرامی داشته شد .

رئيس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در مراسم بزرگداشت مقام استاد، گفت: اجرای طرح تحول سلامت در راستای رضایتمندی مردم انجام شد، دانشگاه علوم پزشکی شیراز نيز در مسیر اجرای این طرح دو اقدام خوب و موثر انجام داد، اقدام نخست پیشگام شدن در کاهش آفات این طرح بود که در آن از انجام موارد درمانی غیرضروری برای بیماران جلوگیری شد، اقدام دوم تلاش دانشگاه برای توجه بیشتر به موضوع پیشگیری از بیماری ها است .

دكتر محمدهادي ايمانيه ادامه داد: در دانشگاه علوم پزشكي شيراز برای کم رنگ‌تر کردن این دو عارضه تلاش شد و براساس اعلام مسئولان وزارت بهداشت عملكرد ما در اين دو عرصه موفق بوده است.

رتبه نخست استان فارس در ارایه خدمات بهداشتی به مردم

وي، اضافه كرد: در عرصه بهداشت، سامانه سیب که مربوط به سلامت ایرانیان است راه اندازی شد و اطلاعات مربوط به خدمات ارایه شده به مردم در این سامانه ثبت می شود، استان فارس با عدد 45 میلیون خدمت ارایه شده رتبه نخست کشور را دارد و این خدمات ارایه شده در سامانه سیب قابل مشاهده است .

ایمانیه اضافه کرد: در بحث های تشخیص و پیشگیری از مواردی مانند دیابت، چاقی و اضافه وزن و بحث های مربوط به روش زندگی و مسایل روانی، هفتاد مرکز جامع سلامت ایجاد شد که در این مراکز خدمات مختلفی با حضور پزشک خانواده، دندانپزشک، روانشناس، ماما و مشاوره تغذیه به مردم ارایه می شود .

او ادامه داد: همچنین در زمینه سخت افزاری هم نهضتی در استان فارس راه افتاده و مراکز مختلف شامل خانه‌های بهداشت، مراکز جامع سلامت و خانه های پزشک راه اندازی شده است .

ایمانیه با تاکید بر اینکه تلاش می کنیم در عرصه بین المللی دانشگاه جایگاه ویژه تری یابد، ادامه داد: با تلاش معاونت های بین الملل و آموزشی در حال حاضر 500 دانشجو از 42 کشور متقاضی تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی شیراز هستند و استادان از هر گروه و دانشکده کمک کنند تا این دانشجویان پذیرش شوند .

تاکید بر اهمیت توجه به آینده شغلی دانشجویان

رئيس دانشگاه علوم پزشكي شيراز در زمینه اشتغال و تولید، گفت: با توجه به نام گذاری امسال به نام اشتغال و تولید از سوی مقام معظم رهبری، باید در دانشجویان امید برای آینده شغلی ایجاد کنیم، نباید از موضوع آینده دانشجویان غافل شویم، هر رشته ای لوازم خاص خودش را دارد، اگر ببینیم که آینده شغلی برای رشته ای ایجاد نمی شود پذیرش دانشجو را در آن رشته محدود کنیم و رشته های دیگری ایجاد کنیم .

ایمانیه به ايجاد شرکت های دانش بنیان اشاره و اضافه كرد: استادان دانشگاه باید در این موضوع کمک کنند، دانشگاه های نسل سوم باید فناوری کنند و آموزش های آنها به نتیجه منجر شود، باید به سرعت وارد این عرصه شویم .

او از کلنگ زنی کارخانه تولید دارو در فارس خبر داد و خطاب به اساتید، گفت: کمک کنید تا صنایع غذایی استان بهتر شود، باید نگاهمان را عوض کنیم و وارد بحث تولید دارو شویم و از امکانات طبیعی و خدادادی استان استفاده کنیم، می توانیم نهضتی از تولید و اشتغال ایجاد کنیم .

رئيس دانشگاه علوم پزشكي شيراز خطاب به استادان اين دانشگاه تاكيد كرد كه نسبت به آينده دانشجويان و كشور توجه بيشتري داشته و مراقب باشند كه رفتار،‌گفتار و كردار اساتيد دانسگاه براي دانشجو الگوساز است.

ارتباط با دانشجو کلید دانشجوپروری است

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز گفت: بیش از 900 استاد در دانشگاه به یازده هزار دانشجو آموزش می‌دهند .

دکتر "محمود نجابت" گفت: امسال به پیشنهاد استادان دانشگاه، شیوه تکریم و معرفی استادان برتر و برگزاری مراسم تغییر کرد، پیشنهاد استادان در بهتر برگزار شدن این مراسم در سال های آینده، مفید است .

معاون آموزشی دانشگاه با بيان اينكه ارتباط با دانشجو کلید دانشجوپروری است و استادان ما در این زمینه پیشرو هستند، گفت: تلاش بر این است تا استادان از ظرفیت های مختلف موجود در دانشگاه استفاده کنند، سعی می شود فرآیندها به گونه ای مدیریت شود که کمترین مشکلات برای استادان ایجاد شود .

نجابت افزود: روز استاد روز تقدیر از استادانی است که در هر شرایطی فراموش نمی کنند که به دانشجویان آموزش دهند، استادان با عشق فعالیت می کنند تا آینده بهتری را برای فرزندان این کشور رقم بزنند، باید به شیوه ای عمل کنیم که شرمنده استادان بزرگ و پیشکسوت و استادان درگذشته نباشیم؛ چرا که تنها جسم آنها از بین ما رفته است، اما یاد آنها همیشه در بین ما حضور دارد .

مدیرگروه اخلاق پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز نيز گفت: باید در زندگی به چهار کلمه وحدت، معرفت، محبت و عبودیت توجه کنیم، وقتی وحدت وجودی به چیزی پیدا می کنیم کم کم معرفت و شناخت ایجاد می شود، اگر معرفت افزایش پیدا کند حالتی به نام محبت ایجاد می شود و اگر میزان محبت زیاد شود کم کم حالت عبودیت و بندگی در فرد ایجاد خواهد شد.

دكتر سید ضیاءالدین تابعی به استادان جوان توصیه کرد كه قرآن بخوانند و كتاب‌هاي ادبي را مطالعه و از مطالب لطيف و روحاني در كنار مطالب پزشكي استفاه كنند و اضافه كرد: اگر می خواهیم مریض را نجات دهیم ابتدا باید خودمان را شناخته باشیم، بیشتر بیماری ها عامل درونی دارند و به حالت های روحی و روانی مربوط هستند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: