• شنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 962-6314-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رئيس كل دادگستري فارس:

قانوني و قاطع با هنجارشكنان انتخاباتي رفتار مي‌كنيم

رئيس كل دادگستري استان فارس تاكيد كرد كه دستگاه قضا با کسانی که در انتخابات با رفتارهای هنجارشکن اهداف دشمنان نظام را تأمین کنند، برخوردي قانوني و قاطع خواهد داشت.

به گزارش ايسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومي دادگستري استان فارس، علي القاصي‌مهر شنبه 23 ارديبهشت در مراسم بهره‌برداري از ساختمان دادگستري شهرستان فسا، گفت: ایجاد شور و نشاط انتخاباتی مورد خواست و تاکید همه است، اما دستگاه قضایی با کسانی که بخواهند با رفتارهای هنجارشکن اهداف دشمنان نظام را تأمین کنند، مقابله و برخورد قاطع و قانونی خواهد کرد .

وي با اشاره به اینکه اهتمام مسئولان قضایی تأمین همه جانبه امنیت انتخابات است، گفت: همه اقدامات آگاهی بخشی اولیه و تذکر بایدها و نبایدهای قانونی انتخابات به کاندیداها و مسئولان ستادهای انتخاباتی اعلام و ابلاغ شده است و افراد بهانه ای در جهت عدم آگاهی از مقررات نخواهند داشت .

نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس با تاکید بر اینکه ستادهای پیشگیری از تخلفات و جرائم انتخاباتی مطابق دستورالعمل ابلاغ شده تشکیل و در حال پیگیری و رصد دقیق فضای انتخاباتی است، گفت: دستگاه قضايي در فارس به وظيفه قانوني خود عمل كرده است.

او ادامه داد: نكته حائز اهمیت آگاهی عمومی از افزایش فعالیت‌های توطئه آمیز و تحریک کننده دشمنان نظام و انقلاب است که با حضور پرشور و آگاهانه مردم خنثی خواهد شد .

اين مقام قضائي سابقه شیطنت های دشمنان نظام و انقلاب را طولانی خواند و افزود: دشمنان ما هرگز دست از نقشه های شیطانی و شوم خود بر نداشته اند و در هر دوره از تاریخ انقلاب خصومت های آنان به نحوی ظهور و بروز داشته که همواره با حضور همیشه در صحنه مردم، نقشه های آنان نقش برآب شده است .

وی با انتقاد از این که متأسفانه برخی افراد در گذشته با اهداف دشمنان همسو شده و به رفتارهایی دست زده اند که تبعات اجتماعی و سیاسی زیادی برای کشور در بر داشته است تصریح کرد:  دستگاه قضایی نسبت به این امور اِشراف کامل دارد و عزم و اهتمام ما در دستگاه قضایی برخورد قاطع با کسانی است که بخواهند به بهانه های واهی و با سوء استفاده از احساسات عمومی به اعتبار نظام و اعتماد مردم لطمه وارد کنند .

رئیس کل دادگستری استان فارس  با انتقاد از برخی بدرفتاری‌های انتخاباتي و سوژه سازی برای دشمنان گفت:  پایه‌های نظام مقدس اسلامی بر اعتماد مردم استوار است و زیر سئوال بردن ارزش‌های اسلامی و تخریب دستاوردهای انقلاب خيانت محسوب مي‌شود.

او گفت: هرگز نباید فراموش کنیم که اگر امروز می‌توانیم در کشور و در سایه نظام جمهوری اسلامی انتخابات برگزار كرده يا كانديداي انتخابات شويم، از برکت خون شهدا است؛ لذا حرمت خون شهدا باید حفظ شده و مقدس شمرده شود .

  رئیس شورای قضایی استان فارس در ادامه گفت: با دستورات قضایی تمام تحرکات غیر قانونی و یا حمایت های عوامل فتنه یا ترغیب افراد به ارتکاب رفتارهای هنجارشکنانه از سوی نهاد های انتظامی، امنیتی و نظامی مستند شده و در دستگاه قضایی به صورت ویژه رسیدگی خواهد شد .

القاصی با بیان اینکه پس از عبور برخی کاندیدها از خطوط قرمز نظام بعضی از طرفداران نيز به انجام اقدامات هنجارشكن دست زده و به ارزش‌هاي نظام حمله كرده‌اند، بر استقلال رای و نظر مجموعه قضایی و نگاه فرا جناحی دادگستری استان فارس درامر انتخابات تأکید کرد و افزود: مسئولان امر اجرایی و نظارتی انتخابات نباید اجازه دهند برخی رفتارهای ساختار شکن شکل بگیرد .

مقام ارشد قضایی استان نسبت به شکل گیری هرگونه تجمع غیر قانونی توسط هوادارن هر کاندیدا هشدار داد و تصریح کرد: همان گونه که پرونده های تخلف و تعرض به حقوق مردم در انتخابات گذشته پیگیری و برای عوامل آن اشد مجازات در خواست شد در این انتخابات نیز کلیه جرائم را به صورت ویژه بررسی  و رسیدگی خواهیم کرد .

القاصی از مردم خواست تحت تاثیر هیجانات و احساسات ایجاد شده توسط برخی افراد قرار نگیرند و تنها به رقابت های سالم و فارغ از جناح بندی ها توجه و با حضور پر نشاط و گسترده خود نقشه های دشمنان انقلاب را نقش برآب كنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: