• دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 962-2574-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

جذب سرمايه گذار خارجي در شهرك صنعتي ني‌ريز

معاون برنامه ريزي و امور اقتصادي شركت شهرك‌هاي صنعتي فارس از واگذاري زمين به سرمايه گذار خارجي در شهرك صنعتي تنگ حنا در شهرستان ني‌ريز خبر داد .

به گزارش ايسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومي شركت شهرك‌هاي صنعتي، مهران خاكساري افزود: "يانك شو ئدرن" سرمايه گذارچيني با مشاركت سرمايه گذار ايراني مجتمع فراوري و كنسانتره كروميت را در شهرك صنعتي تنگ حنا را راه اندازي خواهند كرد .

وي با بيان اينكه حدود 1.1 هكتار زمين به اين سرمايه‌گذار واگذار شده است گفت: سرمايه گذار چيني كار عمليات اجرايي ساخت اين مجتمع را با بيش از 2.5 ميليون دلار سرمايه گذاري ارزي آغاز كرده و بر اساس برنامه زمان‌بندي شده تا 6 ماه آينده فاز نخست اين مجموعه به بهره‌برداري خواهد رسيد .

معاون برنامه ريزي وامور اقتصادي شركت شهرك‌هاي صنعتي فارس افزود: با بهره برداري از مجتمع فراوري و كنسانتره كروميت در شهرك صنعتي تنگ حنا روزانه ظرفيت فراوري بيش از 400 تن سنگ معدن كروميت و توليد 100تن كنسانتره ايجاد مي‌شود .

خاكساري ميزان اشتغالزايي مستقيم اين طرح را 30 نفر اعلام كرد و گفت: سرمايه گذار خارجي از مدرن‌ترين تجهيزات فراوري در اين مجتمع استفاده خواهد كرد .

وي با تاكيد بر اهميت جذب سرمايه گذاران خارجي در شهرك‌ها و نواحي صنعتي استان و فراهم بودن زيرساخت‌ها در فارس افزود: از تمامي ظرفيت‌هاي قانوني براي جذب و حمايت از سرمايه گذاران استفاده مي‌شود .

شهرك صنعتي تنگ حنا داراي 50 هكتار مساحت است كه تاكنون در اين شهرك صنعتي 20قرارداد سرمايه گذاري با متقاضيان ايجاد واحدهاي توليدي و صنعتي منعقد و داراي 7 واحد بهره‌بردار با اشتغال زايي 174نفر است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: