• دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 962-6614-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

بهره‌برداري از بوستان ارديبهشت در شيراز

طي مراسمي بهره‌برداري از بوستان 13 هزار متر مربعي ارديبهشت(باغ فرزانه)، واقع در خيابان زند در مركز شيراز، آغاز شد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، شامگاه يكشنبه 24 ارديبهشت، طي مراسمي، بهره‌برداري از بوستان ارديبهشت در شيراز آغاز شد.

شهردار شيراز در اين مراسم گفت: سهم شهرداری از باغ معروف به فرزانه، 13هزار مترمربع بود که بصورت پارک اجرا شد و 8 هزار متر هم به مالک اختصاص پیدا کرد تا در آن طرح خود را اجرا کند .

علیرضا پاک‌فطرت با بیان اینکه این پارک در مرکز شهر به دلیل وجود دو راه دسترسی و فعالیت مراکز درمانی و تجاری و نزدیکی به ایستگاه مترو در میدان نمازی بسیار با اهمیت است، افزود: تاثیر گذاری آن برای شهروندان مخصوصا افرادی که برای خدمات درمانی به شهر شیراز سفر می کنند فراوان است .

شهردار شيراز با اشاره به موضوعاتی که در گذشته بر این باغ گذشت، خاطرنشان کرد: شهرداری به دلیل حفظ فضای سبز و جلوگیری از خواب دیدن برخی افراد برای این ملک، وارد عمل شد و سهم خود را بصورت بوستانی زیبا و مفرح اجرا و در اختیار شهروندان قرار داد .

او ادامه داد: احداث این بوستان در بلوار زند باعث می شود از این پس و بویژه آنچه در گذشته در ماه مبارک رمضان شاهد آن بودیم؛ کمتر شاهد حضور همراهان بیمار در بلوار زند باشیم و این همراهان با حضور در این بوستان با آرامش بیشتری زمان را سپری کنند .

پا‌ك‌فطرت همچنین با اشاره به اولویت شهرداری شیراز در حفظ درختان و فضای سبز، گفت: در این بوستان امکاناتی نظیر سرویس بهداشتی، نمازخانه، اغذیه فروشی و محل بازی کودکان در نظر گرفته شده است .

وی تاكيد كرد: شهرداری سعی کرده پروژه ها را یکی پس از دیگری تحویل مردم بدهد که در همین راستا روز سه‌شنبه 26 ارديبهشت نيز پل کابلی ولی عصر(عج) به عنوان بزرگترین پل کابلی تک پایلون کشور افتتاح مي‌شود.

به گزارش ايسنا، طرح احداث مجتمع مسكوني، اداري و تجاري در بخشي از فضاي باغ‌فرزانه و تبديل بخش ديگري از آن به بوستان، طي دوسال گذشته محل مجادلات بسياري در شيراز شده بود.

بخش اعظمي از باغ فرزانه واقع در بلوار زند، خيابان مركزي شيراز، به دليل كم‌آبي و بي‌توجهي به نگهداري آن، از سال‌ها قبل خشك شده بود و بارها به دلايل مختلف دچار حريق شد.

احداث اين بوستان در حاشيه بلوار زند و در وسعتي 13 هزار مترمربعي، نياز شهروندان ساكن در مناطق مركزي و مسافران و افرادي كه با هدف دريافت خدمات درماني به شيراز سفر مي‌كنند را به فضاي سبز و امكاني تفريحي تا حدودي پاسخگو خواهد بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: