• دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 962-4680-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

نماينده ولي فقيه در فارس:

سبك زندگي را نمي‌توان با بخشنامه حفظ و ترويج كرد

نماینده ولی فقیه در استان فارس تاكيد دارد كه تحولات زندگی بشری غیرقابل اجتناب است و آثار آن هم در گوشه و كنار زندگی تك تك افراد دیده می‌شود و نمی‌توان با بخشنامه و دستورالعمل سبك زندگي خاصي را ترويج يا حفظ كرد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، آیت‌الله اسدالله ایمانی، شامگاه ۲۴ اردیبهشت در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان فارس گفت: آنچه كه عشایر را از آغاز به زندگی كوچ‌روی وادار كرد تأمین معیشت برتر بود یعنی روز اول كه فكر كوچ برای جمعی از مردم مطرح شد،‌ تأمین معیشت برتر بود و بر اساس آن تأمین معیشت برتر این كوچ روی را آغاز و دنبال كردند .

وی افزود: اكنون تحولاتی در زندگی بشر اتفاق افتاده است كه این تحولات غیرقابل اجتناب است و آثار و نتایج آن هم در گوشه و كنار زندگی تك تك افراد دیده می‌شود و ما نمی‌توانیم با بخشنامه و دستورالعمل افراد را به نوع خاصی از زندگی وادار كنیم و اگر بتوانیم همان معیشت برتر در كوچ‌روی برای عشایری را تأمین كنیم، خودشان این شغل را دنبال می‌كنند و برعكس اگر نتوانیم این كار را انجام دهیم و معیشت برتر را برای آنان فراهم نكنیم، عشایر، روستایی شده و بعد از آن شهری می‌شود .

آیت‌الله ایمانی گفت: مسئله آموزش و پرورش، فرهنگ و غیره همه فرع وجود جمعیت كوچ‌رو است، مسئله نخست این است كه اگر به معیشت برتر آنان توجه نكنیم آیا دیگر جمعیت كوچ‌رو برای ما باقی می‌ماند كه بخواهیم برای آموزش و پرورش، بهداشت و درمان و فرهنگ و هنر آن‌ها برنامه‌ریزی داشته باشیم .

امام جمعه شیراز با یادآوری اینكه طبق آمارگیری ۵ ساله، هر ساله جمعیت كوچ‌رو كشورمان تنزل پیدا كرده و ساكن شده‌اند، گفت:‌ از سوی دیگر عشایر با فرهنگ خاصی كه دارند، مجموعه‌ای قابل اعتماد در جامعه و نقطه اتكای ملت بودند و هستند .

وی یادآور شد كه عشایر در گذشته خدمات بسیار ارزشمندی را به استقلال و تمامیت ارضی كشورمان انجام داده‌اند و ما نمی‌توانیم از زحمات و تلاش‌های عشایر فارس در مبارزه با استعمار انگلیس چشم‌پوشی كنیم .

آیت‌الله ایمانی تأكید كرد كه عشایر ما كسانی هستند كه همیشه به مسلمان بودن و محب اهل بیت(ع) بودن خودشان افتخار می‌كنند و همواره در این راه اهتمام می‌ورزند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: