• سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 962-2674-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مديركل استاندارد فارس:

رشد 260 درصدي پروانه استاندارد براي كارگاه‌هاي توليد بتن آماده در فارس

مدير كل استاندارد استان فارس از رشد 260 درصدي صدور پروانه‌هاي استاندارد براي توليد كنندگان بتن آماده به‌عنوان يكي از اساسي‌ترين مصالح مورد استفاده در فعاليت‌هاي عمراني و ساخت و سازها در استان فارس طي سه سال اخير خبر داد.

مرتضي رهنما در گفت و گو با ايسنا منطقه فارس گفت: بيشترين تعداد واحدهاي صنعتي فعال استان فارس مربوط به توليدكنندگان مصالح ساختماني است و با توجه به حساسيت‌هاي موجود در زمينه توليد مصالح ساختماني، طي سه سال گذشته با اقدامات و تاكيدات انجام شده، شاهد رشد بالاي صدور پروانه‌هاي استاندارد براي اين واحدها بوده‌ايم.

رهنما گفت: در سال‌هاي اخير حركتي در فارس با محوريت شوراي فني استانداري فارس آغاز و باعث شد كه امروز با رشد بسيار مطلوبي در صدور پروانه‌هاي استاندارد مواجه بوده و شاهد استقبال واحدهاي توليدكننده، توزيع كنندگان و همچنين استفاه كنندگان از مصالح ساختماني استاندارد هستيم.

او با اشاره به رشد بيش از 2.5 برابري در صدور پروانه استاندارد براي توليد كنندگان بتن آماده در استان فارس در سه سال اخير، گفت: بتن آماده اساسي‌ترين عنصر در ساخت و سازها بوده و نقش اصلي در استحكام سازه را دارد و خوشبختانه در سه سال اخير، تعداد پروانه‌هاي استاندارد صادر شده براي واحدهاي توليد كننده بتن آماده، 260 درصد رشد داشته است.

رهنما اضافه كرد: در ساير واحدهاي توليد كننده مصالح ساختماني نيز رشد مناسبي را شاهد هستيم به طوريكه هم‌اينك در توليد كنندگان شن و ماسه 70 درصد رشد در صدور پروانه‌هاي استاندارد را داريم.

او با يادآوري اينكه تعداد واحدهاي توليد كننده بلوك‌هاي پلي‌استايرن، رشد هفت برابري در صدور پروانه‌هاي استاندارد وجود دارد، گفت: در واحدهاي توليد كننده عايق‌هاي رطوبتي، رشد 50 درصدي صدور پروانه‌هاي استاندارد را داشته‌ايم.

رهنما گفت: در بخش توليد كنندگان تيرچه و بلوك، سه سال قبل هيچ يك از واحدهاي توليدي داراي پروانه استاندارد نبود و امروز 35 واحد توليدي داراي پروانه استاندارد است.

او با اشاره به اين نكته كه صدور پروانه استاندارد استمرار نظارت‌ها بر توليد را به دنبال دارد، گفت: انتظار داريم كه پيمانكاران و دستگاه‌هاي اجرايي نيز دقت لازم را در استفاده از مصالح ساختماني استاندارد لحاظ كنند و توجه داشته باشند كه داشتن علامت استاندارد براي مصالح ساختماني اجباري است.

رهنما گفت: در مورد بعضي كالاها در صورت نداشتن استاندارد، امكان جمع‌آوري وجود دارد، اما در خصوص مصالح ساختماني با توجه به اينكه مصالح در سازه استفاده مي‌شود، اگر فاقد استاندارد باشد، زيان‌هاي غيرقابل جبراني وارد خواهد شد.

مديركل استاندارد فارس تصريح كرد كه از ظرفيت شوراي فني براي ارائه آموزش‌ها و ارتقاء آگاهي‌ها و نظارت‌هاي لازم در مسير نهادينه شدن فرهنگ استفاده از مصالح ساختماني استاندارد در فرآيندهاي توليد و مصرف استفاده مي‌شود.

رهنما همچنين فرارسيدن روز و هفته روابط عمومي را تبريك گفت و اضافه كرد: اين ايام را علاوه بر فعالان عرصه روابط‌عمومي‌ها، به خبرنگاران و فعالان عرصه خبر و اطلاع‌رساني نيز بايد تبريك گفت.

مديركل استاندارد فارس گفت: زحمات خبرنگاران همواره در گزارش‌ كارهاي ارائه شده به‌خوبي ديده نمي‌شود حال آنكه اگر ارتباطي بين دستگاه‌هاي اجرايي و سازمان‌ها و نهادها با مردم وجود دارد، هنرمند اصلي اين ارتباط خبرنگاران هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: