• سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۲
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 962-6873-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

جهانگيري در شيراز كناره‌گيري خود را اعلام كرد/
همراه با مردم ايران به روحاني راي مي‌دهم

كانديداي دوازدهمين دوره انتخابات رياست‌جمهوري ايران در جمع مردم شيراز با اعلام كناره‌گيري رسمي خود از ادامه رقابت‌هاي انتخاباتي، گفت: من همراه با مردم ايران روز 29 ارديبهشت به روحاني راي مي‌دهم.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، اسحاق جهانگيري عصر سه‌شنبه 26 ارديبهشت در جمع هواداران خود در شيراز گفت: من با اصرار بزرگان اصلاحات و شوراي سياستگذاري اصلاحات و برادر بزرگم سيد محمد خاتمي و رئيس‌جمهور وارد عرصه انتخابات شد م.

او گفت: من آمدم تا بگويم در سال 92 چه تحويل گرفتيم و تاكنون چه كرده‌ايم و مي‌خواهيم چه بكنيم، از ابتدا گفتم كه من و روحاني مكمل هم هستيم و آمدم كه بگويم روحاني درروزهاي سخت از آبروي و تمام توان خود گذاشت تا مملكت را به پيش ببرد.

جهانگيري با اشاره به بيتي از اشعار حافظ، گفت: ما اگر در سياست داخلي با دوستان بناي مروت را بگذاريم، يعني همدلي، همزباني و گفت و گو و تعامل، قادر به حل تمام مسائل ايران هستيم و اگر دنيا در سياست خارجي با دشمنان مدارا مي‌كرد، شاهد بمب‌باران و جنگ و خشونت نبوديم.

او گفت: اميدوارم كه در روز 29 ارديبهشت مردم بزرگ و عزيز ايران سرنوشت تاريخي خود را بار ديگر رقم بزند؛ رئيس‌جمهور مسئوليت بزرگي دارد، قادر است يك كشور را با سياست‌گذاري درست و انتخاب همكاران خوب توانمند، به پيش برده و همه مسائل را حل كند و ايران را به قله‌هاي پيشرفت برساند.

جهانگيري با اشاره به ظرفيت‌هاي قانوني پيش‌بيني شده براي رئيس‌جمهوري، گفت: رئيس‌جمهور با ظرفيت‌هاي قانوني مي‌تواند در فضاي بين‌المللي چهره‌اي از ايران ترسيم كند كه ايران متمدن و اهل گفت و گو است؛ ما در دولت يازدهم در مقابل 6 قدرت بزرگ دنيا ايستاديم و با گفت‌و گو از حق ملت ايران دفاع كرديم و قادر هستيم كه در ادوار آينده ماشين توسعه كشور را با سرعت بيشتري به حركت درآوريم.

جهانگيري با تصريح اينكه مسئله پيچيده اشتغال با شعار و فريبكاري حل نخواهد شد و نيازمند برنامه‌ريزي و سرمايه‌گذاري و تعامل با دنيا و به صحنه‌آوردن بخش خصوصي و بخش خارجي است، گفت: مردم بايد به دولت اعتماد كرده و وارد صحنه شوند، دانشمندان بايد وارد عرصه سرمايه‌گذاري شوند.

او گفت: امروز بنا دارم در جمع مردم شيراز و فارس به دليل علاقه‌اي كه به شيراز دارم، نكاتي را بگويم، مردم ايران همه گفت و گوها و مسائل را در روزهاي گذشته شنيده‌ايد، امروز ديگر نبايد به دادن يك راي اكتفا كرد بلكه زمان صحبت با ديگران و تشويق همه به حضور در انتخابات است.

جهانگيري تصريح كرد: راي دادن براي لحظه‌اي به‌طول مي‌انجامد اما ما با راي خود سرنوشت آينده ايران را ترسيم و تعيين مي‌كنيم، بنابراين در روز انتخابات بايد فكر كنيم كه آيا قرار است بار ديگر به عقب بازگرديم يا به پيشروي خود ادامه دهيم؛ امروز كشور ديگر تحمل اشتباه را ندارد، زمان فرصت‌سوزي گذشته است.

او گفت: من هيچ زماني طلبكار مردم نبوده‌ام، دولت يازدهم حاصل سرمايه‌گذاري شما ملت بود و در اين مدت من حاصل سرمايه‌گذاري مردم را با شما در ميان گذاشتم، من آمدم كه صداي اصلاحات باشم، صدايي كه مي‌خواهد وضع كشور بهتر باشد، صداي اصلاحات صداي انقلاب است، صداي اعتدال است، صداي قانون اساسي است، صداي اسلام رحماني است، صداي تقويت نظام است، صداي آرمان‌هاي امام و رهبري است.

جهانگيري دغدغه اصلاحات را حل مسائل پيچيده كشور از راه گفت و گو و تعامل و انسجام ملي دانست و گفت: من آمدم تا به‌عنوان مديري توسعه‌گرا از نيازهاي جامعه و كشور، از وضع زندگي مردم و از وضعيت پيش‌روي دولت و اقدامات انجام شده بگويم.

او گفت: من آمدم تا از شما بخواهم به كمك رئيس‌جمهور و دولت بياييد، به كمك رئيس‌جمهوري كه كارهاي بزرگي را انجام داده و هنوز هم بايد كارهاي بسيار بزرگتري را انجام دهد. آمدم تا از ملت بخواهم تا به رئيس‌جمهور كمك كنند تا براي پيشرفت و عزيت كشور قدم‌هاي بزرگتري را در آينده بردارد.

او با بيان اينكه دولت به مشاركت و حضور مردم ايران نياز دارد،‌ گفت: من آمدم تا بگويم در سال 92 چه تحويل گرفتيم و تاكنون چه كرده‌ايم و مي‌خواهيم چه بكنيم، از ابتدا گفتم كه من و روحاني مكمل هم هستيم و آمدم كه بگويم روحاني درروزهاي سخت از آبروي و تمام توان خود گذاشت تا مملكت را به پيش ببرد و كشور را از شرايط سخت بين‌المللي عبور دهد، آمدم بگويم ما در اين چهارسال براي آوار برداري از خرابي‌هاي كشور چه كشيديم و براي كنترل بحران‌ها و جبران ماجراجويي‌هاي گذشته چه وقت زيادي گذاشته شد.

جهانگيري با اعلام كناره‌گيري رسمي خود از ادامه رقابت‌هاي رياست‌جمهوري، خاطرنشان كرد: امروز در اين صحنه رقابت رياست‌جمهوري دو تفكر و دو روش حكومت‌داري به نمايش گذاشته شده است، زمان تصميم‌گيري است، در لحظه‌اي تاريخي من احساس مي‌كنم به وظيفه خود عمل كردم، پس روز 29 ارديبهشت‌ماه همراه با شما مردم ايران به روحاني راي خواهم داد.

او از همه شهروندان ايران اسلامي از اصلاح‌طلب، اصولگرا، اعتدالگرا و ... درخواست كرد كه با حضور پاي صندوق‌هاي راي، روحاني را براي آباداني و توسعه هرچه بهتر كشور و آينده‌اي پر اميد انتخاب كنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: