• چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 962-5180-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدیر کل آموزش و پرورش فارس در گفت و گو با ايسنا:

متعهد به اجراي تعارضات سند 2030 با باورهاي ديني كشور نيستيم

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: بر اساس اسناد بالا دستی نظام تعلیم و تربیت، رویکرد محوری آموزش و پرورش تربیت دانش آموزانی در تراز جمهوری اسلامی ایران است و به هیچ عنوان متعهد به اجرای تعارضات سند 2030 با باورهای دینی و مسائل فرهنگی کشور نيستيم.

حمید رضا آذری در گفت و گو با ايسنا منطقه فارس، در خصوص اظهار نظرهای ارائه شده مبنی بر امضاء برنامه «چارچوب اقدام آموزش ۲۰۳۰» توسط وزیر آموزش و پرورش و الزام به اجرای مفاد آن در نظام تعلیم و تربیت کشور، گفت: رویکرد محوری آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران اجرای قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی، سیاست‌های شورای عالی انقلاب فرهنگی، شورای عالی آموزش و پرورش، سند تحول بنیادین و رهنمودهای مقام معظم رهبری است.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس با اشاره به ساحت‌های شش گانه تربیتی مندرج در سند تحول بنیادین، گفت: تمام اهداف، ماموریت‌ها و چشم انداز این سند رسیدن به حیات طیبه است.

وی خودشناسی، ارتباط با خدا و ارتباط فرد با خلقت را از ثمرات اجرای تحول بنیادین عنوان و اضافه كرد: پرورش نسلی انقلابی، مکتبی، پیرو قرآن و عترت بزرگ ترین وظیفه و رسالت متولیان دستگاه تعلیم و تربیت بویژه معلمان است .

آذری در ادامه با تاكيد براينكه برخی از محافل از بیانات مقام معظم رهبری در مورد سند 2030  در دیدار با فرهنگیان در اردیبهشت ماه 96 سوء برداشت داشته‌اند، گفت: روشنگری‌های مقام معظم رهبری همچون گذشته چراغ راه مسئولین  دولت و نظام جمهوری اسلامی ایران است و سوء استفاده از این موقعیت برای ضربه زدن به دولت، تنها نظام تعلیم و تربیت کشور را تضعیف خواهد کرد .

مدیر کل آموزش و پرورش فارس در ادامه گفت: یکی از اولویت‌های جدی دولت یازدهم استفاده از ظرفیت دیپلماسی برای حضور فعال و ارزش‌آفرین در عرصه‌ توسعه ‌بین‌الملل است تا با استفاده از این فرصت گفتگو، تعامل و تاثیرگذاری بر سیاست‌های جهانی را فراهم كرده و با بهره‌گیری از تجارب موفق جهانی و پتانسیل‌های موجود ضمن حفظ استقلال و اختصاصات فرهنگی، تصویر مثبت و موفقی را از نظام جمهوری اسلامی ایران به جهانیان مخابره كند .

آذری با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران خود را متعهد به بخش‌هایی از «چارچوب اقدام آموزش ۲۰۳۰» که به هر شکلی در تعارض با مقررات و اولویت‌های ملی، باورهای دینی و ارزش‌های فرهنگی جامعه ایرانی باشد، نمی‌داند، افزود: آموزش و پرورش در این سند به صراحت اعلام کرده است که خود را مقید به اجرای مفادی که در چارچوب نظام ارزشی و دینی کشور نباشد، نمی‌داند.

مديركل آموزش و پرورش فارس همچنين با اشاره به حضور پرشور همه آحاد مردم در انتخابات پیش رو گفت: دانش آموزان و فرهنگیان استان فارس نیز همگام با  فرهنگیان، دانش آموزان و همه مردم شریف میهن اسلامی در این انتخابات حضور خواهند داشت تا جلوه‌هایی از دستاوردهای سند تحول بنیادین و ساحت‌های تربیتی نظام تعلیم و تربیت را به منصه ظهور برسانند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: