• چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 962-7214-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

"همه بياييد"

شهردار شیراز:
حضور پررنگ مردم در انتخابات ارتقا دهنده جايگاه كشور است

شهردار شيراز با تاكيد بر اينكه انتخابات عرصه تعيين سرنوشت كشور محسوب مي‌شود، گفت: حضور پررنگ و مشاركت گسترده مردم در عرصه انتخابات و پاي صندوق‌هاي راي، ارتقاء دهنده جايگاه ايران در جهان است.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، علي‌رضا پاك‌فطرت چهارشنبه 27 ارديبهشت در جمع خبرنگاران گفت: قطعا انتخابات رياست‌جمهوري از اهميت و اولويت بسيار بالايي برخوردار است اما نبايد انتخابات شوراهاي شهر و روستا را هم فراموش كرد.

او با تصريح اينكه شوراها نقش بي‌بديلي در مديريت شهري و مسير آينده شهرها بازي كرده و مي‌كنند، گفت: در شيراز شوراها در هر دوره نسبت به دور قبل، تكامل يافته‌تر و پخته‌تر عمل كردند؛ اين موضوع را به‌خوبي مي‌توان مشاهده كرد.

شهردار شيراز به مردم توصيه كرد كه در دادن راي به افراد براي عضويت آنان در شوراهاي شهر، دقت لازم را داشته باشند و به خاطر بسپارند كه شهر متعلق به تمام شهروندان است نه به يك قوميت و طايفه، گروه يا جناح خاص.

وي خاطرنشان كرد: آنان که در اين ايام برای ورود به شورای شهر تلاش می‌کنند بدانند كه بعد از انتخاب توسط مردم و عضويت در شورا، بايد كوشش بيشتري داشته و به دنبال استيفاي حقوق مردم از دستگاه‌هاي خدمت رسان و مركز كشور باشند؛ به واقع بايد يك عضو پارلمان شهر باشند نه شوراي شهرداري، بايد براي ايجاد هماهنگي و استقرار نظام مديريت هماهنگ و يكپارچه شهري تلاش كرده و كاهش هزينه‌ها را بسترسازي كنند.

پاک‌فطرت همچنين، وحدت رویه میان شهرداری و شورای اسلامی شهر را موضوعی کلیدی توصیف و خاطرنشان کرد: اقدام و عمل در راستای اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال در چارچوب وظایف قانونی شهرداری اولویت شهرداری شیراز بوده است .

وي با اشاره به اهميت مدیریت واحد شهری و تاثير اين مهم در حل بسياري از مشكلات شهرها، گفت: البته مجلس و دولت باید درخصوص تشکیل مدیریت واحد شهری به نتیجه برسند .

وی همچنین درباره اشتغال در چارچوب اختیارات شهرداری گفت: با اجراي پروژه‌هاي متعدد عمراني در حوزه‌هاي مختلف، 50 هزار شغل برای جوانان تلاشگر، نه آنانی که پشت میزنشینی را ترجیح می‌دهند، ایجاد شد.

شهردار شيراز معتقد است كه طي سال‌هاي اخير در شيراز كار و تلاش سرلوحه فعاليت شورا و شهرداري قرار داشته و همين امر تحول را بسترسازي كرده است؛ به طوريكه امروز شيراز در اقدامات عمراني و ميزان اعتبارات هزينه شده در زمينه عمران شهري، اصفهان را پشت سرگذاشته و بعد از تهران دومين كلان‌شهر به لحاظ اعتبارات و پروژه‌هاي عمراني است .

پاك‌فطرت با تصريح اينكه هيچ يك از اعضاي شوراي چهارم و مديران شهرداري مدعي نيستند كه تمام مشكلات شهر مرتفع شده و همه اقدامات انجام شده است، گفت: هنوز فضا براي كار بسيار زياد است، اولويت بايد كار و تلاش مضاعف باشد تا كاستي‌ها به تدريج كم شده و شيراز به جايگاه اصلي خود برسد .

پاك‌فطرت همچنين گفت: همانطور که در ابتدای سال اعلام کردیم، سال 96 سال افتتاح پروژه‌های بزرگ است؛ از ابتداي سال تاكنون هم پروژه‌هاي ماندگاري را به شهر و شهروندان تقديم كرده‌ايم؛ امسال با افتتاح کامل خط یک مترو و ورود تعداد زیادی اتوبوس جدید، ناوگان حمل و نقل عمومی شیراز متحول خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: