• پنجشنبه ۱۱ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۲
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 963-1173-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم شیراز در مجلس:

پاشنه آشیل دولت یازدهم برخی مدیران غیرهمراه بود

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، پاشنه آشیل دولت یازدهم را وجود برخی مدیران غیر اصلاح‌طلب و غیر همراه دانست و تاکید کرد که این نکته را به اطلاع رئیس جمهور هم رسانده و امیدوار است که در دولت دوازدهم شاهد رفع این نقطه ضعف باشیم.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، علی اکبری ظهر پنجشنبه 11 خرداد در جمع خبرنگاران گفت: نمایندگان مردم فارس در مجلس و خصوصا نمایندگان مردم شیراز در مجلس دهم همدل و همراه هستند اما در بحث انتخاب و انتصاب مدیران تنها نظر مشورتی می‌دهند.

او با تصریح اینکه برای اظهار نظر در مورد مدیران استانی در دولت دوازدهم، باید تا زمان انتخاب وزرا و مشخص شدن اعضای کابینه، صبر کرد، گفت: وجود اشکال در عزل و نصب‌ها در دولت یازدهم را قبول داریم ولی نظر مجلس در مدت یک‌سال گذشته بیشتر تمرکز بر مدیران سطح ملی و وزرا بود.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، حمایت از سه وزیر معرفی شده دولت در یکسال اخیر و ممانعت از استیضاح دکتر آخوندی را از اقدامات خوب فراکسیون امید در مجلس دانست و نسبت به تداوم این اقدامات در دولت جدید ابراز امیدواری کرد.

او در عین حال تاکید کرد که در بحث انتخاب مدیران در سطوح مختلف شایسته‌سالاری باید ملاک باشد نه اصلاح‌طلبی و اصولگرایی، گفت: البته مدیرانی که منصوب می‌شوند باید با دولت همراه باشند تا موفقیت در برنامه‌ها تضمین شود.

اکبری همچنین حضور مردم در انتخابات 29 اردیبهشت را محکم برداشتن گام سوم توصیف و اضافه کرد: بعد از برداشتن گام‌های اول، دوم و سوم، امیدواریم گام‌های بعدی را نیز محکم‌تر برداریم.

او گفت: در انتخابات شورای شهر شیراز نیز علی‌رغم اختلاف‌نظرها، بر این باور بودیم که باید به انتخاب شورای عالی اصلاح‌طلبان احترام گذاشت.

اکبری با تصریح اینکه وجود اعتراض در انتخابات شوراهای شهر امری طبیعی و بدیهی است، گفت: از میان 700 داوطلب،‌13 نفر به شورای شیراز راه یافته‌اند، قطعا اعتراض‌ها و انتقادهایی هم مطرح می‌شود که باید در فضایی آرام به همه موارد رسیدگی کرد.

او با بیان اینکه از ابراز نظر در موردی خاص از اعتراض‌ها به دلیل نداشتن اشراف بر موضوع معذور است، تصریح کرد: طی تماس‌هایی که با اعضای هیئت اجرایی و فرماندار داشتم، آنان تاکید دارند که در فضایی قانونی و آرام به تمام اعتراض‌ها رسیدگی و حتی آراء را بازشماری می‌کنند.

اکبری در خصوص شائبه رد صلاحیت برخی از منتخبان شورای اسلامی شهر شیراز، گفت: به نظر می‌رسد باید به رای مردم احترام گذاشت. اما اگر اجحافی در مورد کاندیدایی شده باشد، باید رسیدگی شده و احقاق حق شود.

او گفت: اینکه امکان بسته شدن لیستی بهتر وجود داشت شاید مطرح شود اما نمایندگان مردم شیراز در مجلس در بسته شدن لیست هیچ مداخله‌ای نداشته‌اند.

اکبری با یادآوری اینکه شامگاه پنجشنبه جلسه‌ای با منتخبان شورای پنجم شهر شیراز خواهند داشت، گفت: ما مداخله‌ای در امور و وظایف محوله به شورای شهر نداریم؛ شورا یک پارلمان مستقل با شرح وظایف و مسئولیت‌هایی مشخص است.

او با بیان اینکه اگر نظر مشورتی از سوی شورا درخواست شود، نمایندگان دریغ نمی‌کنند، گفت: به نظر می‌رسد وقتی ارکان شورا تغییر کند، باید منتظر تغییر در سطوح دیگر هم باشیم اما من شخصا در واگذاری مسئولیت مدیریت شهر به دانش‌، شایستگی، پاک‌دستی و توانمندی، اعتقاد دارم.

اکبری با تصریح اینکه مدیریت شهری و مسئولیت شهرداری، پستی سیاسی نیست و نباید سیاسی شود، گفت: اعتقاد دارم که باید از نیروهای توانمند بدون توجه به مسائل سیاسی، در این سطح استفاده مطلوب شود؛ مدیریت شهر باید به مدیران اجرایی توانمند سپرده شود.

او تعامل شورای چهارم با نمایندگان مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی را ضعیف توصیف و تاکید کرد که در بحث مدیریت شهری انتقادهایی داشته و دارد که یکی از آنها مربوط به پارکینگ‌های مکانیزه‌ای است که بعضا بلااستفاده در شهر رها شده، حال آنکه می‌شد با استفاده از توان و ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان و افراد توانمند، از این ظرفیت استفاده بهتری کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: