• جمعه ۱۲ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۹
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 963-1273-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

امام جمعه شيراز:

رهبر معظم انقلاب نعمتي است كه خدا به ملت ايران عطا كرد/
نظر مقام معظم رهبري در مورد سند 2030 بايد اجرا شود

امام جمعه شيراز با اشاره به درپيش بودن سالروز ارتحال بنيانگزار جمهوري اسلامي، ضمن گرامي داشت ياد و خاطره امام راحل(رة) با ارائه تحليلي از مديريت داهيانه مقام معظم رهبري، ايشان را نعمتي دانست كه خداوند به ملت ايران عطا كرد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس آيت‌الله اسدالله ايماني در خطبه‌‌هاي نماز جمعه شيراز گفت: چهاردهم خرداد سال 1368 رحلت جانسوز امام راحل(ره) اتفاق افتاد و در همان روز خبرگان رهبري، رهبر فرزانه انقلاب را به رهبري انتخاب و معرفي كرد.

او گفت: دو خصیصه غیر قابل انفکاک در زندگی اجتماعی و فردی و سیاسی حضرت امام(ره) متبلور بود یکی عشق به اسلام و دفاع از اسلام و اعتقادات و باورها و احکام اسلامی و ديگري ارزش قائل بودن براي مردم، اينكه مردم را ابزار مطامع سياسي خود قرار نمي‌داد.

وي اضافه كرد: امام در مورد اسلام با احدي تعارف نداشت، هر کجا پای اسلام به میان آمد، امام از اسلام دفاع كرده و با مخالفان اسلام برخورد مي‌كرد؛ وقتي جبهه ملی در مقابل لایحه قصاص موضع گرفت، امام مقابل آنها ایستاد و موضع گیری کرد؛ این روش و اصل اول زندگی او بود، ای کاش امروز می‌دید بعضی از افراد چگونه در مطبوعات با اصول مسلم اسلام بازی می‌کنند و قوانین اسلام را به مسخره می‌گیرند .

آيت‌الله ايماني تاكيد كرد كه   رهبر معظم انقلاب نيز دفاع از اسلام و در کنار مردم بودن را از اصول خدشه‌ناپذير انقلاب مي‌دانند، تصريح كرد: در این 28 سال ايشان دقیقاً راه و مسیر امام را تعقیب و دنبال کرد و توانست بحران‌های عظیمی که دشمنان قسم خورده به کمک هواداران داخلیشان در درون نظام طراحی کرده بودند را مدیریت کند؛ اگر مروري بر كارنامه مديريت و رهبري رهبر معظم انقلاب داشته باشیم می‌بینیم چه تهدیدهای عظیم و بزرگی را به فرصت تبدیل کرد .

  وي گفت: رهبر معظم انقلاب در این مدت 28 سال پروژه مطبوعات زنجیره‌ای را مهار نمودند، در جواب آنهايي كه پروژه فشار از پایین چانه زنی از بالا را در دستور كار داشتند فرمود، اگر در این راه ادامه دهید دوران امام حسین است نه دوران امام حسن.

آيت‌الله ايماني گفت: رهبر معظم انقلاب کودتای هجده تیر سال 78 كه برای شکستن نظام بود را به كمك همين مرد م در بيست و سوم تير همان سال خنثي كردند.

او با اشاره به رخ‌دادهاي يازده سپتامبر و موضع‌گيري مقام معظم رهبري در مقابل كسانيكه در كنار آمريكا قرار گرفتن را مطرح كردند، مواجهه با موضوع دادگاه ميكونوس، خروج سفراي كشورهاي اروپايي از ايران و اعتصاب نمايندگان مجلس ششم را از نمونه‌هاي بارز مديريت عالمانه رهبري در بحران‌هاي مختلف و حفظ نظام اسلامي برشمرد.

آيت‌الله ايماني همچنين فتنه سال 88 را يادآور شد كه مقام معظم رهبري آن را عالمانه مديريت كرد و گفت: حالا عده‌ای راه افتاده و مي‌خواهند سران فتنه را تطهير كنند، مي‌خواهند حصر را بشكنند، بشكنند اما دادگاه بيايد و آنان را محاكمه كند، اينكه هشت ماه يك مملكت را از كار انداختند چه مجازاتي دارد؟ حمله به پايگاه بسيج و شهيد كردن جوانان بسيجي چه مجازاتي دارد؟

او با بيان اينكه آثار فتنه 88 هنوز موجود است، تحريم‌هاي فلج كننده را از نتايج آن دوران دانست و گفت: رهبر معظم انقلاب در همه بحران‌ها کشتی انقلاب را به ساحل هدایت کرد و امروز ايران اسلامي در منطقه و در جهان جایگاهي عزتمندانه، بلند و رفیع دارد و دشمن هم معتقد است كه در هر طرحي براي اصلاح امور اگر ايران وارد شود تاثيرخواهد داشت.

آيت‌الله ايماني با اشاره به مسئله تحریم‌هایی که امریکا تعقیب می‌کند، گفت:‌ این تحریم‌ها با این موضع گیری‌های رئیس جمهور امریکا عادی و طبیعی است؛ ما باید دنبال راه حل باشیم، اينكه بنشينيم و بگوئيم اين فرد با برجام موافق یا مخالف است، رئيس جمهور آمريكا گوش به اين حرف‌ها نمي‌دهد؛ چرا خودمان را معطل مي‌كنيم، بايد به دنبال راه علاج بود، بايد قدرت اقتصادي را بالا برد، هدف دشمن اقتصاد مملكت است؛ بايد با ارتقاء توليد و بهبود اشتغال تحريم‌ها را بي‌اثر و خنثي كرد.

امام جمعه شيراز همچنين گفت: اگر دولت سخن رهبري را به‌عنوان فصل‌الخطاب قبول دارد، چرا سند 2030 را كه رهبري مقابل آن موضع گرفت اينقدر در اما و اگر قرار داده شده است.

او گفت: کمیسیون فرهنگی مجلس و شورای انقلاب فرهنگی کشور باید قبل از اجرا سند را بررسی کنند نه بعد از اینکه به اداره‌ها ابلاغ شد بگوئيم اين ماده درست است آن ماده درست نيست، این ماده با تحفظ درست می‌شود آن ماده بدون تحفظ اشکالی ندارد.

آيت‌الله ايماني گفت: نتیجه اين سند يعني ما در سال 2030 نتايج آ را به يونسكو ارائه دهيم تا آنان ارزيابي كنند كه آيا ما بچه‌هاي خوبي شده‌ايم يا نه! حرف آخر اين است كه ما فرهنگ آنها را قبول كرده‌ايم يا نكرده‌ايم؟ بعد به ما نمره بدهند، چرا سر ما شيره مي‌ماليد، رهبري فرمود نه پس اطاعت كرده بگوئيد نه، تمام شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: