• یکشنبه ۱۴ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۱:۳۷
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 963-1473-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

حجت‌الاسلام والمسلمین صدیقی:

امام خمینی دین را به‌عنوان عامل پویایی جامعه مطرح کرد

امام جمعه موقت تهران گفت: امام خمینی(ره) دین را به‌عنوان عامل زندگی و حیات و پویایی جامعه بشری به جهانیان و در سطح بین‌المللی مطرح کرد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدکاظم صدیقی شامگاه شنبه 13 خرداد در مراسم بزرگداشت 14 خرداد، سالگرد ارتحال بنیان‌گزار جمهوری اسلامی ایران در حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) گفت:

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: امام خمینی (ره) دین و کارکرد اجتماعی دین را در عصر امروز احیا و پایه های حکومت ظلم را در جهان متزلزل کرد .

او با بیان اینکه امام(ره) ویژگی‌های برجسته از لحاظ اخلاقی، علمی، عقلانی و عبادی داشت، گفت: آنچه او را به عنوان انسانی بی همتا و قهرمان معرفی کرد، زنده کردن اسلام و قرآن مهجور مانده بود.

صدیقی با تصریح اینکه استکبار جهانی قرن‌هاست جدایی دین از سیاست را مطرح کرده و می‌کند، گفت: استکبار جهانی دین را موضوعی فردی معرفی می‌کند اما، امام خمینی(ره) خط بطلانی بر این تلاش‌ها کشید.

امام جمعه موقت تهران با تصریح اینکه امام(ره) به ایمان مردم تکیه کرد نه به بی‌ایمانی و هنجارشکنی آنان، هنجارشکنی‌های امروز را خلاف خط امام(ره) دانست و گفت: امروز عده‌ای می‌گویند ما با بهشت و جهنم مردم  کاری نداریم ما فقط امور مردم را مدیریت می‌کنیم، این تفکر خطرناک و مقابل دستور قرآن است.

وی همچنین گفت: امام رهبر سیاسی، اجتماعی و دینی جامعه شد اما حتی یک شب هم کاخ‌نشینی نکرد و این افتخار ملت و در دنیا بی‌نظیر است که چنین فردی با اینکه قدرت‌های جهان را به زانو درآورد اما زندگی طلبگی را فراموش نکرد .

صدیقی با بیان اینکه امام خمینی (ره)، آمریکا را شیطان بزرگ و ام‌الفساد قرن می‌دانست،‌ گفت: امام(ره) رابطه با چنین دولتی را اشتباهی بزرگ عنوان کرد؛ خط استکبارستیزی امام باید دنبال شود.

امام جمعه موقت تهران از امام خمینی(ره) به‌عنوان عارفی اهل مناجات و شب‌زنده‌دار و در عین‌حال سیاست‌مداری بزرگ یاد و خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) رهبر سیاسی، اجتماعی و دینی جامعه شد اما حتی یک شب هم کاخ‌نشینی نکرد و این موضوع، افتخار ملت است و در دنیا نیز نظیر آن را سراغ نداریم.

صدیقی با تصریح اینکه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران سیاستمداری هوشیار، تیزبین، زمان شناس و مردم باور بود، گفت: امام خمینی(ره) قهرمان عرصه سیاست بود و دشمنان ملت ایران و استکبار جهانی را منزوی کرد.

امام جمعه موقت تهران گفت: حضرت امام خمینی(ره) اسلام را از زیر تعریف فردی بیرون آورد و دین را زندگی‌ساز معرفی کرد، زیرا اسلام واقعی حکومت شخص بر مردم نیست.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: