• دوشنبه ۱۵ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-4914-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

پاک‌فطرت مطرح کرد

ساختمان جدید شهرداری شیراز اولین سازه ممتاز کشور/
رونمایی از اتوبوس‌های برقی شیراز به‌زودی

شهردار شیراز با تاکید براینکه ساختمان جدید مجموعه شهرداری شیراز اولین ساختمان ممتاز کشور محسوب می‌شود، احداث این بنا را زمینه‌ساز تجمیع معاونت‌ها و برخی سازمان‌های شهرداری در یک مجموعه دانست.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، علی‌رضا پاک فطرت دوشنبه 15 خرداد و در حاشیه بازدید از روند احداث ساختمان جديد شهرداري شيراز در جمع خبرنگاران، شرايط كنوني اين پروژه را خوب توصيف و اضافه كرد: اين پروژه ويژگي‌هاي احداث ساختمان اداري را در طراحي و ساخت دنبال كرده است .

شهردار شيراز با اشاره به اينكه با مصوبات شوراي اسلامی شهر، طي سال‌هاي اخير پروژه‌هاي بزرگي در شيراز اجرايي شد، گفت: در پروژه‌ها تلاش كرديم ضمن تعامل مناسب با شهروندان، مشکلات را حل و توان شهرداري و جوانان متخصص شيراز را در برداشتن گام‌هاي بلند عمراني نشان داده و اثبات كنيم .

او ساختمان جدید شهرداری مركزي شيراز را نمادي از تحقق اقتصاد مقاومتي در ساختمان‌سازي دانست و تصريح كرد: هم‌اينك شهرداري از نوعي پراكندگي محيط اداري رنج مي‌برد كه با احداث اين ساختمان، تجميع معاونت‌هاي مختلف مد نظر قرار دارد .

شهردار شيراز گفت: تجميع معاونت‌ها زمينه را براي كاهش هزينه‌ها و دسترسي مناسب و مطلوب شهروندان و مديريت امور توسط مديران فراهم خواهد كرد و در كاهش هزينه‌ها تاثيرگذار است .

او تجميع ساختمان‌های پراکنده شهرداری شيراز را در راستای رضایتمندی شهروندان و کارکنان ارزيابي و اضافه كرد: اين ساختمان در حاشيه محدوده پر ترافيك شيراز در حال احداث است و نگاه ويژه ی ما در راستای این پروژه، تغییر به سمت فضاي سبز مناسب و فضاي پارك خودروها است .

پاك‌فطرت با بيان اينكه هم‌اينك فاز اول ساختمان شهرداري مركزي شيراز در حال احداث است، گفت: اين فاز 30 هزار مترمربع زيربنا دارد و اميدواريم تا 22 بهمن امسال، زمينه براي انتقال كاركنان برخي از معاونت‌ها كه اكنون در نقاط مختلف شيراز پراكنده است، فراهم شود .

شهردار شيراز تاكيد دارد كه ساختمان شهرداري مركزي شيراز اولین الگوی ساختمان ممتاز، هوشمند، سبز و ايمن خواهد بود كه از پساب خاکستری آن براي آبياري فضاي سبز و ساير مصارف غيرشرب استفاده مي‌شود .

پاك‌فطرت ابراز اميدواري كرد كه اين ساختمان بتواند در آينده مركز مديريت هماهنگ و واحد شهري و حتي زمينه‌ساز انتقال شواري اسلامي شهر شيراز در قالب فاز 2 باشد .

وي خاطرنشان كرد: ساختمان کنونی شهرداری مركزي شیراز نيز بعد از اتمام ساختمان جديد به موزه تبديل مي‌شود تا در نقطه مركزي شيراز و در كنار مجموعه زنديه و بخشي از طرح ميدان مركزي شهر، يعني طرح احياء ميدان توپخانه، نقشي تاثيرگذار را در توسعه گردشگري و معرفي بخشي از تاريخ شيراز ايفا كند .

شهردار شيراز گفت: تلاش خود را در كنار همراهي دولت محترم و انجمن‌هاي مردم‌نهاد به‌كار بسته‌ايم كه ميدان توپخانه شيراز احياء شود و تا امروز هم در اين مسير اقدامات مقتضي انجام شده است .

پاك‌فطرت ادامه داد: طي اين سال‌ها و با اجراي طرح‌هاي مختلف‌كاهش عبور و مرور غيرضروري خودروها در مركز شيراز را دنبال كرده‌ايم و اجراي ساختمان شهرداري در خارج از محدوده ترافيك نيز يكي از همين اقدامات است .

شهردار شیراز همچنین با بیان اینکه در کنار تكميل خط يك مترو، به‌زودی اولین اتوبوس تمام برقی کشور وارد چرخه حمل و نقل درون‌شهري شيراز خواهد شد تا بعد از مراحل تست، آماده ارائه خدمت شود،  تصريح كرد: مهمترين اولويت مدنظر مديريت شهري در شيراز، احترام به شهروندان و نه به خودروها بوده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: