• سه شنبه ۱۶ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-5314-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رئيس پليس فارس خبر داد

دستگيري مختلس بانكي در شيراز

رئيس پليس استان فارس از كشف يك فقره اختلاس بانكي به مبلغ 52 ميليارد و 400 ميليون ريال در يكي از بانك‌هاي شيراز خبر داد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، سردار سرتيپ احمدعلي گودرزي سه‌شنبه 16 خرداد در يك كنفرانس خبري گفت: با ارجاع پرونده‌اي از سوي سرپرستي يكي از بانك‌هاي استان فارس، كارشناسان پليس آگاهي موفق به كشف جرم و دستگيري متهمي در اين ارتباط شدند.

وي گفت: در اين پرونده رئيس شعبه يكي از بانك‌ها، از سال 94 تا زمان كشف جرم، با جعل سند و امضاء، تسهيلاتي را در به بستگان نزديك خود پرداخت كرده بود؛ اين تسهيلات در قالب قراردادهايي با شركت‌هاي صوري، تامين و پرداخت شده بود.

رئيس پليس فارس خاطرنشان كرد: با اقدامات فني پليس آگاهي فارس، فرد متهم دستگير و با قرار تامين روانه زندان شد.

وي در ادامه از دستگيري يك كلاهبردار اينترنتي خبر داد كه با هك رايانه‌ و تلفن‌هاي همراه افراد نسبت به تهديد و اخاذي و كلاهبرداري از آنان اقدام مي‌كرد.

گودرزي با بيان اينكه متهم يك مورد سابقه كيفري كلاهبرداري در سال 94 در پرونده دارد، گفت: در سال 94 همين فرد توسط پليس فتا در فارس دستگير و روانه زندان مي‌شود اما در زندان با هك حساب‌هاي مردم، بدهي شاكيان را تامين و پرداخت كرده و بعد از حدود 2 سال از زندان مرخص مي‌شود.

رئيس پليس فارس با انتقاد از اينكه هزينه ارتكاب برخي جرائم در ايران پائين است، گفت: اينكه يك زنداني كه به واسطه ارتكاب جرمي محكوم و محبوس مي‌شود چگونه بايد 70 سيم كارت تلفن همراه داشته باشد، جاي سئوال دارد.

او گفت: اين فرد كه مدرك تحصيلي ديپلم دارد، با اغفال افراد و ايجاد درگاه‌هاي اينترنتي در قبال خدماتي صوري از مردم كلاهبرداري و سپس درگاه را حذف مي‌كرده است.

گودرزي متهم را فردي مجهول‌المكان توصيف و با بيان اينكه پرونده اين فرد با شكايت يك شهروند در دستور كار پليس قرار گرفت، اضافه كرد: اين فرد كه با تلاش‌هاي كارشناسانه و فني پليس شناسايي و دستگير شده، اقدامات مجرمانه خود را با استفاده از كافي‌نت‌ها انجام مي‌داده است.

رئيس پليس فارس با اشاره به تشكيل 5 پرونده كلاهبرداري براي اين فرد، يادآور شد: اين فرد بيشتر با عنوان طراحي سايت و دكوراسيون داخلي، اقدام به كلاهبرداري و ارتكاب جرم شده است، لذا شهروندان اگر شكايتي دارند براي تشكيل پرونده و پيگيري موضوع به پليس مراجعه كنند.

گودرزي همچنين از خودزني يك قاچاقچي موادمخدر خبر داد كه منجر به فوت او شده بود و گفت: بعد از اينكه پليس موفق به كشف مقدار يك كيلو و 800 گرم هروئين از يك قاچاقچي شد، فرد ياد شده با ديدن ماموران و با استفاده از تيغ اقدام به زدن رگ‌هاي ساعد و گردن خود مي‌كند وعلي‌رغم حضور عوامل اورژانس، قبل از رسيدن به بيمارستان فوت كرده است.

او در ادامه از دستگيري 2 متهم به كلاهبرداري در شهرستان سروستان خبر داد و گفت: اين 2 نفر كه ظاهر موجهي نيز دارند با مراجعه به افراد كم‌سواد و مسن و با ترفندهايي تحت عناوين مختلف، از آنان مبالغ هنگفتي كلاهبرداري كرده‌اند.

گودرزي گفت: در موردي اين 2 نفر در تاريخ 17 فروردين امسال با مراجعه به يك خانم مسن و با بيان اينكه خطري زندگي او را تهديد مي‌كند و آنان مي‌توانند با نوشتن دعا، بلا را از وي دور كنند، مبلغ يك ميليون و 600 هزار تومان از شاكي كلاهبرداري كرده‌اند.

او گفت: ماموران پليس بعد از پيگيري‌هاي مستمر در تاريخ 6 خرداد ماه اين دو نفر را در يكي از روستاها و در حين كلاهبرداري از يك قرباني شناسايي و دستگير مي‌كنند و تاكنون 300 فقره پرونده شكايت از اين افراد طرح شده است.

گودرزي با بيان اينكه اين 2 كلاهبردار تنها در 7 پرونده 750 ميليون ريال در قالب وجه نقد و طلا كلاهبرداري انجام داده‌اند، گفت: اين افراد در شهرستان‌هاي داراب، فسا، بوانات، كوار و شيراز اقدام به كلاهبرداري كرده‌اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: