• سه شنبه ۱۶ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۰
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 963-1773-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

نماینده ولی فقیه در فارس خواستار شد

ایجاد هم‌افزایی در اداره‌های دولتی برای حل مشکلات نقاط کمتربرخوردار شیراز

نماینده ولی فقیه در استان فارس با انتقاد نسبت به آنچه تبعیض بین شمال و شمال‌غرب با جنوب و جنوب شرق شیراز در امکانات و خدمات عنوان می‌کرد، خواستار هم‌افزایی و هماهنگی بین اداره‌های خدمت‌رسان برای رفع مشکلات و متعادل سازی خدمات ارائه شده به شهروندان شد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، آیت‌الله اسدالله ایمانی سه‌شنبه 16 خرداد در جمع نمازگزاران مسجد حاج فرج محله شهرک بهار شیراز، گفت: وجود مشكلات در بعضی مناطق شیراز زشت است؛ باید برای کاهش گرفتاری‌های مردم تلاش شود.

وی با بیان اینكه تقریباً خطی از جنوب به سمت شرق شیراز دارای محرومیت و آسیب‌پذیری در مسائل مختلف اعم از بهداشت، آب، رسیدگی به گذرگاه‌ها، تسهیلات دسترسی و رفت و آمد و غیره هستند، گفت: باید فكری به حال این مناطق كرد و مردم آنجا را از محورمیت‌ها نجات داد .

آیت‌الله ایمانی به تبیین راهكارهایی برای رفع این مشكلات پرداخت و گفت: نخستین راه این است كه در مطبوعات و رسانه استانی نارسایی‌های موجود این مناطق مطرح شده و به شكل یك گفتمان در رسانه عمومی و مطبوعات ما بازگو شود .

امام جمعه شیراز تأكید كرد كه اگر می‌خواهیم به درمان برسیم، باید حقیقت‌ها و واقعیت‌ها را بیان كرد و با مخفی‌كاری مشكلی حل نمی‌شود و ادامه داد:‌ اینكه بگوییم بحمد الهی همه جا امن و امان است و هیچ مشكلی نیست و همه چیز سر جای خود برقرار است، درست نیست و اگر می‌خواهیم واقعاً مشكلات مردم جنوب و شرق شیراز حل شود باید خواسته‌ها و حقوق شهروندی آنان را به عنوان یك مطالبه عمومی مطرح كنیم و آن را به شكل گفتمان عام و فراگیر در مطبوعات و رسانه‌ها بیاوریم .

وی با یادآوری اینكه امسال در ماه مبارك رمضان این پنجمین مسجد مناطق محروم شیراز است كه به آن سر می‌زند، گفت: مشكلات عدیده‌ای را در این مناطق مشاهده كردم و واقعاً جای تأسف دارد كه میان شمال و شمال غرب شیراز با جنوب و جنوب شرق شیراز این همه اختلاف و تبعیض دیده شود اما آن انعكاسی كه باید در مطبوعات دیده شود، نیست و كمتر به این مسئله بها می‌دهند .

آیت‌الله ایمانی گفت: برخی از رسانه‌ها و مطبوعات فارس اصلاً اخبار این مشكلات را منعكس نكردند و اصطلاحاً حوصله اینكه وارد این قضایا شوند، ندارند و می‌خواهند بگویند شیراز گل و بلبل است و برخی از روزنامه‌های استانی اصلاً مشكلات این مناطق محروم را مطرح نمی‌كنند و برخی دیگر هم در صفحه سوم، چهارم و یا آخر مطلبی چاپ می‌كنند و در صحفه اول چیزی نگذاشته و حتی تحلیلی هم روی این مطالب نمی‌گذراند تا این مطالب به شكل یگ گفتمان تبدیل شود تا جامعه بداند چه وظایفی دارد .

نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری با تأكید بر اینكه صدا و سیما باید بیش از این‌ها به انعكاس مطالب ضعفا بپردازد، گفت: راه دوم این است كه تمام ادارات برای رفع مشكلات مردم با یكدیگر هم‌افزایی و همكاری داشته باشند .

وی اظهار كرد: اكنون بلایی در ادارات ما حاكم شده است كه همه آن‌ها از دید خودشان به مسائل نگاه می‌كنند و به قول معروف از یك بخش به قضیه نگاه می‌كنند در حالی كه این مسئله امروز در تمام دنیا برداشته شده است و در مجتمع‌های تجاری قریب ۴۰ اداره وجود دارد كه هر كسی كاری دارد با مراجعه به این مجتمع می‌تواند مشكلات خود را برطرف كند اما متأسفانه ما مشاهده می‌كنیم كه هر كدام از ادارات ما در یك قسمت از شهر قرار دارد و اگر كسی بخواهد به مشكلات خود رسیدگی كند، چقدر باید در سطح شهر دوندگی كند .

ایجاد مجموعه‌ اداری متمرکز در نقاط مختلف شیراز

آیت‌الله ایمانی با تأكید بر اینكه امروز وقت انسان‌ها ارزش و بها دارد، گفت: كرامت انسان‌ها در این است كه در یك جا همه ادارات متمركز بوده و پاسخ‌گوی مردم باشند و مجتمع‌های اداری آن هم نه یكی در شیراز بلكه به خاطر وسعتی كه این شهر دارد باید چند نقطه مجتمع اداری داشته باشیم و ادارات مختلف دور هم جمع شوند و كار مردم را انجام دهند .  

وی خواستار هم‌افزایی و همكاری ادارات مختلف برای رفع مشكلات مردم مناطق محروم شد و گفت: هم‌اكنون سازمان بسیج سازندگی اعلام می‌كند كه ۵۰ درصد هزینه لوله برای رفع مشكل آب فلان منطقه را تقبل می‌كند، لذا سازمان آب هم باید وارد عرصه شود و ۵۰ درصد دیگر را تأمین كند تا مردم از بی آبی نجات پیدا كنند .

امام جمعه شیراز ادامه داد: برای رفع مشكلات مردم جنوب شهر باید همه امكانات در یك جا دیده شده و تمام ادارات با همكاری یكدیگر برای رفع آن‌ها اقدام كنند و باید از فرصت‌هایی كه بسیج سازندگی برای رفع مشكلات این مناطق در اختیار قرار می‌دهد‌، استفاده كرد .

آیت‌الله ایمانی، سومین راهكار حل مشكلات مردم مناطق محروم شیراز را بازدید و سركشی مسئولان از این مناطق برشمرد و گفت: از همه مسئولان استان دعوت می‌كنم تا بیایند و مشكلات مناطق محروم را از نزدیك مشاهده كنند و به میان مردم آمده و با آنان ارتباط داشته باشند .

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: نباید اینگونه باشد كه مسئول ما حتماً در اداره خود نشسته تا مردم به سراغ او بیایند، بلكه باید خود مسئولان به سراغ مردم بروند و مشكلات آنان را از نزدیك ببینند و شنیدن كی بود مانند دیدن و تا زمانی كه مشكلات مردم دیده نشود، انگیزه هم پیدا نمی‌شود تا این مشكلات برطرف شود .

وی با انتقاد از اینكه برخی از مسئولان شهروند درجه یك و دو درست كرده‌اند، گفت: من واقعاً نگران آینده هستم و این كار خطرناك است و باید رفع این مشكلات اقدامی كرد .

آیت‌الله ایمانی همچنین از جوانان نیز درخواست كرد تا از فرصتی كه بسیج سازندگی برای اعطای تسهیلات اقتصاد مقاومتی برای آنان ایجاد كرده استفاده كنند و كارهای تولیدی راه بیندازند چراكه روزی و بركت دست خداست و خداوند در این راه به آنان یاری خواهد رساند .

امام جمعه شیراز، اجرا اردوهای جهادی در مناطق محروم را یكی دیگر از اقدامات مثبت بسیج سازندگی دانست و گفت: همچنین لازم است كه مسئولان و ادارات ذیربط به كانون‌های فرهنگی و كتابخانه‌ها و دارالقرآن‌های مساجد كمك كنند و بسیج هم در این زمینه سرمایه‌گذاری می‌كند تا نواقص یكی پس از دیگری برطرف شود ضمن اینكه خود مردم هم باید وارد این عرصه شده و مسئولان را یاری رسانند و تا زمانی كه خود آنان نخواهند، هیچ مشكلی از آنان حل نمی‌شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: