• چهارشنبه ۱۷ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۱
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 963-2073-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

استاندار فارس:

همه دستگاه‌ها در رونق گردشگري فارس مسئوليت دارند/
كارآئي سنجي مديران اساس ارتقاء يا حذف آنان خواهد بود

استاندار فارس گردشگري را يكي از مهمترين ابعاد موثر در توسعه و رونق استان فارس دانست و تاكيد كرد كه تمام مسئولان و دستگاه‌هاي مختلف در اين زمينه مسئوليت دارند.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، سيد محمدعلي افشاني عصر چهارشنبه 17 خرداد در جلسه شوراي اداري استان فارس گفت: هر مسئولي بايد در حوزه كار خود بر موضوع توسعه و رونق گردشگري تاكيد داشته و در اين زمينه تلاش كند.

وي با بيان اينكه مردم در انتخابات با مسئوليت شناسي مشاركتي باشكوه را رقم زدند، مشاركت و راي بالاي مردم را پشتوانه قوي نظام و دولت جمهوري اسلامي دانست و تاكيد كرد كه آنچه در انتخابات 29 ارديبهشت حادث شد با هدايت‌هاي عالمانه مقام معظم رهبري بود.

استاندار فارس با يادآوري اينكه انتخابات به عنوان بزرگترين رويداد سياسي اجتماعي در ايران با امنيت و سلامت كامل برگزار شد، اين مهم را مرهون تلاش‌هاي نيروهاي نظامي، انتظامي و امنيتي دانست و تاكيد كرد كه به واسطه وقوع يك رخ‌داد امنيتي نبايد تلاش‌هاي دستگاه‌هاي تامين كننده امنيت را ناديده گرفت.

افشاني معتقد است كه مردم ايران در انتخابات گذشته با تحليل آينده نسبت به انتخاب رئيس‌جمهوري اقدام كردند، گفت: مردم آينده را تحليل كرده و قدم برداشتند و اميدوار هستم كه ما نيز به آينده بنگريم و پاسخگوي مسئوليت‌شناسي مردم بزرگ ايران باشيم.

او گفت: همه مسئولان بايد براي حل مشكلات مردم به‌درستي برنامه‌ريزي و هدف‌گذاري كرده و تلاشي گسترده را براي رسيدن به اهداف تعيين شده در دستور كار قرار دهيم.

استاندار فارس با تاكيد براينكه مردم ايران اثبات كرده‌اند كه در تمام عرصه‌ها كنار مسئولان خود هستند، گفت: ما نيز بايد با شناختي دقيق از مردم براي رفع نيازهاي آنان و پاسخگويي مناسب به خواسته‌هايشان قدم برداريم.

افشاني اعتقاد دارد كه اكنون زمان تلاش براي تحقق خواسته‌ها و رفع نيازها مردم است، اما نيازهاي مردم يك بعدي نبوده و يك مجموعه از خواسته‌ها را در برمي‌گيرد كه مهمترين آنها در برهه كنوني، توليد، اشتغال و رفع ركود است.

استاندار فارس در عين‌حال گفت: در كنار توجه به مهمترين نيازها و تلاش براي رفع مشكلات در اين زمينه بايد به خواسته‌هاي اجتماعي مردم نيز توجه كرد.

او تاكيد دارد كه براي پاسخگويي به نيازها و رفع مشكلات توليد، اشتغال و ركود، توان و ظرفيت بخش دولتي پاسخگو نبوده و بايد بخش خصوصي را فعال كرد و براي اين هدف نياز به برنامه‌ريزي و هدف‌گذاري درست است.

استاندار فارس با اشاره به سخنان اخير رئيس‌جمهوري در خصوص وظايف مجريان و مسئولان دولتي، مدافع دولت بودن را اولين كار درست براي دفاع از خواسته‌ها و رفع نيازهاي مردم دانست و گفت: هر مسئول دستگاه دولتي بايد به وظايف خود به‌خوبي عمل كرده و مدافع دولتش باشد.

او با تصريح اينكه براي مبارزه با ركود بايد ابتدا باور كنيم كه مي‌توان كار كرد، به گزارش‌هاي ارائه شده از سوي دستگاه‌هاي اجرايي فارس اشاره و اضافه كرد: طي 12 سال گذشته نرخ بيكاري استان فارس همواره بالاتر از ميانگين كشوري بوده و به واسطه تلاش‌هاي انجام شده اين رقم در سال گذشته كمتر از ميانگين نرخ كشور بود.

استاندار فارس تلاش براي خروج مسكن از ركود را يكي از ملزومات اين برهه از زمان دانست و گفت: تا زماني كه مشكل بخش‌هاي تاثيرگذار اقتصاد، نظير مسكن كه به واسطه رونق آن حدود 280 حرفه ديگر نيز رونق مي‌گيرد، حل نشود، نمي‌توان بر مشكلات فائق آمد.

او با مقايسه استان فارس به لحاظ وسعت و جمعيت با كشور قطر، گفت: در فارس بايد متناسب با يك كشور برنامه‌ريزي و هدف‌گذاري كرد؛ اگر مدام چشم ما به سطوح كشوري باشد توفيقي نخواهيم داشت، به همين دليل يكي از درخواست‌هاي اوليه من در زمان پذيرش استانداري فارس، مستقل شدن اين استان به لحاظ درآمد و هزينه بود.

استاندار فارس اجراي سريعتر پروژه‌هاي نيمه‌تمام عمراني را از ديگر اولويت‌ها دانست كه بايد مد نظر تمام مسئولان باشد و با اشاره به پروژه آزاد راه شيراز اصفهان، تسريع در روند احداث اين طرح را طي سه سال گذشته يادآور شد و گفت: بي‌ترديد آزاد راه شيراز اصفهان مهمترين پروژه آزادراهي كشور محسوب مي‌شود كه رونق استان فارس در تمام ابعاد خصوصا گردشگري را به همراه خواهد داشت.

او همچنين لزوم توجه بيش از پيش به دانش‌بنيان بودن فعاليت‌ها و برنامه‌ريزي‌ها را مورد تاكيد قرار داد و گفت: بارها بر توجه دستگاه‌هاي اجرايي به دانشگاه‌هاي استان را يادآور شده‌ام اما تاكنون دانشگاه گزارشي از همكاري دستگاه‌ها ارائه نداده كه لازم است اين گزارش ارائه شود.

استاندار فارس توجه به شركت‌هاي دانش‌بنيان و بسترسازي براي حضور و فعاليت هرچه بيشتر نخبگان را نيز يادآور و متذكر شد: ثروت يك كشور معادن و ذخاير معدني نيست، نخبگان يك جامعه بزرگترين سرمايه و ثروت محسوب مي‌شوند و ما بايد براي ماندن نخبگان و استفاده مطلوب از ظرفيت‌هاي آنان با برنامه‌ريزي عمل كرده و با تمام توان تلاش كنيم.

افشاني گفت: كارآئي سنجي مديران در سطوح مختلف استان فارس به طور خاص توسط سازمان مديريت و برنامه ريزي و استانداري بايد شروع شود؛ در آينده براساس كارآئي مديران زمينه ارتقاء يا حذف آنان فراهم خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: