• جمعه ۱۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۰
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 963-2273-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

امام جمعه شيراز:

امنيت امري نيست كه مال‌المصالحه قرار گيرد

امام جمعه شيراز با اشاره به وقايع تروريستي 17 خرداد در تهران و ضمن محكوم كردن اين رخداد، تاكيد كرد كه امنيت امري نيست كه مال‌المصالحه قرار گيرد، اين موضوع خطر داد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس آيت‌الله اسدالله ايماني در ارائه تحليلي از وقايع تروريستي 17 خرداد تهران، به ذكر چند نكته پرداخت و گفت: نکته اول این كه در این چند سال اخیر گروه‌های تروریستی زيادي حتي در شيراز و فارس شناسايي و متلاشي شده‌ است.

وي اضافه كرد: اينكه چرا اين يكي به چنين شكلي در افتاد؟ بايد روي آن فكر و بررسي كرد؛  تحلیل من این است که آقای ترامپ به عربستان رفته و 480 میلیارد دلار قرارداد منعقد و 110 میلیارد دلار نقد می‌گیرد؛ حالا هدایایی نظير شمشير 20 كيلويي طلا و كشتي تفريحي با هشتاد اتاق جاي خود؛ حال بايد در مقابل آقاي ترامپ به عربستان پاداشي بدهد.

امام جمعه شيراز تصريح كرد: يك پاي مسئله اقدام تروريستي اخير به آمريكا برمي‌گردد؛ ما نباید امریکا را فراموش کنیم، وقتي در تبلیغات انتخابات اينگونه احساس و برداشت شود كه دوقطبي ايجاد شده و گسلي در جامعه به‌وجود آمده است، دشمنان با خود گفتند بهترين فصل براي استفاده از گسل ايجاد شده است.

او اضافه كرد: همان روز رهبر معظم انقلاب بارها فرمود و دیگران هم گفتند، در همین خطبه‌های جمعه هم بارها گفته شد، امنیت چیزی نیست که مال المصالحه این و آن قرار بگیرد، خطر دارد، عبور كردن از خط قرمز پيامد منفي دارد، دشمن از اين استفاده و بهره‌برداري كرد.

امام جمعه شيراز در بيان نكته دوم مد نظر خود، گفت: جریان خرداد امسال با خرداد 60 یک جریان بود و هیچ تفاوتی هم ندارد؛ یعنی منافقین و بنی‌‌صدر با الآن که حادثه تروريستي انجام شد، تفاوتي ندارد؛ اين‌ها هم ادامه خط منافقین هستند؛ اگر سال 67 منافقین سرکوب نشده بودند شما در این بیست سال هر روز این گرفتاری‌ها را داشتید؛ امام می‌دانست چه می‌کند، می‌دانست با منافقین باید چه برخوردی داشت، این برخورد امام در سال 67 با منافقین دقیقاً برخورد امام امیرالمومنین با خوارج بود، بدون کم و زیاد.

او گفت: در اين بين سپاه پاسداران علی‌رغم آن همه تهمت‌ها که به آن زده شد، علی‌رغم آن همه بی حرمتی‌ها که انجام شد، اولین جمعی بود كه در دفاع از نمايندگان حاضر و یک دیوار گوشتی بین تروریست‌ها و نمایندگان مجلس ايجاد كرد؛ بايد قدر سپاه پاسداران که همه جا برای شهادت و جانبازی و فداکاری آماده است را بدانيم.

آيت‌الله ايماني همچنين تاكيد كرد: ما بايد این وحدت کلمه كه در جامعه ايجاد شده است را حفظ كرده و قدربدانيم و اجازه ندهيم اين وحدت كلمه شكسته شود؛ امروز به حمدالله همه در مقابل اين حركت دشمن با هوشياري ايستاده‌اند.

امام جمعه شیراز در ادامه با اشاره به ميلاد با سعادت امام حسن مجتبي(ع) اين روز را به همه مسلمانان روزه‌دار تبريك گفت و افزود: روز ولادت او روز اکرام است، اکرام و اطعام، اکرام یتیمان و مستمندان، در اسلام توجه به مستمندان از اولویت خاصی برخوردار بوده و در میان مستمندان توجه به ایتام از ویژگی دیگری برخوردار است.

او گفت: قرآن مجید در چند آیه وقتی می‌خواهد علت کفر عده‌ای را بیان کند، این معنا را مد نظر دارد كه آنها نسبت به يتيم و بي‌تفاوت و نسبت به مسكين بي‌خبر بودند؛ به‌خدا پناه مي‌بريم اگر جامعه ما اين چنين شود.

آيت‌الله ايماني گفت: عده‌ای سیری به شکمشان زده در غم کسی نیستند، اینها کمپین براي مد و رنگ لباس تشكيل داده و هر روز بساطي راه مي‌اندازند براي اينكه جامعه را سرگرم حاشيه كنند؛ اگر دلت براي جامعه مي‌سوزد، كمپين ارزش‌ها تشكيل بده، كمپين دفاع از ايتام ايجاد كن و با كمك كميته امداد، كمپين حمايت از مساكين شناسايي نشده ايجاد كن.

وي با اشاره به وجود خانواده‌هايي كه با سيلي صورت خود را سرخ نگه‌ مي‌دارند و به نان شب محتاج هستند، گفت: بايد براي اين افراد كمپين تشكيل داد و به آنان رسيد تا فرداي قيامت به عذاب گرفتار نشد.

امام جمعه شيراز همچنين گفت: حدود چهار ماه است جامعه درباره سند 2030 بحث می‌کند، اين تعجب‌برانگيز است وقتي رهبر معظم انقلاب در مورد موضوعي بحث كرده و اعلام مي‌كنند ما نمي‌خواهيم از خارج برايمان ديكته كنند، وزير تحليل مي‌كند، مديركل نامه مي‌نويسد؛ دست برداريد.

آيت‌الله ايماني گفت: یک مسئول می‌گوید اصلاً گزارش غلط به دفتر آقا دادند، این حرف‌ها را بايد فرداي قيامت جواب داد، نظام ما نظامي ولايي است اگر زمان حضرت علي هم بوديم همين حرف‌ها را مي‌زديم؟ من بارها صحبت كرده‌ام اما باز مي‌بينم مي‌خواهند مردم را معطل كنند؛ سندی آوردید مخفیانه پرده برداری کردید الآنم دارید اجرا می‌کنید.

امام جمعه شيراز گفت: در کتاب بهداشت عمومیتان كه الآن اجرا مي‌كنيد، آموزش مسائل جنسي به بچه‌هاي 5 ساله را انجام مي‌دهيد؛ دولت اعتبارش به تنفیذ رهبری است، قانون اساسی ما این معنا را بیان می‌کند، هر کس نمی‌خواهد اعلام کند كه قبول ندارد تا جامعه جور ديگري با او حرف بزند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: