• دوشنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۷
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 963-2673-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

روایت رئیس دفتر نماینده جهرم از حادثه تروریستی 17 خرداد

با گذشت 6 روز از حادثه تروریستی تهران، این موضوع همچنان یکی از مباحث مهم مد نظر محسوب می‌شود؛ موضوعی که اتحاد و همدلی مردم را نشان داد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، محمد خشایار، رئیس دفتر دکتر محمدرضا رضائی‌کوچی، نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی نیز که در روز حادثه تروریستی مجلس، در ساختمان حضور داشته، روایتی از این رویداد دارد که در گفت و گو با ایسنا مطرح کرد.

رئیس دفتر رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: ۱۷خردادماه، دکتر رضایی، نماینده‌ی جهرم، یک مهمان از مدیران کل استان فارس داشت که حدود ساعت ۱۰:۱۰ دقیقه به مجلس رسید و برای راهنمایی ایشان به در ورودی مراجعان رفتم.

او با ذکر این نکته که کارکنان مجلس اجازه عبور و مرور از در مراجعان را ندارند، ادامه داد: با پاسدار شهید تیموری صحبت کردم و چون شهید مرا می‌شناخت، اجازه‌ی خروج داد. مدیرکل بیرون ایستاده بود و من ایشان را داخل سالن انتظار، ورودی شماره‌ی دو آوردم و کارتشان را گرفتم و گفتم شما از اینجا تشریف بیاورید بالا و من باید از در ورودی دیگری بروم .

خشایار ادامه داد: هنوز طبقه‌ی​ همکف بودم که یکی دیگر از نمایندگان به گوشی مدیرکل زنگ زد و قرار شد که آن نماینده هم به دفتر دکتر رضائی بیایند؛ چند ثانیه نگذشته بود که صدای شلیک کلت و بعد صدای چند شلیک کلاشینکف آمد . بلافاصله من به سمت پنجره‌ی اتاق خودمان رفتم و محوطه را نگاه کردم، دیدم چند پاسدار در حال ‌دویدن هستند، اما کس دیگری نبود. دوباره صدای شلیک آمد.

رئیس دفتر نماینده جهرم در مجلس گفت: ما را که پشت پنجره دیدند، به سمت ما شلیک کردند. تازه آنجا فهمیدیم چه اتفاقی دارد می‌افتد. سریع کسانی را که در سالن ‌بودند خبر کردیم که به اتاق‌هایشان بروند و پشت در چیزی بگذارند، چون صدای شلیک از طبقه‌ی همکف می‌آمد.

خشایار گفت: در همان حال سه ارباب رجوع هم از طبقات پایین با سرعت از پله‌ها​ بالا ‌آمدند و گفتند تروریست‌ها دارند شلیک می‌کنند و بالا می‌آیند. صدای رگبار کلاشینکف خیلی نزدیک شنیده می‌شد. حدود شش یا هفت نفر بودیم که در دفتر نماینده‌ی جهرم، پناه گرفتیم. تروریست‌ها اول از طبقه‌ی ما رد شدند، اما دوباره به طبقات شش، پنج و چهار برگشتند که بچه‌های سپاه رسیدند. نمی‌دانم ساعت چند بود.

او گفت: تروریست‌ها هم هر صدایی می‌شنیدند، تیراندازی می‌کردند. چندین بار سعی کردند وارد دفتر نماینده‌ی جهرم شوند، ولی خوشبختانه پشت در وسایل زیاد بود و صدای شلیک به خاطر وسعت محیط سالن‌، همه جا می‌پیچید. تعدادی از همکاران طبقات پایین‌تر روی سقف اتاقک‌های پشت دفاتر می‌پریدند​ و کنار می‌رفتند .

خشایار گفت: در آن لحظات، در سکوت کامل اتاق‌ها و صدای شلیک‌ها، فقط به صفحات گوشی‌ها و پیامک دیگر همکاران نگاه می‌کردیم. منتظر بودیم اعلام کنند تیراندازی تمام شده تا بتوانیم‌ بیرون بیاییم. صدای تروریست‌ها از پشت در مبهم بود، چندین بار تا پشت در رفتم و‌ سعی کردم‌ صداها را ضبط کنم، اما شلیک گلوله صحبت آنها را نامفهوم می‌کرد. دقیقاً نمی‌دانم چه ساعتی بود که صدای انفجار آمد و کل طبقه لرزید .

رئیس دفتر دکتر رضائی‌کوچی ادامه داد: لحظاتی بعد، صدای یک نفر از سالن آمد که می‌گفت کسی در این دفتر هست؟ نمی‌دانستیم جواب بدهیم یا نه، چون مطمئن نبودیم از خودی‌هاست یا نه. سرانجام دل به دریا زدیم و کمد جلوی در را جابه‌جا کردیم و ‌آرام‌ بیرون را نگاه کردیم. دیدم بچه‌های حفاظت مجلسند​، بنابراین سریع در را باز کردم و به دوستان دیگر دفتر گفتم فوراً بیرون بیایند.

خشایار گفت: بیرون دفتر روی همه‌‌ی راه‌پله‌ها خون ریخته بود. تیراندازی هنوز در طبقه‌ی چهارم ادامه داشت و همه جا پوکه‌ی فشنگ بود. تیم حفاظت ما را به سمت پارلمان و نمازخانه‌ی آنجا برد. بعد هم بقیه را از در خروجی مجلس خارج کردند .

رئیس دفتر دکتر رضایی گفت: خوشبختانه در این حادثه هیچ یک از اعضای دفتر جهرم آسیبی ندیدند، فقط دکتر سعید میرزایی، مشاور دکتر رضایی در حال خروج به علت خون‌آلود بودن پله‌ها لیز خوردند و آسیب مختصری از ناحیه کمر دیدند که همان روز پس از بررسی‌ها از بیمارستان مرخص شدند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: