• دوشنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-7414-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

علنی شدن انتقادات غیرعلنی شهردار شیراز:

نمی‌دانیم باید تابع شورا باشیم یا هیئت رسیدگی به تخلفات/
بنا به سیاسی‌کاری باشد از همه سیاست‌مدارتر هستیم

شهردار شیراز با انتقاد از رفتار هیئت تخلفات استانداری فارس نسبت به مدیران شهرداری، گفت: امروز کار به‌جایی رسیده است که نمی‌دانیم تابع شورا باشیم یا هیئت رسیدگی به تخلفات استانداری!!

به گزارش ایسنا منطقه فارس علی‌رضا پاکفطرت، عصر دوشنبه 22 خرداد، در صحن علنی شورای اسلامی شهر شیراز به طرح موضوعاتی پرداخت که قرار بود در قالب جلسه‌ای غیرعلنی مطرح شود.

شهردار شیراز با اشاره به موضوع تشکیل پرونده بر علیه برخی مدیران شهرداری در دفتر نظارت بر تخلفات استانداری فارس، گفت: مگر بنده شهردار این شهر نیستم، به چه حقی هیئت نظارت بر تخلفات استانداری فارس پرونده تشکیل می‌دهد و شورا نفسش در نمی‌آید.

پاکفطرت با یادآوری اینکه برای تعدادی از معاونان و کارشناسان بخش‌های مختلف شهرداری شیراز پرونده سازی شده است،‌ گفت: کار به جایی رسیده که بعضی مدیران شهرداری به ما التماس می‌کنند که اجازه بدهیم بروند تا آبروی آنان حفظ شود؛ اما من از حقوق شهرداری دفاع کرده و می‌کنیم، ما جلوی زورگویان ایستاده‌ایم و به همین دلیل بعضی اعتقاد دارند باید تنبیه شویم.

وی با بیان اینکه ظاهرا کار کردن و تلاش کردن در شیراز جرم محسوب می‌شود، گفت: کسانیکه چپ سر کار بیاید چپ می‌شوند و راست سرکار بیاید راست می‌شوند، امروز برای شهرداری و مدیران شهرداری پرونده درست می‌کنند؛ اگر بنا بر سیاسی‌کاری باشد من از همه سیاست‌مدارتر بوده و هستم.

پاکفطرت ادامه داد: ای کاش یکی از کمیسیون‌های شورا از ابتدا به عنوان حمایت از شهرداری و مدیران این مجموعه راه اندازی می‌شد؛ فشار زیاری به ما آورده‌اند و تا کنون دندان بر جگر گذاشته و حرفی نزده‌ام.

شهردار شیراز تاکید کرد: دولت تا به حال پولی به ما نداده، حتی از درآمد مالیات بر ارزش افزوده امسال ریالی پرداخت نکرده است، در حالی که اگر ساخت و ساز انجام نشود شهر روز به روز فرسوده‌تر می‌شود .

وی خاطرنشان کرد: در این شهر باید سالانه ۱۰ درصد از کل ساختمان‌ها بازسازی شود که اگر مردم نتوانند و برایشان مقرون به صرفه نباشد با یک زلزله ۶ ریشتری همه آنها فرو می‌ریزد .

شهردار شیراز بار دیگر تاکید کرد: این موضوع را بحث محرمانه‌ای نمی‌دانستم که بخواهم آن را در جلسه غیر علنی مطرح کنم چرا که به دنبال ایجاد اختلاف نبودیم اما انگار عده‌ای نمی‌گذارند .

پاکفطرت با بیان اینکه شهرداری شیراز آنقدر هم بی صاحب نشده، گفت: اعتقاد داشته و داریم که اگر شهرداری موفقیت داشته، مرهون همراهی و تعامل خوب تمام اعضای شورای شهر شیراز است.

شهردار شیراز تصریح کرد: ما هیچ مشکلی با استاندار فارس و معاونان استانداری فارس نداشته و نداریم، اما بعضی افراد در زیرمجموعه استانداری پای خود را از گلیمشان بیشتر دراز کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، در این جلسه، اعضای شورای اسلامی شهر شیراز با حمایت از شهردار شیراز، اقدامات اجرا شده در سال‌های اخیر را گسترده، همه‌جانبه و تاثیرگذار دانسته و لزوم بررسی انتقادات شهردار را مورد تاکید قرار دادند.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز خواستار تنظیم نامه‌ای با عنوان استاندار فارس تنظیم شده و در این خصوص به شکل کامل توضیحاتی ارائه شود.

غلام‌مهدی حقدل با تاکید براینکه همواره شورا از شهردار و مدیران شهرداری حمایت کرده و می‌کند، گفت: امیدواریم در جلسه‌ای با حضور استاندار و معاونان استانداری مسائل را طرح و پیگیری کنیم.

حقدل با تصریح اینکه حداقل 50 درصد موفقیت‌های شهرداری شیراز مرهون همکاری‌های شورای شهر بوده است، گفت: شورا با ایجاد آرامش در مجموعه شهرداری و با تدبیر زمینه را برای خدمات گسترده فراهم کرده است.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز تاکید دارد که هیچ زمانی شورا چوب لای چرخ شهرداری نگذاشته و شورای چهارم مثل خورشید در آسمان شیراز می‌درخشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: