• سه شنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۵
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 963-2873-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

فرماندار ویژه لارستان:

وحدت مثال زدنی در لارستان مستحکم‌تر از گذشته است

معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان گفت: وحدت مثال زدنی مردم منطقه لارستان بزرگ امروز مستحکم‌تر از گذشته است .

  به گزارش ايسنا منطقه فارس، جليل حسني سه‌شنبه 23 خرداد در با جمعی از مسئولین شهرستان لارستان ضمن محکوم كردن حادثه تروریستی تهران‌، گفت: زمانی داعش و گروه‌های تروریستی، هواداران خودشان را از سراسر جهان به کشورهای عراق و سوریه فرا خوانده و استراتژی تسخیر سرزمینی را دنبال می‌کردند، اما حالا که در آنجا شکست خورده‌اند، مجددا پراکنده شده و در کشورهای هدف اقدامات تروریستی خود را ادامه ‌مي‌دهند .

وی ادامه داد: یکی از خصایص اصلی حرکت‌های تروریستی این است که نه مکان دارد و نه نام کشوری بر آنها اطلاق می شود و در هر جا و در هر مکانی ممکن است ظهور پیدا کنند و زهر خودشان را بریزند. بنابراین به همه توصیه می‌کنیم که وظیفة ما در این زمان سنگین تر شده است.

حسنی با بیان اینکه یکی از وظایف مسئولین هدایت افکار عمومی خصوصا در مواقع اضطراري است، افزود: يكي از مناطقي كه بعد از حادثة تروریستی تهران تحت الشعاع قرار گرفت لارستان بود، اكنون هم خبر دستگيري 7 نفر در اين شهرستان را منتشر كرده‌اند؛ لذا ما بايد اين موضوع را براي مردم تشريح كنيم زيرا ممكن است مسئله به اختلافي دامنه‌دار بدل شود و مدیریت آن در آینده خیلی سخت و مشکل خواهد بود.

فرماندار ویژه لارستان ادامه داد: ما نباید خطاهای افراد خلافکار را به یک قوم یا یک مذهب خاصی نسبت دهیم، چون این خود به تدریج باعث اختلاف بزرگی می‌شود. بايد در این خصوص اقدامات فرهنگي انجام داد تا از دامنه‌دار شدن اختلاف ممانعت كرد.

حسني با بیان اینکه مردم منطقه لارستان بزرگ اعم از شیعه و سنی با داعشی، تکفیری، سلفی و وهابیون مبارزه كرده و مي‌كنند، تصریح کرد: زندگی اهالی شیعه و سنی لارستان در كنار هم با وحدت و همدلي تداوم دارد و ارتباط آنان هر روز صميمي‌تر مي‌شود.

وی ادامه داد: شاید رمز و راز این برادری و اخوت موجود بین شیعیان و اهل تسنن که از قرن‌های گذشته وجود داشته و پس از انقلاب نیز مستحکمتر شده است، دانستن و توجه به اصل و اساس اسلامیت و بی توجهی به برخی تفاوت‌های آیینی، مذهبی و مسلکی و احترام به اعتقاد یکدیگر باشد، ضمن اینکه نباید نقش برجسته ی علما و روحانیون بزرگوار اهل تشییع و تسنن را نادیده گرفت .

حسنی گفت: همه علاوه بر وظیفه اداری و تكاليف مشخصي كه داريم بايد در خصوص تقويت وحدت در لارستان تلاش بيشتري انجام دهيم و مراقب باشيم دشمن از روزنه اختلاف‌نظرها نفوذ نكند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: