• سه شنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۱
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 963-3073-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رئیس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات فارس:

حرکت‌های کور تکفیری‌ها ملت ایران را برای ادامه راه مصمم‌تر می‌کند/
همه افراد جریان پیروز انتخابات نباید به‌دنبال پست‌های اجرایی باشند

رئیس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان فارس ضمن محکوم کردن اقدامات تروریستی گروهک‌ تکفیری داعش در تهران، تاکید کرد که حرکت‌های کور تکفیری‌ها نه تنها خللی در اراده مستحکم ملت ایران ایجاد نمی‌کند بلکه مردم را در ادامه راه مصمم‌تر خواهد کرد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان فارس، جمیله کریمی در جمع اعضای شورای هماهنگی احزاب اصلاح‌طلب شهرستان مرودشت، گفت: تروريست هاي تکفیری باید بدانند که ترورهای کور منافقین در دهه ٦٠ که نهادهای امنیتی، نظامی و انتظامی کشور هنوز تثبيت نشده و کشور درگیر جنگ تحمیلی بود، عزم و اراده این ملت را متزلزل نکرد.

او در ادامه با اشاره به پيروزي قاطع دكتر روحاني در انتخابات ریاست‌جمهوری، این امر را مرهون رشد و آگاهی مردم و توجه آنان به برنامه‌های اقتصاد نظام مند، دانست و  درایت، فراگیری، تعامل مثبت و سعه صدر و تجارب ارزنده، رئيس ستاد انتخاباتي دکتر روحانی در فارس را به‌عنوان عوامل مهم در ساماندهی نیروهاي ستادي و ایجاد فضای با نشاط انتخاباتي خصوصا انگيزه مشاركت اقشار مختلف مردم در ستادهاي دكتر روحاني در فارس دانست.

وی گفت: راهبری آقای معافیان و همراهي مردم و فعالین سیاسی و شخصیت های فرهیخته استان و هماهنگی و تعامل مثبت بین تمامي گروه ها باعث شد که استان فارس افتخار كسب رتبه برتر کشور در رای به آقای دکتر روحانی را در میان استان‌های بزرگ کشور کسب کند.

جمیله کریمی در ادامه از احزاب و نهادهای مدنی به عنوان موتور محركه تحولات جامعه نام برد و گفت: برای تداوم برنامه های اصلاحی و امتداد روند عقلانيت آغاز شده در کشور بايد نگاه‌ها به تقویت نهادهای مدنی و تشكلات سیاسی و اجتماعی معطوف شود؛‌ نباید به عنوان جریان پیروز تصورمان این باشد که باید همه به سوی سمت‌های اجرایی بروند و احزاب و نهادهای مدنی را خالی کنند.

دبیر جمعیت زنان مسلمان نواندیش منطقه فارس با مهم برشمردن تعامل نهادهای مدنی و احزاب با جامعه مدنی گفت: در چندين سال گذشته و در دوران فترت، فرصتی پیش آمد تا اصلاح طلبان، به بازسازی و ساماندهی امور تشکیلاتی بپردازند و بتوانند با جامعه مدنی در ارتباط تنگاتنگ باشند كه پیروزی های اخیر بخشی از دستاوردهای ارتباط با جامعه مدنی بوده و نباید از این مهم غافل شد .

رئيس دوره اي شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات فارس تاكيد كرد: اینکه نباید همه به‌دنبال پست‌های اجرایی باشند به معنای آن نیست که پشتيبانان فكري و سياسي و انتخاباتي دكتر روحاني، فقط نظاره‌گر امور اجرایی باشند بلکه جامعه انتظار دارد رئیس‌جمهور منتخب زمینه حضور پشتیبانان فکری و سیاسی و انتخاباتی خود را در سمت‌های اجرایی هم فراهم کند.

او ادامه داد: در چنين بستري فعالين سياسي اصلاح طلب هم تلاش کنند بین حضور خود در قدرت و ماندن در نهادهای مدنی و احزاب توازن برقرار کنند تا احزاب سياسي و نهادهاي مدني همچنان پويا با جامعه مدني در ارتباط بوده تا بتواند به رسالت مهم خود به عنوان حلقه واسط جامعه مدنی و قدرت عمل کنند.

این فعال سیاسی با یادآوری اینکه بعد از انتخابات، فضای رقابت به پایان رسیده و باید تعامل و گفت و گو در حوزه مصالح ملی و محلی جایگزین رقابت شود، گفت: البته همه باید به قواعد بازی تن داده و اقلیت به برنامه‌های اکثریت احترام بگذارند و در مسیر اجرای برنامه‌ها سنگ‌اندازی نکنند.

کریمی ابراز امیدواری کرد که رقبای دیروز در انتخابات به اصول دموکراسی تن داده و به‌عنوان ناظر و منتقدی منصف در فرآیند کار و فعالیت‌های دولت نقشی فعال در چهارچوب قواعد مردم‌سالاری ایفا کنند.

رئیس دوره‌ای شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان فارس تاکید کرد: ما بعنوان جريان اصلاح طلب معتقدهستم كه بايد پيروز انتخابات خود را مقيد به محترم شمردن حقوق اقلیت بداند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: