• شنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-8614-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

منتخب شوراي پنجم خطاب به شهردار شيراز؛

آقاي شهردار تنها تابع قانون باشيد

يك منتخب شوراي پنجم شهر شيراز در واكنش به سخنان اخير شهردار اين شهر و انتقادات وي به هيئت رسيدگي به تخلفات استانداري فارس، به وي توصيه كرد كه تنها تابع قانون باشد زيرا با توسل به آن مقابل هر بي‌قانوني مي‌توان ايستاد.

قاسم مقيمي در گفت و گو با ايسنا منطقه فارس گفت: آقاي پاك‌فطرت، شهردار شيراز در سخناني اعلام كرده كه نمي‌دانيم بايد تابع شورا باشيم يا هيئت رسيدگي به تخلفات استانداري، حال آنكه وظيفه هر شهروند و خصوصا مسئولي، تبعيت از قانون و حركت بر مبناي قانون است.

وي با اشاره به لزوم قانون گرايي در حوزه‌هاي مديريتي گفت: هم شوراي شهر به عنوان مرجع بالادستي شهردار و شهرداري قانون مصوب دارد هم شهرداري از قوانين مصرحي برخوردار است و در نهايت استانداري و دفتر نظارت بر تخلفات تابع قوانيني حركت مي‌كنند.

عضو شوراي سياستگزاري اصلاح طلبان فارس ادامه داد: تبعا قانون در هر شكل آن در هر محدوده و منطقه‌اي چه براي نهادها و اشخاص حقيقي و چه براي سازمان‌ها و افراد حقوقي اختيارات و وظائفي تعريف كرده كه با احترام به آنها، أمور به درستي پيش خواهد رفت، و از سوي ديگر تخطي در اجرا و احترام به قوانين هم مستوجب سرزنش و قابل پيگيري است.

مقيمي افزود: حسب بيانات شهردار شيراز، اتفاق پيش آمده بين دو مجموعه مديريت شهري شيراز و مديريت اجرائي استان فارس بوده كه هر دو شخصيت‌هايي حقوقي محسوب مي‌شوند و امكان رفع و رجوع اتهامات و سوتفاهم‌ها از طريق قانوني و مجاري قانوني وجود دارد.

او ادامه داد: با توجه به فضاي جامعه در شرايط كنوني اينكه اختلافات علني و به جامعه و مردم تسري داده شود نه سودي به حال حكومت و دولت دارد و نه دردي از دردهاي مردم دوا مي‌كند، جامعه به آرامش و نشاط نيازمند است و اصولا تصميم سالم و صالح در فضاي صلح و صفا اتخاذ مي‌شود و مطلوب كار پيگير امور در فضائي آرام و با طمانينه است.

منتخب مردم شيراز در پنجمين دوره شوراي اسلامي خاطرنشان كرد: اولويت شيراز هم در اين برهه زمان، رفع بيكاري و رونق توليد و اشتغال است، در كنار اين تقويت بهداشت فردي و اجتماعي، حفظ محيط زيست و مديريت منابع طبيعي و .... كه بايد با اهتمام جدي به آنها پرداخت.

وي افزود: حتي ممكن است برداشت‌هاي متفاوتي از سخنان آقاي شهردار، هم گذشته را زير سئوال ببرد هم فرصت خدمت به شهروندان را از مسئولان بگيرد؛ چه اينكه مديريت شهري و شوراي اسلامي شهر شيراز در ماه‌هاي پاياني مسئوليت خود قرار دارند و چنين گفته‌ها و اقداماتي با استنباط‌هاي متفاوتي از سوي جامعه مواجه مي‌شوند.

مقيمي تاكيد كرد: مي‌طلبد همگان با فصل الخطاب قراردادن قانون، به كاهش هرج و مرج‌هاي مديريتي كمك كرده و اگر حقي ضايع شده با تمسك به قانون از چنين پيش‌آمدي براي مديران و مجموعه‌ها جلوگيري كرد.

منتخب پنجمين دوره شوراي اسلامي شهر شيراز با اشاره به تدوين منشور حقوق شهروندي توسط دولت يازدهم، گفت: تمام شهروندان مي‌‌توانند به مدد اين منشور، مدافع حريم خود باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: