• شنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 963-2676-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

انجام 2 عمل جراحي بي‌سابقه در لامرد

عمل جراحی انحراف ۴۵ درجه‌ای ستون فقرات و تقلیل انحراف به کمتر از ۵ درجه و جراحي ديسك گردن در شهرستان لامرد استان فارس انجام شد .

به گزارش ایسنا منطقه فارس،  دکتر امیر تارخ، جراح مغز و اعصاب بیمارستان ولیعصر(عج) لامرد که موفق به انجام این عمل شده است در این باره گفت: برای نخستین بار دو عمل دیسک گردن و انحراف 45 درجه‌اي ستون فقرات را در بیمارستان ولیعصر(عج) لامرد با موفقیت انجام شد .

وی افزود: عمل انحراف ستون فقرات  8 ساعت به طول انجامید و انحراف 45 درجه ای کمر بیمار به کمتر از 5 درجه تقلیل یافت .

تارخ همچنین گفت: اگرچه پیش از این هم عمل ستون فقرات در بیمارستان انجام مي‌شد به‌طوريكه از آذر سال 95 تا کنون 107 مورد عمل ستون فقرات انجام شده است اما عمل ترميم انحراف 45 درجه‌اي ستون فقرات، يك عمل جراحي نادر محسوب مي‌شود.

او با اشاره به انجام عمل‌هاي ديسك گردن در بيمارستان وليعصر(عج) لامرد، گفت: اين عمل نیز برای اولین بار به صورت شکافت گلوی بیمار، خارج کردن دیسک گردن و جایگزین کردن آن با  دیسک مصنوعی انجام شد .

تارخ درخصوص وضعیت عمومی بیماران نيز گفت: حال عمومی هر دو بیمار کاملا رضایت بخش بوده و در چند روز آینده از بیمارستان ترخیص خواهند شد .

اين جراح مغز و اعصاب، كسب موفقيت در انجام يك عمل جراحي نادر را حاصل تلاش همه پرسنل بيمارستان و کادر مجرب و متخصص اتاق عمل برشمرد و گفت: امکانات و دستگاهای  موجود اتاق عمل تاثیر بسزایی در انجام چنین اعمالی دارد .

وی با تاکید بر لزوم تجهیز بیمارستان به دستگاه MRI خاطر نشان کرد: بیمارستان لامرد از نیروی انسانی دلسوز و متخصص برخوردار است و در صورت تجهیز بیشتر و كامل‌تر اتاق عمل، قطعا مردم شاهد انجام عمل‌هاي جراحي پيشرفته‌اي در آينده نيز خواهيم بود.

تارخ تاكيد كرد كه انجام عمل‌هاي جراحي فوق تخصصي، زمينه كاهش احتياج بيماران براي اعزام به مراكز درماني شيراز را به‌دنبال خواهد داشت.

دکتر رسول فهیمی رئیس بیمارستان وليعصر(عج) لامرد نيز با قدرداني از پزشك و تيم جراحي در عمل ياد شده، گفت: این دو عمل با تعرفه دولتی انجام شد و امیدوار هستیم با تداوم همکاری‌های خیرین و تجهیز بیمارستان، شاهد انجام این عمل‌های جراحی در لامرد باشیم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: