• یکشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 963-3573-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه فجر:

ابعاد شخصیت شهید چمران برای اساتید و دانشجویان بسیجی تبیین شود

مسئولي نمايندگي ولي فقيه در سپاه فجر فارس گفت: ابعاد شخصيت شهيد دكتر چمران به‌عنوان يك نخبه علمي و فردي پيشرو در دفاع از انقلاب اسلامي توسط كارشناسان براي اساتيد و دانشجويان تبيين شود.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، به نقل از سپاه فجر فارس، حجت‌الاسلام محمد حاجي‌زاده در مراسم آئين گرامي‌داشت روز بسيج اساتيد كه همزمان با ماه مبارک رمضان و در قالب ضیافت افطاري برگزار شد، با تاکید بر اهمیت مسئله خودسازی معنوی در ماه مبارک رمضان،  گفت: این ماه مبارک یک فرصت عظیم برای اساتید، دانشجویان و نخبگان در راستای اُنس بیشتر با معارف الهی و تدبر در آیات قرآن است .

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید دکتر مصطفی چمران، گفت: شخصیت این شهید بزرگوار به عنوان یک نخبه در عرصه علم و فردی پیشرو در عرصه دفاع از انقلاب اسلامی دارای ابعاد گوناگونی است که باید از سوی کارشناسان برای  اساتید و دانشجویان بسیجی تبیین شود .

حاجي‌زاده با بیان اینکه شهید چمران نماد پیوند و دلدادگی نخبگان جامعه علمی کشور با انقلاب اسلامی است، خاطرنشان کرد: تعبد و دینداری، آگاهی از شرایط زمان خویش و دارا بودن روحیه انقلابی و جهادی شاخصه های اصلی شهید دکتر مصطفی چمران هستند .

وی با بیان اینکه شهید چمران الگو و شاخص برتر برای نخبگان جامعه است، گفت: این شهید بزرگوار از بدو پیروزی انقلاب اسلامی با حضور در عرصه دفاع از انقلاب اسلامی نشان داد این عرصه محدود به افراد خاص نیست بلکه همه اقشار ملت ایران از نخبگان علمی تا مردمان عادی می توانند در عرصه دفاع از انقلاب اسلامی فعالیت داشته باشند .

مسئول نهادنمايندگي ولي فقيه در سپاه فجر فارس خاطرنشان کرد: سازمان بسیج اساتید با برگزاری دوره‌های آموزشی - فرهنگی و جلسات تحلیل و بررسی در راستای تبیین شخصیت شهید چمران برای اساتید بسیجی و تشریح سَبکِ زندگی انقلابی او برای دانشجویان بیش از پیش تلاش کند.

حاجي‌زاده اعتقاد دارد كه برگزاري دوره‌هاي ياد شده رشد علمی همراه با ترویج فرهنگ انقلابی در مراکز آموزش عالی کشور را در پی خواهد داشت .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: