• یکشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 963-3773-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

نماینده ولی فقیه در فارس تاکید کرد

لزوم تشکیل گروه‌های یاور شورا در تمام محله‌های محروم

نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز پیشنهادداد که در تمام محله‌ها خصوصا محله‌های محروم و کمتر برخوردار شیراز، گروه‌هایی با عنوان یاور شورا تشکیل شده و مسائل و نیازهای اهالی محل را دنبال و با کمک مسئولان و دستگاه‌های اجرایی حل کنند.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، آیت‌الله اسدالله ایمانی، ظهر یکشنبه 28 خرداد در دیدار با مردم محله سهل‌آباد در شرق شیراز گفت: این یك پیشنهاد كلی برای مناطق محروم اعم از شهرك‌های اطراف و محله‌های درون شیراز كه با مشكلات عدیده‌ای در بخش‌های مختلف آموزشی، بهداشتی، عمران و آبادی و فرهنگی مواجه هستند، است.

وی افزود: پیشنهاد می‌شود تا از درون افراد این محلات و مناطق ۵ نفر به عنوان یاوران شورا یا هر نام دیگری انتخاب شوند و این گروه مشكلات و مسائل منطقه خودشان را رصد كرده و آنان را پیگیری كنند تا برطرف شود .

آیت‌الله ایمانی اظهار كرد: این گروه باید بتواند در مسائل فرهنگی، آموزشی، بهداشت و درمان، عمران و آبادی و غیره، آن هم در راه خدا كار كند، زیرا در راه خدا كار كردن، بركت دارد .

امام جمعه شیراز ادامه داد: زمانی كه كار برای دنیا باشد، مسلماً اختلاف و دعوا پیش می‌آید اما زمانی كه كار برای خدا باشد، دیگر این و آنی ندارد و همگی برای رضای خدا كار می‌كنند .

وی، اعتقاد دارد كه راه‌اندازی چنین گروهی در سرپا نگه داشتن محیط مؤثر است، گفت:‌ انجام چنین كاری، تقلید و تبعیت از پیامبر بزرگ اسلام(ص) است چرا كه ایشان نیز در زمان جوانی خود چنین كاری كرده بودند .

آیت‌الله ایمانی، انجام چنین اقدامی را مصداقی از آتش به اختیار مقام معظم رهبری عنوان كرد و گفت: آنجایی كه در كار دستگاه‌ها اختلال ایجاد می‌شود و یا كاری را دنبال نمی‌كنند، یا مسامحه می‌كنند یا توجهی ندارند، عده‌ای مردم دست به كار شوند .

وی همچنین تأكید كرد كه در این گروه‌ها تنها باید خدا مدنظر باشد و غیر از خدا چیز دیگری مورد نظرو توجه نباشد، چون درآمدی در این‌ها نیست .

آیت‌الله ایمانی در پایان یادآور شد كه فردا جلسه‌ای با حضور مدیران ارشد استان به‌منظور بررسی و رفع مشكلات شهرك‌ها و مناطق محروم و اطراف شیراز برگزار خواهد شد تا بتوان رفاه نسبی را برای شهروندان ایجاد كرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: