• دوشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-10114-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

فرمانده انتظامي فارس:

رسانه‌ها کارکردی امنیت ساز دارند

فرمانده انتظامي استان با بيان اينكه رسانه‌ها كاركردي امنيت ساز دارند، گفت: رسانه‌ها به عنوان ابزاري اجتماعی در ایجاد امنیت از نقشی مؤثر برخوردارند.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، سردار سرتيپ احمدعلي گودرزي دوشنبه 29 خرداد در نشست صميمي با جمعي از مديران مسئول و اصحاب رسانه در فارس، گفت: رسانه‌ها از دو جهت با موضوع امنیت در ارتباطند.

وي اضافه كرد: از یک سو میزان فعالیت و روشنگری رسانه‌ها که خود متأثر از میزان امنیت موجود در جامعه است و از سوي ديگر نقش مؤثر آنها در ایجاد امنیت اجتماعی كه بسيار مشهود است .

گودرزي ادامه داد: رسانه‌ها می‌توانند مردم را با انواع خطرهایی که امنیت اجتماعی را تهدید مي‌کنند، آشنا سازند و افراد را برای حفظ امنیت ترغیب و راهنمایی کنند.

فرمانده انتظامي استان فارس با بيان اينكه بخشی از عملیات و برقراری امنیت اجتماعی در اتاق‌های خبر و روی میز کار رسانه‌ها شکل مي‌گیرد، گفت: رسانه‌ها در درون هر جامعه می‌توانند در حین انتشار ارزش‌ها، بر مخاطبان خود تأثیر بگذارند .

گودرزي تأكيد كرد: در صورتي كه رسانه‌ها به كاركردهاي خود توجه كنند، اين كاركردها تهديدهای امنيت اجتماعي را به فرصت‌هاي امنيت اجتماعي تبديل خواهند كرد .

اين مقام انتظامي از رسانه‌ها به عنوان اثرگذارترين عامل نظم، امنيت اجتماعي، وفاق، همبستگي و مشاركت مردمي ياد و اضافه كرد: رسانه‌ها با پوشش خبري و اطلاع رساني وقايع انتظامي و جنايي به شيوه هاي مطلوب و ارائه برنامه‌هاي آموزشي مطلوب درخصوص ضرورت امنيت اجتماعي در جامعه زمينه مساعدي براي همكاري و مشاركت مردمي به وجود مي‌آورند .

فرمانده انتظامي استان فارس پيرامون وجود برخي از معتادان متجاهر در تعدادي از محله‌هاي شيراز، تأكيد كرد: پليس در راستاي برخورد با خرده فروشان مواد مخدر و جمع آوري معتادان متجاهر از هيچ تلاش و كوششي دريغ نمي‌كند و اين آمادگي را دارد كه در صورت وجود مكان نگهداري اين افراد، آنها را ظرف 48 ساعت از كليه خيابان‌ها و معابر شيراز جمع آوري كند .

گودرزي با بيان اينكه برخي از اظهار نظرهاي مطرح شده در رسانه‌ها منجر به ايجاد ناامني و كاهش احساس امنيت در جامعه مي‌شود، گفت: بايد افكار عمومي را به سمت ايجاد امنيت رواني در جامعه و بالا بردن احساس امنيت سوق دهيم .

فرمانده انتظامي استان فارس از تلاش‌ها و اقدامات خبرنگاران و اصحاب رسانه و آنچه همكاري خوب در اطلاع‌رساني اقدامات ناجا، عنوان شدد، قدرداني كرد.

در بخشي از اين جلسه، مديران و مسئولان رسانه‌هاي مختلف ضمن قدرداني از اقدامات و تعامل خوب پليس با خبرنگاران، خواستار افزايش بيش از پيش اين تعامل و همكاري شدند .

ارتباط خوب معاونت اجتماعي در ماه‌هاي اخير با اصحاب رسانه، لزوم برگزاري جلسات متعدد دو جانبه، لزوم استفاده از ظرفيت رسانه‌ها در موضوع امنيت، تشكيل كارگروه براي رفع مشكلات موجود و تشديد اقدامات پيشگيري از وقوع جرم از طريق رسانه‌ها در قالب ارائه هشدارهاي انتظامي به شهروندان از نكات مهمي بود كه در اين جلسه مطرح و در مورد آنها بحث و تبادل نظر شد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: