• چهارشنبه ۷ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-1114-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر فارس عنوان کرد

امحاء 40 تن موادمخدر غیردارویی در فارس

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس گفت: امسال به مناسبت سالروز مبارزه با موادمخدر، بیش از 40 تن موادمخدر غیردارویی امحاء می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، محمدرضا ابراهیمی صبح چهارشنبه هفتم تیرماه در جمع خبرنگاران با یادآوری اینکه امسال برنامه‌های تدوین شده برای هفته مبارزه با موادمخدر از هفتم تا 18 تیرماه برگزار می‌شود، گفت: امروز متاسفانه با رنگین کمانی از موادمخدر مواجه هستیم اما آنچه که پس از کشف امحاء می‌شود، موادمخدر غیردارویی است.

او با بیان اینکه تریاک مواد مخدر دارویی است گفت: مواد امحاء شده شامل حشیش، مشتقات حشیش، شیشه، هروئین، قرص‌های روان‌گردان و .... است.

ابراهیمی با یادآوری اینکه در برنامه‌های امسال، غبارروبی و عطرافشانی قبور مطهر شهدا و سخنرانی قبل از خطبه‌های نماز جمعه از برنامه‌ها است،‌ تعداد برنامه‌های امسال را 10 عنوان کلی دانست و گفت: امسال 29 همایش در تمام شهرستان‌های فارس برگزار خواهیم کرد.

او با تصریح اینکه امروز قاچاق موادمخدر با تروریست عجین شده است، گفت: در سه ماه اول امسال 9 تن کشفیات موادمخدر در استان فارس کشف و 1223 خرده فروش دستگیر شده است.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: در استان فارس 140 شهید و 76 جانباز در راه مبارزه با موادمخدر جان و سلامت خود را فدا کرده‌اند اما هنوز هم ما با این مشکل و مسائل ناشی از آن مواجه هستیم.

دبیر مبارزه با موادمخدر استان فارس تاکید دارد که هنوز حساسیت لازم در مسیر مقابله با موادمخدر ایجاد نشده است،‌ گفت: طی 4 سال اخیر حجم بالایی از اقدامات در مسیر مبارزه با موادمخدر و ساماندهی معتادان و آگاه سازی جامعه انجام شده است.

ابراهیمی با اشاره به اقدامات شاخص انجام شده در سال‌های اخیر برای ساماندهی معتادان متجاهر، گفت: ادعایی نداریم که تمام معتادان را جمع‌آوری کرده و سامان‌داده‌ایم اما معتقدیم بالغ بر 80 درصد از این افراد را ساماندهی کرده‌ایم.

این مقام مسئول تصریح کرد: قطعا اقدامات انجام شده، علی‌رغم گستردگی، هنوز کافی نیست، ما نیازمند مشارکت تمام دستگاه‌ها و البته مردم برای مقابله جدی‌تر و تاثیرگذارتر با تهیه و توزیع و مصرف موادمخدر هستیم.

ابراهیمی با اشاره به ظرفیت‌های ایجاد شده در سال‌های اخیر برای مقابله با موادمخدر و ساماندهی معتادان، ابراز امیدواری کرد که رسانه‌ها نیز بیش از گذشته در راه آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی به مردم همراه شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: