• پنجشنبه ۸ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-874-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

استاندار فارس در آئین بهره‌برداري از پارك کوهستان شیراز:

حفظ اراضي و باغ‌هاي شيراز مهمترين وظيفه شوراي آينده است

استاندار فارس با بيان اينكه يكي از راه‌هاي مصون‌سازي اراضي و باغ‌هاي شهر از تعرض، تعريف كاربري و تملك اين اراضي توسط شهرداري است، ادامه روند كنوني در اين زمينه را از مهمترين وظايف شواري آينده شيراز دانست.

به گزارش ايسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومي استانداري فارس، سيد محمدعلي افشاني شامگاه چهارشنبه 7 تير در مراسم بهره‌برداري از فاز اول پارك كوهستاني دراك شيراز، حفاظت نشدن از ارتفاعات را از آفات مهم شهرهاي بزرگ دانست و گفت: با احداث چنين پارك‌هايي، ارتفاعات از تعرض مصون مي‌مانند.

وي با قدرداني از طراحان، ناظران، مجريان، شهردار و اعضاي شوراي اسلامي شهر شيراز به واسطه اجراي طرح پارك كوهستاني دراك، گفت: يكي از مهمترين نيازهاي انسان خصوصاً در شرايط كنوني كه وضعيت جوامع بشري سراسر همراه با استرس و تنش است نشاط و شادي است .

استاندار فارس افزود: شادي و نشاط لازمه و پيش نياز سلامتي انسان‌ها بوده و اين پارك و بناهاي اين چنيني كمك مي‌كند تا انسان ساعاتي از زندگي خود را بدون استرس و تنش و بدور از فرياد و سر و صداي انسان و ماشين سپري كند و به آرامش نسبي دست يابد .

وي گفت: بايد در شهر و شهرسازي نگاهمان را به جاي معطوف كردن به ميزان اعتبار پروژه و سازه به سمت تاثير ايجاد پروژه در روان و سلامت شهروندان معطوف، كنيم.

استاندار فارس تملك ارتفاعات اطراف شهرها را ضروري دانست و گفت: كارهاي ارزشمندي در اين خصوص در شيراز انجام شد و مهم‌ترين كار شوراي شهر فعلي و آينده ادامه همين كار بزرگ است.

وي ادامه داد: بايد براي ارتفاعات و اراضي كاربري تعريف كنيم تا محفوظ بمانند و يكي ديگر از كارهاي مهم در شيراز نيز خريد باغات قصرالدشت است.

استاندار فارس گفت: به دنبال پروژه هايي باشيد كه مردم حداكثر بهره برداري را از آن داشته باشند و نتيجه آن نيز آرامش و آسايش مردم باشد .

افشاني افزود: ساماندهي رودخانه خشك از سد تنگ سرخ تا مهارلو و ايجاد فضاي سبز در آن نيز يكي ديگر از ضرورت‌هاي شيراز به‌شمار مي‌رود و با اجراي آن مي‌توان بزرگترين طرح فضاي كشور را در شيراز داشت.

براساس اين گزارش، همزمان با افتتاح پروژه پارك 70 هكتاري كوهستاني دراك، عمليات اجرايي چپ‌گرد شهر جديد صدرا نيز آغاز شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: