• پنجشنبه ۸ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-974-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رئيس سازمان جهاد کشاورزی فارس:

آتش زدن بقایای گیاهی جرم است

رئيس سازمان جهادكشاورزي استان فارس با اشاره به تاثيرات زيست‌محيطي و انساني ناشي از آتش‌زدن بقاياي گياهي در اراضي كشاورزي، اين اقدام را جرم تلقي كرد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس به نقل از   روابط عمومي جهادكشاورزي فارس، محمدمهدي قاسمي در جلسه مديريت پسماند بخش كشاورزي، گفت: تمام فعالیت‌های جهاد کشاورزی فارس در راستای حفظ محیط زیست است.

وي ادامه داد: توسعه باغ‌هاي مثمر دیم در اراضی شیبدار، اجرای خاکورزی حفاظتی اعم از کم خاک ورزی و بی خاک ورزی، مبارزه تلفیقی با آفات، کاهش مصرف سموم، استفاده از کمباین‌های کاه کوب، توسعه سیستم‌های آبیاری تحت فشار، جلوگیری از کاربری اراضی و ... از اقداماتي است كه در راستاي حفاظت محيط زيست محسوب مي‌شود.

قاسمي گفت: براي ممانعت از آتش‌زدن بقاياي گياهي در اراضي كشاورزي، آموزش به كشاورزان و بهره‌برداران، اقدامات ترويجي متعدد، تهيه برنامه‌هاي تلويزيوني و راديويي،‌ ارسال پيامك و ... مد نظر بوده و اجرا شده است.

رئيس جهادكشاورزي فارس در عين‌حال گفت: متاسفانه علی‌رغم اقدامات انجام شده و تذكراتي كه به بهره‌برداران در خصوص آتش‌زدن بقاياي گياهي داده‌ايم، همچنان شاهد اين رفتار هستيم.

قاسمي با تصريح اينكه آتش زدن بقایای گیاهی باعث وارد شدن خسارات قابل توجه به ماده آلی و میکروارگانیسم‌هاي موجود در خاك مي‌شود، گفت: اين اقدام آلودگي هوا و مخاطرات انساني ديگري نيز به‌دنبال دارد.

رئيس جهادكشاورزي استان فارس با تاكيد بر لزوم برخورد قانوني با افرادي كه اقدام به آتش‌زدن بقاياي گياهي در اراضي كشاورزي مي‌‌كنند، گفت: به استناد تصاویر ماهواره‌ای و برجاي ماندن آثار سوختگی، تخلف کسانی که اراضی خود را قبلا آتش زده‌اند نیز قابل پیگیری است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: