• جمعه ۹ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-1174-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

بهره‌برداری از پارک کوهستانی 70 هکتاری دراک/
شهردار شیراز: عدالت در اجرای پروژه‌ها را رعایت کرده‌ایم

طی مراسمی بهره‌برداری از فاز اول پارک کوهستانی به مساحت 70 هکتار در محدوده کوهپایه ارتفاعات دراک واقع در شمالغرب شیراز، آغاز شد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از شهرداری شیراز، پارک کوهستانی دراک، یکی از بزرگترین پارک‌های کوهستانی کشور به‌شمار می‌رود که با تکمیل فاز دوم آن، مساحتی قریب به 100 هکتار را شامل خواهد شد.

توسعه فضای سبز و بهبود محیط زیست شهری، ایجاد فضای آرامش بخش و مفرح برای شهروندان شیرازی و گردشگرانی که به این شهر سفر می‌کنند، جلوگیری از تعرض زمین‌خواران به اراضی واقع در ارتفاعات مشرف به شیراز و حفظ و حراست از فضای طبیعی پیرامونی شیراز، ایجاد زمینه‌هایی برای سرمایه‌گذاری و رونق اقتصادی و تامین فضای مفرح گردشگری و تفریحی مدرن، بخشی از اهداف اجرای این پروژه عنوان شده است.

به گزارش ایسنا، برای اجرای پروژه پارک کوهستانی دراک در فاز اول، 48 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است و کل فضای فیزیکی و ساختمان‌های احداث شده در آن 2 هزار مترمربع است.

شهردار شیراز در این ارتباط گفت: طی 15 سال گذشته شهرداری بالغ بر 13 هزار هکتار از اراضی واقع در ارتفاعات این شهر را با اجرای طرح‌های مختلف، حفاظت کرده است.

علی‌رضا پاک‌فطرت با تصریح اینکه یکی از اولویت‌هایش همواره حفظ و حراست از اراضی حریم شیراز بوده است، ایجاد مدیریت حرایم و ارتفاعات را اقدامی در همین راستا عنوان و اضافه کرد: تلاش کردیم با اقدامات برنامه‌ریزی شده، دست متعرضان و سودجویان را از ارتفاعات کوتاه کنیم.

او گفت: در تمام بوستان‌های احداث شده توسط شهردای، اقتصادی بودن کار مد نظر بوده و تلاش کرده‌ایم تا با ایجاد فضاهایی ضمن ارائه خدمات گردشگری و خدماتی، چاره‌ای برای تامین هزینه‌های حفظ، نگهداری و توسعه آنها بیندیشیم.

شهردار شیراز با یادآوری اینکه بخشی از فضای سبز پارک دراک، طبیعی است، از کاشت گونه‌های مختلف گیاهان دارویی در این بوستان کوهستانی خبر داد و تاکید کرد که درختان کاشته شده در این محدوده، از انواع کم‌آب‌بر بوده و چاره‌اندیشی لازم برای آب مورد نیاز هم انجام شده است.

پاک فطرت ارتفاعات شیراز را تامین کننده هوای پاک و سالم و چشم‌اندازی طبیعی و زیبا برای شهروندان برشمرد و تاکید کرد که کمک به حفظ و ارتقاء سلامت شهروندان از اولویت‌های اصلی شهرداری برای داشتن شهری پویا و شاداب است زیرا شهروند شاداب، با نشاط و سالم، شهری خوب و زیبا می‌سازد.

او با تصریح اینکه برخلاف برخی نقدها، تمام اقدامات شهرداری شیراز معطوف به شمال و شمالغرب این شهر نبوده و نیست،‌ گفت:  در محدوده جنوب و شرق شیراز طی سال‌های گذشته بزرگترین پارک‌ها، اولین پارک کوهستانی شهر و فرهنگسرایی بسیار بزرگ احداث کرده‌ایم که بخشی از آنها افتتاح شده و بخشی هم طی روزهای آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

پاک فطرت با بیان اینکه فاز دوم 2 پارک شهروند به مساحت 6 هکتار به همراه فرهنگسرای 3 هزار و 400 هکتاری با داشتن سالن‌ نمایش، گالری و فضای کلاسی در محدوده شهرداری منطقه هفت و شمال‌شرق شیراز احداث شده و به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: تاکنون در شیراز فرهنگسرایی با این مساحت احداث نشده است.

شهردار شیراز همچنین گفت: به‌زودی پارک 10 هکتاری چنارراه‌دار در منطقه 9 شهرداری و جنوب شیراز، پارک 50 هکتاری مادر با برخورداری از سالن تیراندازی، پیست اسب‌سواری و فرهنگسرایی بزرگ مقیاس، در جنوب و جنوب شرق شیراز به بهره‌برداری خواهد رسید.

  پاک فطرت تصریح کرد: احداث و بهره‌برداری از پارک‌ها و فضاهای فرهنگی اعلام شده، زمینه‌ساز تعادل در شهر را فراهم خواهد کرد.

شهردار شیراز گفت: پارک 580 هکتاری دراک که اکنون 70 هکتار آن به بهره‌برداری رسید، پارکی فراملی محسوب می‌شود که به واسطه گردشگر پذیربودن شیراز و لزوم برخورداری این شهر از فضاهای تفریحی جدید، از ملزومات بود؛ این اقدام در کشور و حتی منطقه شاخص و ماندگار محسوب می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: