• یکشنبه ۱۱ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 964-576-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

معرفي مسئول بسيج دانشجويي علوم پزشكي شيراز/
قزل‌سفلي: آتش‌به‌ اختيار يعني عمل با عقلانيت انقلابي

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس گفت: آتش به اختیار یعنی دانشجوی جوان مومن و انقلابی نقش خود را در هندسه نظام اسلامی پیدا كرده و با فکر و عقلانیت انقلابی عمل کند.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، به نقل از بسيج دانشجويي فارس، اسماعیل قزل سفلی در مراسم تکریم و معارفه مسئولان پیشین و جدید بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، گفت: در مجموعه بسیج تودیع معنا ندارد و فقط تحویل پرچم خدمت از شخصی به شخص دیگر است.

وی با بیان اینکه در مجموعه بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز انس و همدلی قابل تحسینی  بین نیروها وجود دارد و بسیج نقش چتر و برادر بزرگتر برای سایر تشکل ها داشته است، از عملکرد این تشکل دانشجویی ابراز رضایت و تاكيد كرد: باید نقاط مثبت تشکیلات را قوت بخشید و آماده خدمت به کشور، نظام و انقلاب اسلامی بود.

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی فارس با تاکید بر گسترده تر کردن چتر بسیج، نگاه حداکثری و تقویت کار جمعی اضافه کرد: برای رسیدن به تشکیلاتی تربیتی در راستای تربیت نیروی تراز انقلاب اسلامی باید تلاش کرد.

قزل سفلی با بیان اینکه درمواجهه با مسائل مختلف باید تخصصی و با رویکرد علمی برخورد شود، بر گفتمان سازی، جریان سازی، نقد مدیریتی و مطالبه گری سازنده و تخصصی تاکید و تصریح کرد: تلاش برای اعتلای بسیج دانشجویی، رسیدن به اهداف انقلابی و همراهی برای کمک به سایر تشکل های انقلابی و ارزشی از وظایف نیروهای انقلابی است.

وی با بیان اینکه پیگیری بیانات و مطالبات رهبرمعظم انقلاب در اولویت قرار دارد، افزود: آتش به اختیار یعنی یک دانشجوی جوان مومن و انقلابی نقش خود را در هندسه نظام اسلامی پیدا و با فکر و عقلانیت انقلابی عمل کند.

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس با قدرداني از مجموعه مدیریتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و ریاست این دانشگاه، بر استفاده از این ظرفیت خوب و قابل ارزشمند تاکید کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نيز با قدرداني از مجموعه بسیج دانشجویی این دانشگاه، به دعای امام سجاد(ع) درصحیفه سجادیه اشاره و با تاکید بر تلاش بی وقفه در راستای کار تشکیلاتی مناسب و اثرگذار، تصريح كرد: برای مقابله با انقلاب های فکری باید مطالعه کرد و پاسخ‌های منطقی در مقابل سوالات و شبهات داشت.

دكتر محمدهادي ايمانيه با اشاره به وجود نگرانی دانشجویان برای آینده شغلی خود، بر ورود بسیج دانشجویی به عرصه کارآفرینی برای رشته های مختلف در دانشگاه علوم پزشکی تاکید کرد و بیان داشت: دانشگاه نیز در این راستا کمک می کند و شما عزیزان نیز با همفکری و هم اندیشی دانشجویان برای ایجاد امید در دانشگاه و دانشجویان تلاش کنید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه با تاکید بر داشتن چشمان بینا برای دیدن توانمندی ها، از حمایت از افراد متخصص، متعهد، مومن و معتقد خبر داد و تصریح کرد:  دانشجویان به افراد و اساتیدی که در مقابل این انقلاب شبهه پراکنی می کنند تذکر دهند چراکه اساتید همه وجودشان مدیون انقلاب هستند.

ایمانیه با تاکید بر حضور پررنگ برای خدمت رسانی به مردم، به برنامه ریزی برای سازندگی در تابستان اشاره کرد و گفت: فعالیت در شرکت های دانش بنیان راه را برای دانشجویان بازمی کند از این رو هم اکنون باید وارد عرصه های مختلف شوید تا بتوانید در آینده شرکت ها را مستقل اداره کنید.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي شيراز همچنين از اجرای غربالگری دیابت و قند خون برای افراد بالای 30 سال در استان فارس خبر داد و از همکاری دانشجویان بسیجی در اجرای این طرح استقبال کرد.

ايمانيه در بخشي از سخنان خود با اشاره به شخصیت و ویژگی های شهید فقیهی گفت: درکتاب خاطرات این شهید بزرگوار نوشته شده که ایشان ساعت ها زیادی بی وقفه دراتاق عمل مشغول به عمل مجروحان جنگ تحمیلی بودند تا زمانی بیهوده تلف نشود، از این رو باید به عنوان یک الگو برای همه ما باشد.

در این مراسم از محمد کیانی مسئول سابق بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز قدرداني و امیرحسین محسن‌زاده به عنوان مسئول جدید بسیج دانشجویی این دانشگاه معرفی شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: