• یکشنبه ۱۱ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۰
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 964-2073-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

نماينده ولي فقيه در سپاه:

حق حاكميت از آن خدا و قدرت حاكميت متعلق به مردم است

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: زمانی که دولتمران ما می‌گویند ما مشروعیتمان را از صندوق‌های رای می‌گیریم این تغییر محاسبه است اما به این مهم توجه ندارند که حق حاکمیت از آن خداست و قدرت حاکمیت از آن مردم است .

به گزارش ايسنا منطقه فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین علي سعیدی يكشنبه 11 تير در همايش روحانیون استان فارس که به مناسبت هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی در سالن جلسات اوقاف برگزار شد، گفت: اراده مردم در فعلیت حاکمیت نقش دارد و امام راحل (ره) مکتب تفکیک را بیان کردند و گفتند مردم مجرای تحقق ولایت الهی هستند و مشروعیت الهی و مقبولیت مردم باید در کنار هم باشد .

نماینده ولي فقيه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اينكه مشکل ما با آمریکایی‌ها در تغییر محاسبات است، گفت: امروزه برخی از مردم و مسئولان ما از غرب‌گرایی به غرب‌باوری رسیدند و آمریکا برای تحقق هر چه بیشتر اهداف خود شرطی‌سازی افکار عمومی مردم را دنبال می‌کند .

سعيدي با اشاره به تقویت جریان اصلاحات و تکنوکرات‌های متمایل به غرب توسط آمریکا، به تبیین برخی موارد مشابه زمان کنونی در طول انقلاب پرداخت و اظهار کرد: از دولت موقت بازرگان، تقابل شهید بهشتی و آقای بنی‌صدر، اختلاف نظر امام (ره) با بنی‌صدر، اختلاف بین آقای هاشمی و دولت کارگزاران و اختلافاتی در دولت اصلاحات و همچنین در دولت دوم آقای احمدی‌نژاد اختلافاتی است که مبنایی و اعتقادی است نه ساختاری و گفتمانی .

نماينده ولي فقيه در سپاه اختلافات بین بنی‌صدر و شهيد بهشتی را در پنج حوزه برشمرد و با اشاره به اینکه نخستین اختلاف در حوزه اعتقادات به ویژه در اختیارات ولی فقیه است که امروز نیز این مشکل وجود دارد، گفت: اختلاف بر سر ارتباطات سیاسی و سیاست خارجی، اختلافات در حوزه فرهنگی، مسائل اقتصادی و تیم اداره و مدیریت کشور دیگر مواردی است که می‌توان مورد بررسی قرار داد .

او با اشاره به اينكه انقلاب اسلامی ایران پنج اصل اساسی برای خنثی کردن توطئه‌های آمریکا دنبال کرده است، گفت: اصل حمایت و تکیه بر محور مقاومت، مقابله با نظام سلطه و استکبار، تغییر در معادله قدرت با حمایت از مقاومت در لبنان و غزه و سوریه و غیره، تکیه بر قدرت دفاعیو تکیه بر استحکام درونی قدرت و تکیه بر ملت و امت برای جامعه اسلامی ماضرورت دارد .

سعيدي در بخشي از سخنان خود با يادآوري اين كه برخی مسئولان می‌خواهند کشور را با نگاه به بیرون به اهداف برسانند، گفت: بازسازی درونی قدرت، تقویت اقتصاد مقاومتی و مدیریت جهادی بهترین راه‌ها برای رسیدن به استقلال کامل کشور است و مردم و دولتمردان ما باید بدانند تا ما به اصول انقلاب پایبندیم تقابل بین انقلاب اسلامی ایران و آمریکا وجود دارد .

نماینده مقام معظم رهبری در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران با تاكيد بر اينكه آمریکا محور تضییع حقوق بشر در سراسر جهان محسوب مي‌شود، به تشریح دلایل تقابل همه جانبه و حقیقی بین ایران اسلامی و آمریکا پرداخت و گفت: آمریکا حتی بیشتر از شوروی از ایران واهمه دارد و باید ببینیم انقلاب اسلامی در برابر این سلطه جهانی چه کرده است که چنین وحشت و واهمه‌ای برای عده‌ای ایجاد کرده که خود را رهبر جهان می‌دانند .

سعيد ادامه داد: آمریکا به واسطه تکیه بر چهار عنصر ایدئولوژی لیبرال دموکراسی، قدرت اطلاعاتی، قدرت تسلیحاتی و فناوری ادعای برتری در جهان دارد، خاطرنشان کرد: در پنجاه سال اخیر راهبرد آمریکا حضور نظامی در عرصه‌های مختلف، تحریم و فشار اقتصادی، بحث نرم‌افزاری و حرکت‌های فرهنگی بوده است تا دیگر کشورها را تحت سلطه خود قرار دهد .

اين مقام روحاني در بخش ديگري از سخنان خود با تصريح اينكه روحانيون بايد تمام مسائل را با مردم در ميان بگذارند، لزوم تغيير در ادبيات منبري و گفتمان روحانيت با مردم را مورد تاكيد قرار داد و گفت: ادبيات روحانيت بايد جذب كننده مردم باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: