• یکشنبه ۱۱ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 964-1180-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

آيت‌الله دستغيب تاكيد كرد:

لزوم حل مشكلات طرح توسعه حرم‌هاي مطهر در شيراز

توليت آستان مقدس احمدي و محمدي بر لزوم توجه به حل مشكلات طرح توسعه حرم‌هاي مطهر در شيراز تاكيد و اضافه كرد: همزمان با معرفي حضرت شاهچراغ(ع) بايد در مسير حل مسائل جاري آستان نظير طرح توسعه حرم‌ها چاره‌انديشي شود.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، آيت‌الله سيد علي‌اصغر دستغيب يكشنبه 11 تير در جلسه شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت کشور در شيراز گفت:  بیان برخی از مسائل در خصوص مسائل جاری آستان مقدس، بحث مشکلات طرح توسعه حرم و تاکید بر حل معضلات و مشکلات باید در دستور کار قرار گیرد.

آيت‌الله دستغيب با اشاره به اینکه مدافعین حرم فقط آنانی نیستند که در سوریه و عراق در دفاع از حرم‌های مطهر سینه سپر کرده‌اند،‌خاطرنشان كرد: من خدمت مقام معظم رهبری عرض کردم نماینده ولی فقیه در استان فارس هم از مدافعان حرم است.

او ادامه داد: اگر بناست این آستان مقدس( حرم‌هاي مطهر احمدي و محمدي) کانون توجه باشد باید اقداماتی بیش از آنچه انجام شده، اجرايي شود.

آيت‌الله دستغيب با قدرداني از مسئولان به‌واسطه اقدامات انجام شده، گفت: امیدواریم برخی بن بست‌ها رفع و راه‌های دسترسی به حرم گشوده شود.

وي با تصريح اينكه از حفظ و ساماندهي اماکن تاریخی استقبال کرده و خواهیم کرد و این را یک وظیفه می‌دانيم، گفت: هر فضایی را به عنوان مكان میراثی قبول نداریم.

آیت‌الله دستغیب شعار انتخاب شده براي دهه كرامت امسال را مناسب برشمرد و گفت: در ایام شادی اهل بیت(ع) باید کاری كرد تا نشاط در جامعه فراگیر شود؛ براي چنين نشاطي كه بازدارنده شادي‌هاي سطحي محسوب مي‌شود بايد برنامه‌ريزي كرد.

نماينده مردم فارس در خبرگان رهبري لزوم توجه به موضوع «امین ولایت و چراغ هدایت»، گفت: نفس معرفی این بزرگوار(حضرت شاهچراغ(ع)) مسئله مهمی است که همراه با توسعه فضای فیزیکی حرم مطهر.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: