• یکشنبه ۱۱ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 964-2173-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

استاندار فارس:

تربيت مهمترين وظيفه نسبت به جوانان است

استاندار فارس با اشاره به سخنان امام علي(ع) در خصوص حقوق متقابل حاكم و مردم، مهمترين وظيفه حاكميت در قبال جوانان، را وظيفه تربيتي دانست و آن را باري سنگين توصيف كرد كه اگر به‌خوبي انجام شود، موفقيت جامعه را به‌دنبال دارد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، سيد محمدعلي افشاني عصر يكشنبه 11 تير در جلسه ستاد ساماندهي امور جوانان استان فارس گفت: آنچه تاكنون و از سر دلسوزي به‌عنوان راهي براي تربيت جوانان انتخاب كرده و دنبال مي‌كنيم، به نظر من نتايج مطلوبي نداشته و در آينده هم نخواهد داشت.

او با تصريح اينكه روند كنوني تربيت جوانان زمينه‌ساز ايجاد انتظار نسبت به دولت و حاكميت است، گفت: اين راهي كه ما دنبال كرده و مي‌كنيم، نگاه جوانان را به دولت و نگاه دولت را به نفت معطوف كرده و مي‌كند.

استاندار فارس اضافه كرد: مهمترين كاري كه مي‌توان در قبال جوانان انجام داد آن است كه جوان را مسئوليت‌پذير، پرورش داده و حس نوع‌دوستي، تلاش و اميدواري را در آنان تقويت كنيم؛ اينكه جوان بداند براي توانا شدن بايد دانا بود؛ اما آنچه امروز در جامعه دامن زده مي‌شود، به آن نتيجه منتهي نخواهد شد.

او گفت: اينكه هر روز به‌دنبال دلسوزي براي جوانان باشيم، دل‌سوزاندن تنها و اشك ريختن، نتيجه‌اش ويراني است؛ ما بايد توجه به تربيت جوانان را مد نظر قرار دهيم.

استاندار فارس با يادآوري اينكه اغلب انسان‌هاي موفق دوران سختي در سنين نوجواني و جواني تجربه كرده‌اند اما دست از تلاش نكشيده و اميدوار راه را پيموده‌اند، دكتر حسابي را يكي از اين نمونه‌ها ذكر و اضافه كرد: ما در انتخابات گذشته هم متاسفانه انتظارات را بالا برديم، اينكه پرداخت‌هاي بيشتري به مردم خواهيم داشت، بالابردن انتظار است.

افشاني با بيان اينكه رفتار و گفتار مسئولان در نگاه و تربيت جوانان و اقشار مختلف جامعه بسيار تاثيرگذار است، گفت: بايد نوع‌دوستي، تلاش و دانايي را در رفتار و گفتار مورد تاكيد قرار دهيم؛ حرفه‌آموزي را بايد در اولويت برنامه‌ها ببينيم.

او ادامه داد: عده‌اي از خانواده‌ها و جوانان هنوز منتظر هستند كه كارمند دولت شوند؛ اين موضوع ديگر غيرممكن شده و جزو محالات تلقي مي‌شود.

افشاني همچنين ايجاد اميد و نشاط را از ضرورت‌هاي كسب موفقيت در جامعه برشمرد و گفت: اولين نياز جوان اميد و نشاط است و همانگونه كه بارها اعلام كرده‌ام بزرگترين خيانت نااميدكردن مردم و خصوصا جوانان به‌شمار مي‌رود.

استاندار فارس با تاكيد براينكه منظور از تعليم و تربيت، فراگيري خواندن و نوشتن نيست، گفت: منظور سلوك و رفتار و عمل و چگونه گفتن و چگونه زيستن و چگونه رفتار كردن است؛ وقتي ما از پشت تريبون‌ها حرف مي‌زنيم و حرف‌هاي ما منعكس مي‌شود، كار تربيتي انجام داده‌ايم بنابراين بايد مراقب باشيم؛ مسئول در هر رده‌اي كه باشد در منظر نگاه مردم قرار دارد.

افشاني ياد دادن مشق عدل، شادي، قانون و آزادي به نوجوانان و جوانان را مهمترين حركت تاثيرگذار در دست‌يابي به توفيق دانست و گفت: مهمترين دغدغه ما بايد تربيت نوجوانان و جوانان باشد و يك بخش از اين موضوع، بحث اوقات فراغت است.

استاندار فارس در خصوص توسعه فضاهاي كتابخانه‌اي و گسترش فرهنگ مطالعه شهرداري‌ها را موظف به رعايت قانون و پرداخت سهم يك درصدي كتابخانه‌ها دانست و سازمان برنامه و بودجه را موظف كرد كه عملكرد تمام شهرداري‌هاي استان طي 4 سال گذشته را بررسي و ميزان پرداختي‌ها را مشخص كند.

افشاني گفت: بايد تمام شهرداري‌هايي كه به قانون عمل نكرده و سهم يك درصد كتابخانه‌ها را پرداخت نكرده‌اند مشخص كرده و حداقل به مردم معرفي كنيم.

استاندار فارس با تصريح اينكه توسعه كتابخانه‌ها يك ضرورت و نياز امروز است، گفت: بايد در هر محله حداقل يك فضاي فيزيكي مناسب به‌عنوان كتابخانه داشته باشيم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: