• یکشنبه ۱۱ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 964-1280-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

معاون شهردار شيراز عنوان كرد:

افزايش سه برابري فضاهاي فرهنگي شيراز طي 6 سال

معاون فرهنگي و اجتماعي شهرداري شيراز گفت: طي 6 سال گذشته فضاهاي فرهنگي كلانشهر شيراز حدود سه برابر افزايش يافته است.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، احمد همتي‌بوشهري عصر يكشنبه 11 تيرماه در جلسه ساماندهي امور جوانان گفت: تا 6 سال قبل كل فضاهاي فرهنگي موجود در شهر شيراز حدود 9 هزار و 500 مترمربع بود اما اكنون زمينه افزايش اين ميزان به بيش از 28 هزار مترمربع فراهم شده است.

او با بيان اينكه طي 6 سال اخير تعداد 8 فرهنگسرا به شيراز اضافه شده است، گفت: هم‌اينك در تمام نقاط كمتر برخوردار و محروم شيراز فضاهاي مناسب فرهنگي، ورزشي و پارك احداث شده يا در حال احداث است.

همتي با اشاره به اينكه احداث فرهنگسراهاي بزرگ مقياس طي سال‌هاي اخير و همراه با توسعه فضاهاي پارك و بوستان مد نظر شهرداري قرار گرفته است، گفت: در روزهاي آينده سه فرهنگسراي بزرگ مقياس شهر شيراز به بهره‌برداري خواهد رسيد.

معاون شهرداري شيراز تاكيد دارد كه اضافه شدن توان فرهنگي و ورزشي و تفريحي تمام مجموعه‌هاي دولتي به ظرفيت كنوني اداره كل ورزش و جوانان مي‌تواند زمينه برخورداري شهروندان از فضاهاي مناسب در اين حوزه را فراهم كند.

همتي پيشنهاد داد كه سازمان‌ها و اداره‌هاي دولتي بخشي از حمايت‌هاي خود از كاركنانشان را معطوف به فعاليت‌هاي فرهنگي كنند و به اين شيوه افراد و خانواده‌هاي تحت پوشش را به سمت كتابخواني، مطالعه و فعاليت‌هاي ورزشي و ... سوق دهند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: