• یکشنبه ۱۱ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 964-676-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مديركل ورزش و جوانان فارس خبر داد:

برگزاري همايش متفكران اسلامي آينده در شيراز

مديركل ورزش و جوانان استان فارس گفت: به‌زودي شيراز ميزبان همايش متفكران اسلامي آينده در پرتو تفكرات ملاصدرا، خواهد بود.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، حيدر‌علي كامياب‌كلانتري عصر يكشنبه 11 تيرماه در جلسه ستاد ساماندهي امور جوانان استان فارس، گفت: همايش متفكران اسلامي آينده در پرتو تفكرات ملاصدرا، به مدت سه روز و در ايام پاياني تير و ابتداي مرداد ماه امسال برگزار مي‌شود.

او با اشاره به اينكه دبير علمي اين همايش برعهده دانشگاه شيراز و مسئوليت اجرايي بر عهده اداره كل ورزش و جوانان است، گفت: در اين همايش تعدادي از متفكران و دانشمندان جهان اسلام و جوانان از كشورهاي مختلف حضور خواهند داشت.

كامياب با يادآوري اينكه در سال 2017 شيراز عنوان پايتختي جوانان جهان اسلام را در اختيار دارد، گفت: از هشت برنامه پيشنهادي و مصوب براي اين موضوع تاكنون 2 برنامه اجرايي شده و ديگر برنامه‌ها نيز تا پايان سال ميلادي اجرا مي‌شود.

مديركل ورزش و جوانان فارس همايش متفكران اسلامي آينده را يكي از همين برنامه‌ها معرفي و با قدرداني از شهرداري شيراز خاطرنشان كرد: يكي از برنامه‌هاي مهم و موفق اجرا شده، جشنواره عكس شيراز امروز بود كه با حضور 35 عكاس خارجي و تعداد زيادي عكاس از سراسر كشور برگزار شد.

عضو هيئت علمي دانشگاه شيراز و دبير علمي همايش متفكران اسلامي آينده نيز گفت: اين همايش در روزهاي 30 تير لغايت اول مردادماه برگزار مي‌شود.

حجت‌الاسلام دكتر رحيمي افزود: برنامه افتتاحيه اين همايش سي‌ام تيرماه در هتل شيراز برگزار مي‌شود و در اين جلسه رئيس دانشگاه شيراز، استاندار فارس، رئيس مجمع جوانان جهان اسلام يا نماينده او و مديركل ورزش و جوانان فارس سخنراني خواهند داشت.

دبير علمي همايش متفكران اسلامي آينده در پرتو ملاصدرا، گفت: پانل‌هاي تخصصي اين همايش روز شنبه برگزار مي‌شود كه سخنراناني از كشورهاي تركيه، بوسني، نروژ، آمريكا، سوئد، سنگاپور و ... در آنها سخنراني خواهند داشت و علاوه بر آن در هر پانل دو سخنران از دانشگاه‌هاي ايران مطالب خود را طرح مي‌كنند.

رحيمي با يادآوري اينكه 2 پانل تخصصي در اين همايش پيش‌بيني شده است، "باز انديشي جهان مسلمان و چالش‌هاي پيش‌رو" و معناي پيام ملاصدرا براي زمان ما" را عنوان اين دو پانل اعلام و اضافه كرد: تعداد 60 نفر از جوانان جهان اسلام براي حضور در اين همايش دعوت شده‌اند.

عضو هيئت علمي دانشگاه شيراز با اشاره به تجربه موفق همايش نقش اديان الهي در صلح و دستور وزير علوم مبني بر راه‌اندازي دبيرخانه دائمي آن همايش، پيشنهاد راه‌اندازي دبيرخانه دائمي همايش ملاصدرا را ارائه كرد.

رحيمي با يادآوري اينكه همايش ياد شده به زبان انگليسي برگزار خواهد شد، گفت: با حضور 5 دانشجوي خارجي و 5 دانشجوي ايراني، مباحث مطرح در پانل‌ها جمع‌بندي و نتايج براي شركت كنندگان بيان خواهد شد.

رئيس دانشگاه شيراز نيز لزوم راه‌اندازي دبيرخانه دائمي با هدف رساندن پيام متفكران اسلامي نظير ملاصدرا به جهانيان را مورد تاكيد قرار داد.

دكتر گشتاسبي‌راد، با تصريح اينكه دانشگاه شيراز محل مناسبي براي استقرار اين دبيرخانه محسوب مي‌شود، گفت: با برگزاري همايش صلح، طرحي در حال آماده‌سازي است كه اميدواريم با حمايت مسئولان، امكان پياده‌سازي آن فراهم شود.

رئيس دانشگاه شيراز گفت: اين طرح كه پارك و مجتمع فرهنگي صلح است، شيراز را به‌عنوان شهر صلح به جهانيان معرفي خواهد كرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: