• دوشنبه ۱۲ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۶
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 964-2273-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس:

برگزاري انتخاباتي باشكوه و سالم علي‌رغم تمام مشكلات موفقيتي بزرگ بود

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري فارس اعتقاد دارد كه برگزاري انتخاباتي با شكوه، امن و سالم،‌ علي‌رغم تمام جوسازي‌ها و مشكلاتي كه وجود داشت، كارنامه‌اي موفق براي مدير ارشد استان و تمام دست‌اندركاران انتخابات در فارس محسوب مي‌شود.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، هادي پژوهش‌جهرمي، دوشنبه 12 تيرماه در جمع منتخبان شوراهاي شهر در استان فارس، گفت: بسترسازي براي مشاركت بالاي مردم به‌عنوان يكي از مهمترين مطالبات مقام معظم رهبري، در انتخابات شوراها و رياست‌جمهوري، به دلايلي كاري بسيار سخت و پيچيده بود.

او در بيان دلايل پيچيدگي و سخت بودن زمينه‌سازي مشاركت مردم گفت: منتقدان دولت در اين دوره با تمام قدرت ورود كرده و در تريبون‌ها و سايت‌ها و رسانه‌هاي مكتوب و غيرمكتوب، از باب انتقاد ورودي موضوعي پيدا كرده و اقدامات آنان در روحيه مردم بسيار تاثيرگذار بود.

پژوهش با اشاره به اينكه مستنداتي از اين مسائل وجود دارد،‌ گفت: از نيمه دوم سال 95 تا زمان برگزاري انتخابات در استان فارس و از تريبون‌هاي مختلف به‌گونه‌اي صحبت مي‌شد كه نه اينكه دولت بلكه نظام جمهوري اسلامي از ابتدا تاكنون هيچ اقدامي براي مردم انجام نداده است.

او با انتقاد به طرح برخي مسائل از تريبون‌هاي نماز جمعه در فارس، گفت: اگرچه نظام به شكل مستقيم هدف قرار نمي‌گرفت و دولت مورد نظر بود اما مطالب طرح شده به‌گونه‌اي بود كه عملكرد نظام زير سئوال مي‌رفت.

پژوهش با تصريح اينكه براي افزايش مشاركت مردمي وظيفه سنگيني بر عهده تمام مسئولان قرار داشت، گفت: در تمام استان بايد ابهاماتي كه ايجاد شده بود از ذهن مردم زدوده و پاسخ‌هايي منطقي و دقيق داده مي‌شد تا مشاركت را افزايش دهيم.

او با بيان اينكه دولت در سال‌هاي گذشته و علي‌رغم بضاعت اندك مالي و مشكلات مختلف، اقدامات بزرگي در حوزه‌هاي مختلف خصوصا مباحث عمراني انجام داده است كه اين فعاليت‌ها تداوم دارد، خاطرنشان كرد: فعال شدن پروژه آزاد راه شيراز اصفهان بعد از يكي دو سال ركود و بهره‌برداري از ورزشگاه ميانرود بعد از گذشت 20 سال از آغاز ساخت، تنها بخشي از اين اقدامات محسوب مي‌شود.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري فارس، مشاركت مردم اين استان در انتخابات گذشته را باشكوه توصيف و با بيان اينكه فارس بعد از تهران بيشترين مشاركت را داشت،‌ گفت: بررسي ميزان مشاركت در ادوار مختلف انتخابات رياست‌جمهوري نشان از معنا دار بودن حضور و مشاركت مردم فارس در دوره دوازدهم انتخابات رياست‌جمهوري دارد.

او با بيان اينكه مشاركت گسترده در انتخابات نشان داد كه افشاندن گرد و غبار نااميدي بر مردم تاثيري نداشت، گفت: به‌حمدالله انتخابات قانونمند و سالم و امن برگزار شد و يكي از مهمترين دلايل آن تاكيد مدير ارشد استان بر رعايت مر قانون و برگزاري 12 هزار نفرساعت دوره آموزشي براي دست‌اندركاران انتخابات بود.

پژوهش با اشاره به اقدامات تاثيرگذار انجام شده در بحث امنيت انتخابات اخير، گفت: علي‌رغم وجود شرايط خاص در منطقه و كشور، با همكاري سربازان گمنام امام زمان، ماموران انتظامي و سپاه پاسداران و همكاري مطلوب دستگاه قضائي، كه همه فارغ از مسائل سياسي و جناحي، تدابيري را انديشيده و كار كردند، انتخابات در كمال امنيت و آرامش برگزار شد.

او با بيان اينكه مسئولان استان فارس و برگزار كنندگان انتخابات خصوصا مديريت ارشد استان تا حد امكان براي آنكه چيزي غيراز قانون و حق اتفاق نيفتد،‌ ايستادگي و مقاومت كردند، گفت: بعد از اعلام نتايج خيلي‌ها به راه افتادند تا نتيجه راي مردم را تغيير دهند و در روند انتخابات ايجاد شك و شبه كنند.

پژوهش با اشاره به نامه پراكني‌ها و رايزني‌هايي كه با اين هدف انجام شد، گفت: استاندار فارس و تمام مسئولان در اين زمينه محكم ايستادند و جز به حق مردم به هيچ چيز فكر نكردند.

معاون سياسي استانداري فارس همچنين گفت: در استان فارس 8 هزار و 29 نفر به‌عنوان منتخب شوراي پنجم از سوي مردم انتخاب شدند كه 286 نفر از آنان زن و 7923 نفر مرد هستند و با توجه به محدوديت مكاني، در اين همايش تنها منتخبان شهرهاي فارس دعوت شده‌اند.

پژوهش اضافه كرد: در 102 شهر استان فارس تعداد 538 نفر از سوي مردم براي عضويت در شوراي پنجم شهرها انتخاب شدند كه 501 مرد و 37 زن را شامل مي‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: